Jak usunąć oponę przyklejoną do felgi starym uszczelniaczem?


2

Mam koło z przebiciem. Wygląda na to, że jest to szczypta na płasko (powietrze wystrzeliwuje w kierunku obręczy), ale nie mogę zdjąć opony, aby zbadać.

To była opona bezdętkowa, w którą włożyłem dętkę. Chyba powinienem był najpierw oczyścić szczeliwo. Teraz nie mogę nawet przenieść opony, nie mówiąc już o jej usunięciu.

Obręcz jest z aluminium. Czy istnieje silny, bezpieczny w użyciu rozpuszczalnik, który osłabiłby stary klej do brudu Stana +?

Rozejrzałem się po tym i większość odpowiedzi brzmi „bądź mężczyzną! używać dźwigni do opon! Nie, są dla dziewczyn, używaj kciuków! ”.

Cóż, jestem pokonany. Mam słabe napięcie mięśniowe i złe zdolności motoryczne z powodów medycznych, dlatego akceptuję możliwość, że „normalni” ludzie mogą to po prostu usunąć. Ja jednak nie mogę. Sugerowano tutaj użycie karty kredytowej, ale to nie działało.

Mógłbym zabrać to do sklepu rowerowego, ale coś mi mówi, że to nie ostatni raz coś takiego się wydarzy. Chciałbym rozwiązanie na następny raz. Potrzebuję rozpuszczalnika, który nie zaatakuje aluminium. Idealnie chciałbym uratować oponę / dętkę, ale to bonus.

Edycja: ktokolwiek zaproponował imadło, które zadziałało. Odblokował oponę i mógłbym ją normalnie zdjąć za pomocą dźwigni.


3
Czy próbowałeś postawić koło na ziemi i nadepnąć na oponę w różnych miejscach?
Batman

Jeśli będziesz trzymać się zwykłych rozpuszczalników (takich, które się palą), aluminium będzie w porządku. Guma może nie. Unikaj kwaśnych i alkalicznych środków czyszczących, aby chronić metal. Rozpuszczenie dowolnego rozpuszczalnika może zająć trochę czasu, aby zmiękczyć szczeliwo, a niektóre rozpuszczalniki odparowują dość szybko, więc następuje kompromis.
Chris H

1
Jeśli nadepnięcie nie działa, wypróbuj imadło.
paparazzo

1
Próbowałeś zanurzyć w wodzie? Działa to w przypadku wielu marek uszczelniaczy.
Rider_X 24.04.17

1
Jeśli nie masz imadła, szczypce do złamania koralika mogą pomóc. Vice chwytaki (szczypce zaciskowe), w których można regulować odstęp między szczękami imadeł, byłyby moim pierwszym wyborem.
mattnz

Odpowiedzi:4

Zanim zaczniesz szukać produktu do rozwiązania problemu, wypróbuj to. Wiele felg bezdętkowych bardzo mocno chwyta oponę, gdy próbuje się wepchnąć oponę bardzo mocno do środka, aby ją odsunąć. Sztuką jest często popychanie odcinka stopki bardziej prosto w dół w kierunku obręczy, z lekkim ruchem zgarniającym do wewnątrz.

Uszczelniacz nie jest klejem i nie ma tak dużej wytrzymałości na rozciąganie. Zwykle jest tak, że jesteś bardziej przeciwny mechanice blokowania koralika.


0

Pamiętam, że płyn do zapalania węgla drzewnego powinien być bezpieczny dla aluminium i dość szybko go odpakować ... Nie sądzę, żeby był bezpieczny dla opony. Ale jeśli nie masz nic przeciwko konieczności wymiany opony, powinna ona działać. Doskonale sprawdza się również jako odtłuszczacz w narzędziach do czyszczenia łańcucha ze szczotkami. Po prostu nie pal podczas tego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.