Jak długo utrzymuje się nieużywany kask?


15

Czy kask ucierpi w jakikolwiek sposób, jeśli będzie przechowywany w oryginalnym pudełku przez kilka lat przed użyciem? Na przykład mogę pozostawić go nieużywanego przez 5 lat, a następnie używać go przez 5 lat.

Pytam, ponieważ posiadam kask, który uważam za bardzo wygodny, ale model został wycofany. Zauważyłem trochę zapasów z końca linii i mógłbym kupić więcej niż jeden, pod warunkiem, że trzymanie kasku przez długi czas jest całkowicie w porządku.

Odpowiedzi:


17

Istnieje powszechny „fakt”, że należy wymieniać kask po 5 latach, niezależnie od użytkowania lub awarii, ponieważ istnieje obawa, że ​​właściwości zgniatania pianki mogły ulec zmianie (np. Twardnienie), co może zapewnić mniejszą ochronę.

Jednak dane wydają się tego nie ujawniać. Niedawne badania nie rozległe badania setek używanych hełmach pobranych od opinii publicznej wykazały, że nie było istotnych zmian wydajność wpływ z wiekiem. Testowane kaski były używane, ale nie wykazywały żadnych oznak uszkodzenia i zostały wyprodukowane w latach 1987–2013.

Wyniki te pokazują, że jeśli kask nie jest uszkodzony, nie ma potrzeby jego wymiany z powodu starzenia się. Prawdopodobnie w pewnym momencie istnieje górna granica, po której dany wiek będzie musiał zostać wymieniony, jednak wydaje się, że granica ta znacznie przekracza 5 lat (niektóre z testowanych hełmów miały ponad 25 lat - i nadal przechodziły testy zderzeniowe) . Najważniejsze wydaje się, że zostały certyfikowane zgodnie z najnowszymi standardami, a hełm nie jest przywołany.


Więc który z was odpowiedział pierwszy? Wolę przypisać głosowanie osobie, która udzieliła pierwszej odpowiedzi - w przeciwnym razie dwie odpowiedzi są identyczne i dzielą to samo źródło.
RoboKaren,

@RoboKaren powinieneś być w stanie sprawdzić znacznik czasu postu. Interesujące jest to, że naprawdę zmniejszyli swoją próbkę z 675 (artykuł Safety Helmet Safety Institute) do 65 w ostatnim recenzowanym artykule. Połączyłem starszy artykuł o badaniach, podczas gdy Mattnz link do faktycznego końcowego artykułu z recenzji, chciałbym uzyskać odpowiedź z bardziej aktualnymi informacjami.
Rider_X 20.04.17

Korzystam z aplikacji, więc znacznik czasu pokazuje tylko „trzy godziny temu” dla obu odpowiedzi.
RoboKaren,

@RoboKaren Pierwszy był rider_X o 00:08:19 (mattnz był o 00:22:50)
Chris H

1
Szef przerwał mi podczas pisania, więc byłem ostatni. Cieszę się, że zagłosowałem na Rider_X ..... :)
mattnz,

10

Badania naukowe wykazały, że wiek nie ma znaczenia dla ochrony zapewnianej przez kask rowerowy. W badaniu wzięło 63 używane i nieużywane, ale nie rozbite, hełmy i przetestowano je. Ostatecznie poinformował: „Na podstawie tych danych właściwości tłumienia uderzenia pianki EPS w kaskach rowerowych używanych w terenie nie pogarszają się z wiekiem”.

Patrz Journal of Biomechanical Engineering.

Szczegóły w przypadku zerwania łącza.

Wiek nie wpływa na właściwości materiałowe styropianowych wkładek w kaskach rowerowych używanych w terenie

Shannon G. Kroeker, Stephanie J. Bonin, Alyssa L. DeMarco, Craig A. Good i Gunter P. Siegmund

Informacje o autorze i artykule:

J Biomech Eng 138 (4), 041005 (03 marca 2016) (9 stron)

Dokument nr: BIO-15-1567;


3

Przechowywany kask powinien trwać dekady, pod warunkiem, że:

  • Jest dość dobrze chroniony przed uszkodzeniami fizycznymi
  • Nie jest narażony na opary rozpuszczalników (np. Opary ropy naftowej, z magazynowania w garażu) i
  • Nie jest narażony na działanie promieni UV (na ogół nie stanowi problemu, jeśli jest przechowywany w pudełku, w domu).

Może również istnieć niewielka szansa, że ​​niektóre owady zaatakują pianę, jeśli są przechowywane w wózku lub innym podobnym pomieszczeniu. (Ale przechowywanie za pomocą kulek ćmy byłoby złym pomysłem, ponieważ kule ćmy uwalniają opary.)


1

Zasadniczo odmawiam zamieszczania roszczeń bez źródła, ale będę je wyrzucać, dopóki nie będę mógł przenieść źródła i opublikować go. Jednym z czynników, który wpłynie na termoplastyczne lub poliwęglanowe kaski w pewnym okresie czasu, jest promieniowanie ultrafioletowe (np. Światło słoneczne), a niektóre żywice w kaskach laminowanych są również podatne. Spowoduje to degradację tych materiałów, a także pianki wewnątrz kasku, a nawet znaczna degradacja niekoniecznie jest widoczna w skorupie. Więc jeśli na przykład kask jest przechowywany przez długi czas pod wpływem promieniowania UV, byłbym ostrożny. Zdaję sobie sprawę, że ten scenariusz jest mało prawdopodobny, wystarczy coś do rozważenia. Jeśli planujesz przechowywać nowy kask w pomieszczeniu, nie ma problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.