Poszukuję przyczepy rowerowej z pedałami dla niepełnosprawnego, starszego dorosłego


8

Przyczepa dla niepełnosprawnych

Czy istnieje sposób na przyczepienie roweru z pedałami (podobnie jak przyczepa wielkości dziecka na zdjęciu powyżej) - ale odpowiedni dla niepełnosprawnej osoby dorosłej?Edytowane tagi i język pytań. Niepełnosprawni rowerzyści mają tendencję do dyskredytowania etykiety „inaczej sprawni” i używają niepełnosprawnych lub adaptacyjnych jako przymiotnika.
RoboKaren,

Cycletote i Wicykl, oba mają wózki, które działają.
Mona Rawlings,

Może leżący tandem? Na przykład Pino
Michael

Odpowiedzi:


6

Rowerzyści niepełnosprawni to rowerzyści, dlatego chcieliby mieć pewną kontrolę nad sterowaniem, hamowaniem lub pedałowaniem.

Ciężko jest zaprojektować mocną jednokołową przyczepę pedałowaną dla dorosłych ze względu na ciężar (50-200 kg; 100-400 funtów) z dorosłymi motocyklistami. Jest to duży nacisk na przegub, który łączy przyczepę, a także przedniego jeźdźca, jeśli tylny jeździec nie jest w stanie się wyważyć. W rezultacie tylne przyczepy dla dorosłych są zazwyczaj dwukołowe i nie są pedałowane, ale nie spełnia to wymagań dotyczących pedałowania (nie wspominając o sterowaniu i hamowaniu). To samo dotyczy projektów, w których niepełnosprawny jeździec jest noszony z przodu, ale nie ma kontroli nad sterowaniem / hamowaniem / pedałowaniem. Są tylko pasażerami, a nie rowerzystami.


Popychacz trójkołowy: Jedną z rzeczy, które robi moje adaptacyjne centrum rowerowe, jest używanie normalnego roweru trójkołowego poziomego lub ręcznego dla niepełnosprawnego rowerzysty - i dołącza regularny rower pionowy z tyłu jako cykl popychacza, z wyłączonym palnikiem.

Projekt jest prosty. Popychacz jest zwykłym rowerem i zdejmuje przednie koło. Następnie weź uchwyt rowerowy do łóżka ciężarówki (komponent pośrodku) i zamontuj go na tylnej osi leżącej. Zamontuj rower pchający na leżącej i voila, masz łatwy sposób na utworzenie leżącego tandemu, który pozwala nie wyłączonemu rowerzystowi i niepełnosprawnemu jeździć razem. Niepełnosprawny rowerzysta z przodu nie musi pedałować, jeśli nie chce, ale ma kontrolę nad sterowaniem i większą siłą hamowania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zaletą tego projektu jest to, że pod koniec dnia można rozdzielić dwa motocykle, które zachowują zdolność do osobnej pracy. Ułatwia to również przechowywanie i transport. Działa na dorosłych trójkołowych, jak również trójkołowych delcie. Kijki z kijanką wymagają nieco więcej pracy (solidny tylny bagażnik).


Inną opcją, jeśli masz miejsce, jest: czy zastanawiałeś się nad tandemem lub towarzysko? Jeżdżę na tandemowym, poziomym wózku z kijanką, a także towarzyskim quadem w moim lokalnym adaptacyjnym centrum rowerowym. Dużo zabawy dla obu jeźdźców, którzy mogą mieć różne umiejętności i żadna nie potrzebuje równowagi.

Wreszcie, jak już powiedziałem, moje adaptacyjne centrum rowerowe kładzie ogromny nacisk na kontrolę i autonomię niepełnosprawnego rowerzysty . Aktywnie odrzucamy pogląd, że bierne popychanie się rikszą na wózku inwalidzkim to jazda na rowerze.

Jeśli użyjesz w Google obrazu „adaptacyjnego tandemu rowerowego”, możesz uzyskać inne pomysły.


Czy chcesz udostępnić nazwę swojego adaptacyjnego centrum rowerowego?
Rider_X

Organizacja krajowa jest tutaj ( disabledsportsusa.org/sport/cycling ) i można za jej pośrednictwem znaleźć linki do lokalnych klubów.
RoboKaren 21.04.17

1

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W zależności od stopnia / poziomu umiejętności możesz odnieść większe korzyści z takiego projektu. Pas bezpieczeństwa / uprząż przytrzyma pasażera na miejscu.

To zdjęcie pokazuje przednie siedzenie podobne do wózka inwalidzkiego, ale widziałem też takie, które miało duży, miękki fotel przedni przeznaczony dla osób starszych - uważam, że był holenderski i dawał wycieczkę mieszkańcom domów wypoczynkowych, którzy nie byli w stanie jazda.

Inna myśl to pełnowymiarowa przyczepa trzy- lub czterokołowa, ale ryzykuje to, że pasażer poczuje się bardziej jak ładunek niż kierowca.


To nie ma wyłączonego pedałowania jeźdźca, co jest jednym z wymagań OP.
RoboKaren,

@RoboKaren, ups, że mi tego brakowało - przepraszam. Czytając między wierszami, niepełnosprawny jeździec musi czuć się, jakby mu pomagał.
Criggie

1
Niepełnosprawnym rowerzystą musi być rowerzysta, a nie pasażer ....
RoboKaren,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.