Kąt tylnego błotnika


8

W przypadku tylnego koła 20 "z tego rodzaju błotnikiem, jaki byłby najlepszy kąt, aby go zainstalować, aby zminimalizować rozprysk na tyłek / nogi?

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Jest za krótki - czy nie możesz go rozszerzyć za pomocą kreatywnego cięcia dzbanka mleka lub gięcia drewna?
RoboKaren

@RoboKaren, prawdopodobnie mogę. Po prostu zastanawiam się, czy to nie powinno być tak krótkie, myślę
zrób

Te rzeczy są głównie na pokaz. Chociaż będą łapać wodę, są gorsze niż pełny błotnik, a większość z nich jest zamontowana tylko na jednym ramieniu, więc są delikatne. Nie chcę czegoś w pobliżu moich kół! Idealnie potrzebujesz osłon, które mają rozmiar nieco ponad pół koła z tyłu i jedną trzecią koła z przodu.
Criggie

Z ciekawości, do czego zwykle używane są takie motocykle? Zakładam, że nie są tak dobre na odległość ze względu na małe rozmiary kół i nawet nie jestem pewien, gdzie zacznę googlować.
Spodnie

@ Spodnie dla mnie wyglądają jak składane rowery .
marcvangend

Odpowiedzi:


11

Strumień spływa stycznie do koła. Jeśli starasz się nie dopuścić do zamoczenia pleców, najlepiej ustawić krótki błotnik w pozycji najbardziej wysuniętej do tyłu, ale twoje nogi nadal będą spryskiwać. Jeśli chcesz zapobiec zamoczeniu tyłka, podnieś go nieco. Należy pamiętać, że szybsze działanie oznacza, że ​​wiatr nieco odepchnie strumień, ale strumień zwiększy również prędkość i siłę.

Spray Fender

Niestety błotnik na motorze jest za krótki, aby chronić całe ciało i nogi. Możesz wykonać własne przedłużenie błotnika za pomocą dzbanków na mleko, drewna, blachy, folii z tworzywa sztucznego, koroplastu lub dowolnej innej liczby materiałów do majsterkowania.

Uwaga: Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej sprzedającej błotnik do rowerów.


Ach Więc jeśli chodzi o zdjęcia, które załączyłem, pierwszy chroniłby tyłek / uda; trzeci, z powrotem?
dork

1
Dosyć. Umieściłbym to w położeniu najbardziej wysuniętym do tyłu, ponieważ łatwo jest podwiązać coś innego, aby chronić tyłek i uda.
RoboKaren
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.