Jak ustawić kąt stopy podczas ruchu pedału?


17

Kiedy mówię „nachyl moją stopę”, mam na myśli stosunek do ziemi. Czy najlepiej utrzymywać stopę na poziomie podczas całego skoku? Czy powinienem w dowolnym momencie skierować palce w dół lub w górę? Zastanawiam się, co jest najlepsze do przenoszenia mocy, a także na twoje stopy i kostki.

Odpowiedzi:


8

W przypadku większości osób radzi się, abyś utrzymywał stopę tak płasko, jak to możliwe. Jest kilku jeźdźców, którzy jeżdżą na palcach (nawet niektórzy znani z Tour), ale mieli trenera, który określa, że ​​w ich konkretnym przypadku korzyść z jazdy na palcach jest korzystna

Jest mało prawdopodobne, abyś utrzymywał stopę całkowicie poziomo, gdy przechodzi ona nad górą skoku pedału, ale powinna ona być pozioma przez skok siłowy i wokół dołu, gdy pociągniesz pedał, aby się obrócić.

W odpowiedzi na jeden z pozostałych plakatów bądź bardzo ostrożny w stosunku do kostek. Chociaż jest reklamowany jako wspaniała rzecz, wielu trenerów uważa, że ​​nic nie robi i jest historią starych żon. Niektórzy nawet uważają, że to dla ciebie szkodliwe. Załączam kilka linków do dalszego czytania na ten temat.

Z powyższego czytania i innych artykułów na ten temat jestem skłonny odradzać. Przynajmniej porozmawiaj z lekarzem, który może spojrzeć na Twoją technikę pedałowania i biomechanikę i odpowiednio doradzić.


Zastanawianie się było dokładnie koncepcją, nad którą się zastanawiałem. Dzięki!
Brock Boland

1

Większość butów rowerowych z twardą podeszwą ustawia piętę nieco powyżej piłki stopy (tak, że ma niewielki kąt palców).

To chyba kąt, który utrzymuję podczas każdego pociągnięcia pedałem, ale szczerze mówiąc, nie myślę o tym zbyt wiele, ani nie wiem, co jest „poprawne”. Koncentruję się na tworzeniu gładkich kół i pozwalaniu moim kostkom na robienie tego, co przychodzi naturalnie.

Skupienie się na skierowaniu palców w dół wydaje się pomagać w trudnych wspinaczkach, ale prawdopodobnie jest to tylko psychologiczna sztuczka.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.