Jak naprawić kierownicę, która praktycznie zamieniła się w huśtawkę


0

Mam rower damski Roadmaster Granite Peak. To było naprawdę tanie, ale nie jestem pewien, czy ten problem ma związek z jakością roweru lub z tym, jak został złożony. Problem polega na tym, że kierownica się poluzowała i jest jak huśtawka, ponieważ wysunęła się z elementu, który trzyma ją na miejscu, część w czerwonym kółku. Nie są jednak wystarczająco luźne, aby po prostu wślizgnąć się z powrotem na miejsce. Jak mam to naprawić? Z góry dziękuję ! [dokładnie taki rower, jaki mam] 1


Czy to się stało po całkowitym dokręceniu śruby?
Baratier ErebusDuHalm

Czy zawsze tak było? Musisz dowiedzieć się, czy pręt jest po prostu za mały dla trzonu, czy trzon się rozciągnął, czy śruba (śruby) przytrzymujące trzon wokół pręta się rozciągnęła. Może być tak, że nigdy nie został poprawnie zmontowany i po prostu potrzebuje trochę loctite, lub może być endemicznym problemem z niskiej klasy BSO.
Criggie

Nie ma sensu ustalanie symptomu i ignorowanie pierwotnej przyczyny. Utrata kierownicy podczas jazdy jest gwarantowanym wypadkiem.
Criggie

1
Zdobądź odpowiedni klucz (prawdopodobnie metryczny klucz „imbusowy” - dostępny w każdym sklepie rowerowym lub sklepie ze sprzętem, jeśli weźmiesz rower, aby dopasować). Poluzuj śrubę zacisku (bezpośrednio pod zaciskiem wokół pręta). Wsuń pręt na miejsce i dokręć śrubę zaciskową. Lub pozwól, aby sklep rowerowy to zrobił. W rzadkich przypadkach możesz potrzebować „podkładki” z kawałka popu.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


1

Wytnij kawałek z puszki aluminiowej i włóż go. Aluminium jest miękkie i (miejmy nadzieję) zaciśnie się.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.