Tanie buty rowerowe czują się „niechlujnie” podczas podciągania


3

Niedawno kupiłem tanie buty do rowerów górskich (60 USD). Zmienił mój styl jazdy i teraz naprawdę „pedałuję w kręgu”.

Mam jednak skargę ... kiedy biegnę sprintem i wkładam dużo siły w inne niż uderzenia części udaru, moja stopa bardzo się porusza. To nie jest wydajne i jest dość denerwujące.

Jeśli dokręcę paski na tyle, że to się nie stanie, to naprawdę uciska moje stopy i nie jest wygodne.

enter image description here

Nie uważałem za przydatne dokręcanie zapadki przed sprintem / atakowaniem. Wolałbym mieć grzechotkę nad palcami, ponieważ tam jest większość ruchu.

Więc ... czy to normalne dla butów rowerowych? Jeśli nie, czy to dlatego, że mój jest tani, czy po prostu źle pasuję?


Zasadniczo to, co opisujesz, byłoby spowodowane zbyt miękką podeszwą, sznurowadłami niewystarczająco napiętymi lub po prostu słabym dopasowaniem. Chociaż przypuszczam, że może to być także spowodowane tym, że „cholewka” jest zbyt rozciągliwa.
Daniel R Hicks

1
Może to mieć związek z obrazem układu mocowania, ponieważ możesz mieć pewne opcje, które nie są natychmiast widoczne. Na przykład istnieją sposoby na nawlekanie sznurówek, aby umożliwić różne napięcia w różnych strefach. Możesz także skorzystać z najmniejszej ściśliwej wkładki, którą możesz znaleźć / zrobić.
Chris H

@ChrisH Mine ma dwa paski na rzepy i zapadkę
BSO rider

1
@ Batman Mam wpuszczone korki spd i są prawie nowe.
BSO rider

1
Zgaduję, że buty są za duże.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


1

Wizualnie wygląda to jak rzep. Zasadniczo pasy na rzepy są dobre do utrzymywania regularnego połączenia ze względu na stosunkowo niskie ograniczenia mechaniczne.

Jednak podczas jazdy rowerem ograniczenia pionowe spowodowane blokowaniem pedału są znacznie ważniejsze. Powoduje to nieznaczne rozciągnięcie pasków (ponieważ paski na rzepy są oparte na wstędze tkaniny, a gdy naciągasz taśmę z tkaniny, rozciąga się), powodując tym samym brak przyczepności, ponieważ małe haczyki same się rozpinają. To dlatego po jakimś czasie twoje wiązanie wydaje się być luźniejsze, ponieważ w rzeczywistości się rozluźnia.

Niestety niewiele jest z tym do zrobienia z twoimi butami.

Ten problem jest dość powszechny i ​​wyjaśnia, dlaczego w wyższych butach końcowych masz skomplikowane systemy hybrydowego paska + sznurowania, aby zrównoważyć korzyści każdego z nich.

Idealnie dla budżetu powiedziałbym: przełącz się na pełne sznurowanie butów, to ból jest trudny do założenia i wyłączenia, ale pozostaje całkiem niezły.

Innym technicznym rozwiązaniem tego problemu jest zakup niektórych wzmocnionych butów z włókna szklanego. Jest droższy, ja sam mam starą parę Carnac Quartz (składa się z czterech pasków z włókna szklanego zamiast trzech), które są nieco drogie przy starcie (około 200 dolarów), ale dzięki niemu można wbić pedał, nie będzie on w ogóle drgać z powodu włókna szklanego, które zapobiega rozszerzaniu się rzepu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.