Dlaczego większość sakr dojeżdżających do pracy jest zaprojektowana jako torby na ramię, a nie plecaki?


8

Dojeżdżam do pracy, niosąc lekki laptop i / lub komputer typu tablet, lunch i kilka dokumentów.

Wolałbym używać sakw zamiast plecaka lub torby kurierskiej, ale kiedy zabiorę się do pracy, muszę nosić torbę przez cały dzień i tam jest pocieranie. Niemal wszystkie sakwy dojeżdżające do pracy, które widziałem, zamieniają się w torbę kurierską za pomocą jednego dużego paska na ramię. Nie lubię toreb na ramię, ponieważ ranią mnie w plecy.

Naprawdę chciałbym zobaczyć plecak / sakiewkę dojazdową, ale wydaje się, że prawie nie istnieją. Czy istnieje powód, dla którego są tak rzadkie? Czy brakuje mi czegoś, co mogłoby być ogromnym rynkiem - przedsiębiorcy, który jeździ rowerem, ale nadal musi nosić torbę na plecach, gdy dotrze do swojego kampusu pracy?


Uwaga wyprzedzająca nr 1: Powiązane pytania dotyczące plecaka / sakwy dotyczą dużych plecaków (obóz biegowy), a nie małych plecaków do podróży / plecaków / toreb na laptopa.
RoboKaren,

2
Uwaga wyprzedzająca nr 2: Mój kręgosłup nie jest spartaczony, co jest w połowie powodem, dla którego wolałbym używać sakw, a drugą połową powodu, dla którego nie lubię toreb na ramię.
RoboKaren,

2
Mój jest brudny zimą, łatwiej jest mi go nie dopuścić jako torba na ramię, która w razie potrzeby jest odrzucana na bok. Wszystkie sakwy plecaków, które widziałem, mają tył skierowany w stronę koła, co oznacza zabrudzenie pleców, gdy są noszone 2) W przypadku kręgosłupa rozłóż ładunek na dwie sakwy i skrzyżuj je, aby wyrównać ładunek. 3) trzymaj plecak w pracy. Kiedyś w biurze trzymałem czystą torbę na komputer, więc nie zabierałem ze sobą torby na spotkania.
Rider_X,

Myślę, że masz właściwe pytanie. Wiem, że nie jesteś w Wielkiej Brytanii, więc te marki mogą nie mieć większego znaczenia, ale właśnie zmieniłem z taniego plecaka sakwy (marka union34) na znacznie droższe (Altura). Spróbuję odpowiedzieć z niektórymi zaletami i wadami.
Chris H

1
@Rider_X Zgadzam się z problemem brudu. Ten tani, który miałem (połączony w mojej odpowiedzi), miał na zamek błyskawiczny pokrowiec na paski plecaka. To była kolejna rzecz spowalniająca konwersję, co nie przeszkadzało mi w pociągu, ale zrobiło to, gdy spieszyłem się do wyjścia. Nowy - oprócz odciągania pasów od koła (użyj osłony przeciwdeszczowej lub bardzo mokre plecy!) - jest również odporny na wycieranie / woda spada.
Chris H

Odpowiedzi:


7

Istnieją, ale trudno je znaleźć w prawdziwym życiu, prawdopodobnie dlatego, że rynek jest niewielki. Wszystkie, na które spojrzałem, zabrałyby dużego laptopa, ale testowałem tylko z małymi netbookami. W Internecie jest co najmniej jedna dość niedawna recenzja .

Jestem w podobnej sytuacji: czasami muszę chodzić, a nawet biegać z sakwą (codziennie też zmieniam rowery). Muszę nosić ubrania robocze, ale nie mądre. Miałem dwie sakwy plecakowe, obie w klasie 20-30 litrów. To wystarczy na zmianę ubrania i laptopa, a także niezbędne akcesoria rowerowe, a nawet zestaw do ćwiczeń, ale (duża) para butów to uścisk.

Tani jeden (£ 20--40 £ / $ / € na eBay / Amazon) był dość duży. Miał kilka fajnych funkcji, ale konwersja między trybami była powolna i polegała na usunięciu płyty, która trzymała haki zębatki. Nie było to tak bezpieczne, jak bym sobie tego życzył - spadło kilka razy, dopóki go nie wzmocniłem; haczyki do bagażników również wymagały wymiany na mocniejsze (Carradice) po awarii cienkiego plastiku. Rok codziennego użytkowania, a tkanina idzie na rogi.

unia 34

Nowy wykonany jest znacznie twardszego materiału i jest o wiele łatwiejsze do konwersji. Paski plecaka znajdują się na zewnątrz podczas jazdy, z dala od koła, a zatem najgorszego z brudnych rozprysków. Oznacza to również brak płyty adaptera do zgubienia. To pochodzi z dużego (rowerowego) sklepu rowerowego, ale mieli tylko jeden typ w magazynie. Oznaczało to, że mogłem przymierzyć (ale nie na rowerze, który był w niewłaściwym mieście). Być może będziesz musiał zdecydować, czy chcesz model lewy czy prawy, ponieważ niektóre są przechylone, aby uniknąć uderzenia piętą. Źle to zrozumiałem, ale mogę sobie z tym poradzić na dużej ramie.

altuta morph

Wracając do głównego pytania: wiele osób decyduje się na plecak (lub nawet torbę na ramię), aby zaspokoić tego rodzaju potrzeby, zmniejszając rozmiar rynku kabrioletów (które również wymagają więcej konstrukcji i sprzętu, więc są droższe). Mogłem zimą, ale dodatkowe pocenie się wyklucza to nawet w łagodne lata, które mamy tutaj. Możesz oczywiście włożyć plecak do przedniego kosza lub przymocować go do specjalnego stojaka na kierownicę - ten drugi prawdopodobnie byłby lepszy na laptopa.

Jestem pewien, że wiele osób (takich jak ja) wraca do biurka na początku i na końcu dnia i może tam rzucić sakwę. Trzymam inną torbę (gratisową konferencję), gdy potrzebuję nosić więcej niż garść rzeczy po stronie. Chociaż może ci to nie pasować, jeszcze bardziej zmniejsza rynek. W rzeczywistości moja torba na ramię na laptopa ma wkładany rękaw, który wykonał tę robotę bardzo ładnie, gdy jechałem od drzwi do drzwi, a nie zawiniętą dojazdy, którą mam teraz.

Przy wyborze spośród kilku istniejących opcji należy zwrócić uwagę na to, jak dobrze niosą kask (zakładając, że nie chcesz, aby przypinano go własnym paskiem i huśtał się). Mój stary może zmieścić kask w zewnętrznej kieszeni tylko wtedy, gdy cała torba nie jest zbyt pełna; w moim nowym kasku można wsunąć hełm do kieszeni utworzonej przez osłonę na punkty mocowania stojaka, niezależnie od tego, jak pełna jest torba.


Edytowane w celu dołączenia zdjęć.
RoboKaren,

4

Głównym powodem jest to, że paski plecaka i osprzęt sakwy znajdują się w tym samym miejscu, co oznacza, że ​​pasy utrudniają przymocowanie sakwy do roweru, a następnie musisz mieć panel, który zakrywa sakwę i zabrudzenia jazda konna.

Znalazłem ten niedawny przegląd różnych opcji bardzo przydatnych plecak noszony na plecach.


Poza tym zgaduję, że sakwa nie czułaby się świetnie dociśnięta do twoich pleców.
Stephen Touset

Timbuk2 wykonał model z paskami plecaka z jednej strony i sprzętem sakwy z drugiej - co było świetną torbą na dojazdy, ale niestety sprzęt sakwy był gówniany i wielokrotnie zawodził w codziennym użytkowaniu. (Byli wystarczająco dobrzy, aby zabrać torbę po roku powtarzających się awarii, co mówi wspaniałe rzeczy o ich obsłudze klienta.)
Alan Gerber
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.