Pięć mieszkań w 4 miesiące na nowym Giant Contend3 (XL)?


3

Przez całe życie kupowałem używane motocykle prędkości. W końcu rzuciłem się na nowy rower, którym jeżdżę do pracy (6 mil w jedną stronę). To Giant Contend3 (XL).

Giant Contend 3

Ciągle dostaję „szczypanie mieszkań”.

Eksperci ze sklepu rowerowego mówią mi, że to dlatego, że nie pompuję wystarczającej ilości powietrza do opon. Mam pompę. Teraz pompuję dwa razy w tygodniu. (Zaskakujące jest dla mnie to, że pomijanie pompowania przez tydzień skutkowałoby płaską powierzchnią, ponieważ zawsze pompowałem opony tylko raz na wiosnę i tak zostawiłem).

Wczoraj dostałem inne mieszkanie, pomimo regularnych pompowań.

Jestem gotowy odpisać nowy rower i kupić inny używany rower.

Czy jest jeszcze coś, co powinienem rozważyć?


W odpowiedzi na poniższe komentarze ważę 220 funtów (100 kg) i celuję w miernik na 100 psi (6,9 bara).


1
Ile ważysz?
Batman

3
Do jakiego ciśnienia pompujesz opony podczas pompowania?
Ross

2
Edytowane, aby dodać zdjęcie, ponieważ jestem bardzo wizualny. I dodano konwersję jednostek SI dla masy i ciśnienia (tak, tak, bar nie są technicznie SI, ale są o wiele bardziej SI-ish niż psi).
RoboKaren

Dętki (lub opony bezdętkowe) zwykle szybko wyciekają - konieczne może być codzienne pompowanie. (Kiedy zaczniesz pompować, po 3 dniach, co początkowo odczytał wskaźnik pompy?)
Daniel R Hicks

Po wymianie rurki taśma obręczowa zakrywa sutki. Sprawdź, czy taśma nie jest pomarszczona lub przesunięta, aby nie zakrywała odpowiednio otworu na szprychę. Uwaga: mieszkania z powodu tego rodzaju problemu mogą wyglądać jak ściśnięte mieszkania z powodu tego, jak otwór na szprychę może przeciąć rurkę wewnętrzną.
Calvin Smythe

Odpowiedzi:


6

W przypadku opon do rowerów szosowych potrzebujesz manometru - napompowanego, aby były trudne w dotyku, a opony mogły osiągać dolną granicę ciśnienia. Mówisz, że to rama XL; zgadując, że zwykle masz proporcje, które mogą być dość ciężkie na plecach (jestem na dobrej drodze do motocykli XL, więc nie mam na myśli niczego negatywnego). Dlatego ważniejsze jest prawidłowe pompowanie opon niż dla lżejszego kierowcy (idealne ciśnienie jest wyższe, a zatem powietrze traci się szybciej). Ważniejsze jest także dbanie o rower nad dziurami itp., Stojąc na pedałach, jeśli nie da się uniknąć uderzenia.

Ten rower jest dostarczany z oponami 25 mm. Bieg tylko odrobinę większy (28 mm) może mieć duży wpływ na to, jak długo opony utrzymują ciśnienie (podobnie jak grubsze rurki lub butyl zamiast lateksu). W zależności od szerokości felgi możesz wygrać na inne sposoby także na większej oponie (amortyzujące wstrząsy). Jakie opony posiadały twoje stare motocykle? Jeśli nie wszystkie twoje przebicia są ściśnięte, warto by było również użyć twardszych opon.


1
Chciałbym dodać, że cienkie rurki rowerowe wyciekają szybciej niż MTB lub wersje odporne na kolce. Kiedy dojeżdżam rowerem z oponami o szerokości 23 mm, muszę nadmuchać powietrze w niedzielne i środowe noce, aby przejechać cały tydzień. Jesteś trochę ciężki na tak wąską oponę przy zaledwie 100 psi, jeśli pozwalają na to oznaczenia ściany bocznej opony - wypróbuj 120 psi lub więcej dla swojego 220 funtów. Opony 28 mm bardzo by pomogły, gdyby rama je pasowała. Rowery wyścigowe są wybredne. Specjalnie dla cięższych jeźdźców. (kto wiedział, prawda? Mam ciężką
wagę 200 funtów

4

Występowanie tak wielu mieszkań jest szalone, czuję twoją frustrację. Ciśnienie w oponach prawdopodobnie nie jest twoim winowajcą, chyba że masz ciężką jazdę do pracy. W takim przypadku zwiększenie wymiaru opony do opony 28-30 mm naprawdę na tym skorzysta. W przeciwnym razie istnieje usterka systemu, na którą polujesz, i najlepiej nie zakładać niczego o źródle swoich mieszkań i sprawdzać całego systemu opon.

 1. Przyjrzyj się dokładnie swojej oponie, czy w oponie osadzają się zanieczyszczenia, takie jak szkło, skały lub metal? Wybierz wszelkie znalezione zanieczyszczenia. Wytrzyj wnętrze opony szmatką, a nie dłonią (w przypadku zanieczyszczenia nie chcesz ich znaleźć, ponieważ przecina twoją rękę).
 2. Sprawdź stopkę opony i upewnij się, że nie ma żadnych nacięć, pęknięć ani nacięć. Może być konieczna wymiana opony, jeśli znajdziesz tutaj pęknięcia lub nacięcia. Dzieje się tak głównie w przypadku starych opon, które mają suchą zgniliznę, ale dobrze jest je wyeliminować jako możliwość.
 3. Sprawdź swoją obręcz. Czy jest wolny od zadziorów lub innych gruzów, które mogłyby powodować problemy. Przetrzyj felgę szmatką podobną do opony.
 4. Upewnij się, że taśma obręczy leży płasko na wewnętrznej stronie obręczy. Jeśli wyślizgnął się ze środka, otwory na szprychy mogą w krótkim czasie przeciąć dętkę i spłaszczyć oponę. Dodatkowo zapasowa taśma do obręczy, która jest dostępna na kółkach dla początkujących, może być ostrym, twardym plastikiem. Jeśli to konieczne, ponownie wyśrodkuj taśmę. Jeśli taśma jest złożona, możesz ją trochę kupić w lokalnym sklepie rowerowym.
 5. Zmontuj ponownie koło przy minimalnym użyciu narzędzia. Twoje dźwignie opon mogą być twoim najlepszym przyjacielem, który zdejmuje oponę, ale twoim największym wrogiem w zakładaniu opony. Narzędzie może nieświadomie ścisnąć lub przyciąć rurkę tylko po to, aby wcześnie rozpocząć następne mieszkanie.
 6. Częściowo napompuj oponę (~ 30–50 psi) i ściśnij oponę, aby prawidłowo osadzić ją na obręczy. Następnie pompuj do 100 psi.

Ładna lista! Ponieważ stajesz się szczegółowy, dodam notatkę, aby upewnić się, że używasz odpowiedniego rozmiaru rurki. W przypadku małych opon, jeśli używasz rurki o jeden rozmiar za dużej, bardzo trudno jest sprawić, aby rurka pozostała w oponie, gdy ponownie włożysz ją na felgę, co oznacza, że ​​zostaje ściśnięta między stopką opony a felgą przesuwając stopkę z powrotem ponad krawędź obręczy, możesz ponownie ścisnąć rurkę podczas ponownego montażu opony. Kiedyś przeszedłem przez 3 takie rurki, pomagając koleżance naprawić płaski b / c, ona miała opony 23 mm, a ja miałem tylko zapasowe rurki 28-32 mm (które, jak sądzę, są tylko o jeden rozmiar większe)
SSilk

4

Ściśnięcie płaskich powierzchni występuje, gdy opona odkształca się tak bardzo, że rura jest mocno dociskana do obręczy. Dzieje się tak, gdy ciśnienie w oponach jest zbyt niskie i / lub uderzysz w coś dużego (jak kamień) lub zeskoczysz z krawężnika. Przy wadze 220 funtów potrzebujesz ciśnienia w oponach wyższego niż 100 funtów. Ważę 110 i jeżdżę co najmniej 100. Poszukaj maksymalnego ciśnienia w oponie wydrukowanego z boku opony i napompuj opony do tego ciśnienia. (nie jest to niebezpieczne; wartość maksymalnego ciśnienia jest znacznie niższa niż ta, którą opona faktycznie może wytrzymać.) I upewnij się, że używasz manometru! Dobrym pomysłem jest także poszerzenie opon. Zakup nowego roweru nie jest konieczny. problem nie dotyczy roweru, tylko opon.


Dokładnie poprawne!
andy256

2

Rower z takimi małymi oponami może z łatwością wymagać pompowania raz w tygodniu (choć dwa razy w tygodniu to trochę więcej). Jeśli nie masz wystarczającego ciśnienia w oponach, uszczypniesz się płasko. Upewnij się, że twoje ciśnienie jest wystarczające do ciężaru - opona czuje się twardo, gdy ją naciskasz, nie jest dobrym wskaźnikiem i musisz użyć miernika.

Zasadniczo sprawdź, czy wewnątrz opony nie ma zanieczyszczeń, upewnij się, że taśma na obręcz jest na swoim miejscu i jest w dobrym stanie, a rura jest prawidłowo zainstalowana (nigdzie się nie zaczepia). Czasami zawory przeciekają również na rurkach.


1
Hmm Pompowanie opon dwa razy w tygodniu jest dla mnie normalne.
andy256

Podczas gdy na 700x28s (z dowolnymi 28-35 rurkami, które ma sklep rowerowy) mogę uzyskać 2 tygodnie użytkowania dość łatwo, 3 za jednym naciśnięciem, pompując do maksymalnego ciśnienia. Tak więc ta niewielka różnica może być dość znacząca
Chris H

@ andy256 jesteś dobrym jeźdźcem, prawda? Lekkie rurki lateksowe? Wątpię, że to właśnie ma PO, ale nigdy nie wiadomo.
Chris H

1
@Chris Tak. Jeżdżę na rowerze szosowym, ale używam zwykłych rur butylowych.
andy256

2

Przywołując pytanie Daniela w powyższych komentarzach, kiedy wykonujesz uzupełnianie powietrza dwa razy w tygodniu, a najpierw podłączasz pompę do opony, a zanim zaczniesz pompować, co to oznacza? To da nam wyobrażenie o tym, ile powietrza tracą między każdym doładowaniem.

Poza tym popieram propozycję Chrisa dotyczącą większych opon. Wybranie opony 28-30 mm sprawi, że będą one mniej skłonne do uszczypnięcia się, znacznie bardziej wybaczając brak „idealnego” ciśnienia, a jazda będzie znacznie przyjemniejsza (mniej trudna). Mały minus to niewielka redukcja wydajności, ale jeśli nie ścigasz się trochę poważnie, nie martwiłbym się tym i przez 6 mil dojazd do pracy to naprawdę nie powinno cię zranić.

Jeśli pomoże ci to uspokoić umysł, moja droga do pracy ma około 15 mil w jedną stronę, a ostatnio robię to głównie na oponach terenowych 42 mm o mocy około 50 PSI. Są zdecydowanie wolniejsze, ale mówimy o skróceniu o 2-5 minut w 60 minutowej podróży w jedną stronę. Przechodząc z 25 mm do 28 mm na dojazdy do 6 mil, byłbym zaskoczony, gdybyś mógł zmierzyć skrócenie średniego czasu dojazdów o 30 sekund.


2

Kilka lat temu miałem podobną sytuację. Raz w tygodniu dostawałem mieszkanie. W tym czasie chłopaki ze sklepu dokonywali zmian w lampach, ponieważ zawsze otrzymywałem mieszkania, kiedy sam je robiłem. Po tylu wymianach przyjrzałem się bardzo uważnie i odkryłem, że problemem jest kolec. Mały, mały kolec.

Chłopaki ze sklepu mówili mi, że dostaję szczypce, ale najwyraźniej nie przyjrzeli się bardzo uważnie, ponieważ to właściwie cierń powodował wszystkie problemy. Po usunięciu kolca nie ma już mieszkań. Ponadto, po tak marnej pracy w sklepie, teraz dokonuję własnych zmian lamp.

Jeśli problemem naprawdę są uszczypnięcia mieszkań, a faceci w sklepie robią wymianę, powinieneś poprosić ich o wymianę za darmo. Jeśli tak często szczypiesz się płasko, bardziej prawdopodobne jest, że jest to wadliwa instalacja niż zbyt niskie ciśnienie (chociaż jeśli miałeś kolec, może to wyjaśniać, dlaczego musisz tak często pompować opony ...).


2
Tak, cierń nie jest szczyptą mieszkania. Oponę należy zamontować tak, aby zawsze znajdowała się w tym samym miejscu w stosunku do zaworu, a jeśli zawsze dostaje się mieszkania w tym samym miejscu, oznacza to, że w tym miejscu jest coś w oponie lub kole. Uszczypnięte mieszkania zostaną rozłożone wokół obręczy.
Criggie

Tak - chciałem wspomnieć, że faceci w sklepie twierdzili, że dostaję szczypce, ale dowiedziałem się, że to właściwie cierń. Zasadniczo nie dostawałem szczypta, ale powiedziano mi, że tak.
Nate

1

Może jest „wolne mieszkanie”? Jeśli przez oponę wystaje mały ukłucie szpilki, spowoduje to otwór w rurce wewnętrznej, a rurka spadnie szybciej niż oczekiwano (np. Z dnia na dzień).

Sprawdzić:

 • Użyj taśmy samoprzylepnej lub markera, aby zapamiętać, gdzie dętka znajduje się względem opony
 • Zanurz rurkę wewnętrzną pod ciśnieniem w czystej wodzie (być może z detergentem), aby znaleźć niewielki strumień bąbelków
 • Jeśli go znajdziesz, napraw dziurę w dętce ORAZ dokładnie sprawdź odpowiednie miejsce na oponie.

Przed jazdą sprawdzałbym też oponę. Jeśli zbyt szybko traci powietrze, patrz wyżej.

Ta odpowiedź jest podobna do odpowiedzi Nate'a.


3
Sztuką jest umieszczenie największego brandingu z boku opony tuż przy zaworze. To tylko super tanie typy, które nie mają nic. W ten sposób otwór w rurce prowadzi do punktu na oponie, który ma zostać sprawdzony, a jego długość wynosi co najwyżej 50 mm. Najgorszym przypadkiem jest sprawdzenie dwóch punktów na oponie, w tej samej odległości od otworu zaworu.
Criggie

2
... a jeśli używasz super tanich opon, nie ma powodu, aby nie oznaczać ich plamą farby na uformowanym logo. Idealnie na bazie wody, nie będzie dobrze przylegał, ale pozostawi ślad. (kontynuacja z komentarza @ Criggie)
Chris H

1

Przebite opony w kształcie węża mają charakterystyczny wygląd. Zakładając, że właśnie to dostajesz ... z mojego doświadczenia w dojeżdżaniu do pracy są trzy czynniki związane z przebiciem opony węża:

 • Szybko uderzając w kwadratowy wyboj na drodze (staraj się nie!),

 • Niedopompowane opony,

 • Twardość wewnętrznej ściany opony z tyłu powierzchni bieżnika.

Stare opony podmiejskie z podszewką z kevlaru (twarda ściana wewnętrzna) były znane z tego, że praktycznie gwarantowały mieszkanie, jeśli uderzysz w kwadratowy wyboj przy niedopompowaniu (kiedyś miałem 14 w jednej oponie). Odpowiedzią jest utrudnienie ześlizgiwania się felg (powodując przebicie) przez utrzymywanie większej ilości powietrza w oponach przez cały czas, lub jeśli twoja wewnętrzna ściana była naprawdę twarda, wybierz inne opony, które tego nie mają. Naprawdę nie możesz przejść przez to, jak niedawno napompowałeś opony, ponieważ uderzenie w nierówności może wydobyć z nich dużo powietrza. Więc jeśli nadal dostajesz punkcje, sprawdź presję przed i po każdej jeździe, aby dowiedzieć się, co się dzieje na tym końcu.

Ponadto, jak zauważają inne plakaty, prawdopodobnie potrzebujesz większego ciśnienia w tylnych oponach, jeśli jesteś cięższy niż przeciętny kierowca, ale prawdopodobnie bardziej sensowne jest uzyskanie nieco szerszych opon.

Podsumowując: nie musisz się pozbywać roweru, ponieważ to tylko opony! Sprawdź swoje ciśnienie i uzyskaj opony, które lepiej wytrzymają uderzenie: prawdopodobnie szersze i bardziej miękkie podszewki. Oczywiście powinieneś nie przejmować się niebezpieczeństwami na drodze, ale jeśli nie jest to wykonalne, istnieje opona na każdy przypadek użycia. Powodzenia :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.