Brakujące ogniwo - które 7,3 mm lub 7,1 mm?


9

KMC ma dwie wersje Missing Link, jedną 7,3 mm i jedną 7,1 mm. Oba są reklamowane dla prędkości 6/7/8.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jedyną różnicą wydaje się być długość pinu, ale nie jest jasne, czy masz łańcuch inny niż SRAM / KMC, co byś zmierzył, aby upewnić się, że masz właściwy łańcuch.

Jak możesz zmierzyć - lub w inny sposób stwierdzić - który brakujący link powinieneś zdobyć?


Ahh ... za dni, kiedy 3/32 "było 3/32". :-)
RoboKaren

Odpowiedzi:


9

Spójrz na pudełko, w którym był twój łańcuch - łańcuchy prędkości 6/7/8 będą miały długość sworznia 7,1 mm lub 7,3 mm.

Łańcuchy SRAM mają 7.1, a Shimano - 7.3. KMC odnotowuje to na swojej stronie internetowej . Zdobądź ten, który pasuje do Twojej marki łańcuchowej (a jeśli to KMC, zdobądź ten, który sugeruje KMC). Skład Wippermana wydaje się być nieładem - niektóre z 8 prędkości to 6,6, inne 7,2; może to być tylko błąd na ich stronie internetowej.

Tabela kompatybilności

Brakujące łącze 7,3 mm jest znane jako „KMC MissingLink I”, a łącze 7,1 mm to „KMC MissingLink II”. 9 ma 6,6 mm, a 10 5,9 mm (co może być przydatne dla kogoś, kto myli się z łańcuchem o większej prędkości lub łańcuchem innego producenta).

W praktyce wiele osób korzysta z szybkiego łącza innego producenta (KMC / Wipperman / SRAM) z łańcuchem innego producenta. Bez problemu zastosowałem szybkie łącza SRAM 8 Powerlink w łańcuchach Shimano. Jednak oficjalne wytyczne producenta to na ogół stosowanie metody zamykania linków - Shimano, użyj specjalnego nitu, SRAM użyj dostarczonego Powerlink / lock (dla prędkości> 9), KMC to zwykle linki itp. Ale zwykle dostajesz łącz się z łańcuchem i noś dowolne ogniwo na wypadek awarii; dowolne z dostępnych na rynku linków dla odpowiedniej liczby prędkości wykona naprawy awaryjne.


2
Dzięki, nie widziałem tej tabeli kompatybilności. Co za bałagan! (też: mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że skopiowałem obraz tabeli zgodności do twojej odpowiedzi dla potomności).
RoboKaren
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.