Jak się dowiedzieć, że masz tylny wiatr?


11

Myślę, że straciłem wiele okazji, aby jechać szybciej, gdy płynęłam statkiem i nie korzystałem z tylnego wiatru. Uważam, że jeśli włożę krótki wysiłek w przyspieszenie, tylny wiatr zajmie się większością prędkości utrzymując pracę.

Przy dużym wietrze tylnym zwykle widzę liście toczące się wzdłuż mojego ogólnego kierunku. Ostatnio myślę, że jeśli hałas wiatru jest bardziej cichy, to mogę być przy wietrze?

Jak więc stwierdzić, czy ogólnie wiejesz w kierunku wiatru lub wiatru? (bez flagi w pobliżu)


1
Tylko jeśli chodzi o Strava PR (lub jakikolwiek inny ustawiony rekord), możesz powiedzieć, że przegapiłeś, ale tak naprawdę nie możesz go „przegapić”, dopóki się nie zatrzymasz ... Być może zadajesz inne pytanie, czy istnieje optymalna prędkość, przy której korzystasz bardziej z tylnego wiatru?
gaurwraith

16
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zastanawiasz się, jak dobrze jeździsz, masz wiatr od tyłu. W przeciwnym razie możesz spojrzeć na roślinność, ale często może ona być zwodnicza.
Daniel R Hicks,

3
@DanielRHicks jesteś pewien? Nie jestem przekonany, że przy wietrze tylnym 70 km / h, którego doświadczyłem, utrzymywałem przy średniej prędkości ponad 60 km / h ponad 80 km jazdy wiele księżyców temu.
Rider_X

1
Jeśli jest lato i nagle stajesz się wyjątkowo gorący podczas jazdy, to prawdopodobnie masz tylny
wiatr

@Rider_X Wciąż musiałeś wysadzić moc, aby pokonać opór toczenia!
andy256

Odpowiedzi:


12

Najdokładniejszym sposobem na to byłoby użycie rurki Pitota do pomiaru prędkości wiatru, a następnie do porównania jej z prędkością nad ziemią z GPS lub czujników prędkości koła.

Zanim zacznie się śmiać z tego science-fiction, istnieje produkt, który to robi: PowerPod (link do recenzji DC RainMakera). Oprogramowanie Isaac dostarczane z PowerPod pozwala między innymi uzyskać efektywną prędkość i kierunek wiatru.

PowerPod


2
Miernik prędkości powietrza a miernik prędkości ziemi. Brzmi jak coś z lotniczego punktu widzenia.
Criggie

8
Pomimo wszystkich postępów w technologii lotniczej, mała rurka utknęła w strumieniu wiatru, wciąż mierzy prędkość wiatru.
RoboKaren

1
Nigdy nie mówiłem, że to zły pomysł!
Criggie

To jest doskonałe! Ignorowałem mierniki mocy ze względu na ich ceny, ale ten jest o co najmniej 200 dolarów tańszy niż następny.
imel96

1
Mierzy kierunek w zakresie, w jakim wiatr jest wiatrem z tyłu lub z wiatrem.
RoboKaren

7

Lubimy tylne wiatry, ponieważ wysiłek jazdy z określoną prędkością jest zmniejszony. Z tego samego powodu lubimy niewielkie spadki.

Jeśli oprzesz jazdę na wysiłku, a nie na stałej prędkości, automatycznie wykorzystasz lekki wiatr od tyłu. Jeśli jednak jedziesz ze stałą prędkością, po prostu przejeżdżasz bez wysiłku. Innymi słowy, niczego nie przeoczyłeś.


Przez utraconą okazję mam na myśli to, że kiedy ktoś mija, jeśli skoczę za nimi, mogę przeciągać. Bez tego skoku wysiłek na pewno będzie mniejszy, ale różnica jest bardzo mała, o której prawie zawsze nie jestem świadomy.
imel96

@ imel96 Podczas redagowania korzystasz z turbulentnego przepływu powietrza wokół ciebie. Podczas jazdy w pojedynkę można przypuszczać, że powietrze po wypadku jest laminarne.
Crowley,

1
@ imel96 zazwyczaj nie ma łapania wiatru ogona. Zazwyczaj jedziemy znacznie szybciej niż prędkości wiatru. To znaczy, chyba że jedziesz wichurą. Wtedy kierunek wiatru jest dość oczywisty. Jeśli nie jest to ciągły wiatr, po prostu go wyprzedzisz. Teoretycznie możesz złapać podmuch wiatru i jeździć z nim. Są to jednak, jak powiedziano wcześniej, bardzo trudne do przewidzenia. Możesz też po prostu poczuć, jak się spieszy, a następnie go dogonić, dopasować i dopasować do prędkości. Jest to oczywiście niezwykle niepraktyczne i możliwe tylko w dość nietypowym terenie.
gschenk

6

@Daniel skomentował to, czego nauczyli się doświadczeni rowerzyści.

  • Myślisz, że coś mi idzie dobrze , albo go zabijam , a nawet (jak to się dzisiaj zdarzyło) wygląda na to, że idzie pod górę , podczas wybuchu.

  • Kiedy przestajesz odkrywać okropną prawdę. To dom z wiatrem .

Rzeczywistość jest taka, że prawie zawsze mamy do czynienia z wiatrem , szczególnie, jak mówi Daniel, podczas wspinaczki na wzgórze, ponieważ jesteśmy rowerzystami. I zwykle mamy tam przeciwny wiatr i wracamy. Ten jeden na sto przypadków z wiatrem nie jest pierwszą rzeczą, o której myślimy.

Tak, roślinność może nam powiedzieć. Ale w wielu przypadkach w zabudowanym środowisku nie widzimy żadnej roślinności. Ale to nie byłby pierwszy raz, kiedy widziałem roślinność wyglądającą jak wiatr od tyłu, gdy faktycznie mam wiatr od wiatru. Ponieważ jestem rowerzystą.


5

Jeśli jeździsz na rowerze i napotykasz okropny zapach - rozejrzyj się dookoła i zdaj sobie sprawę, że to ty wąchasz zapach - wtedy jesteś w tylnym wietrze - i że nadszedł czas, abyś umył koszulkę rowerową.

Dziękuję za opinie, pokażę sobie drzwi. :-)


Wiesz także, że masz go, gdy na ziemi słychać tylko dźwięk własnych opon. To wspaniałe uczucie, zwłaszcza gdy jeździsz z prędkością 30 km / h. Kiedy go zdobędziesz, będziesz wiedział.
John Hunt

Najbardziej pachnącą rzeczą, którą noszę, okazuje się być mój telefon komórkowy.
Criggie

2

Możesz sprawdzić kierunek wiatru od zginania roślinności, pozostaje on zgięty do wiatru przez dłuższy czas, niż sprężynuje do tyłu w wirach, przyczepia białą bawełnianą / wełnianą nić do kierownicy i sprawdza jego ruch za każdym razem, gdy rower zwalnia, czuje wiatr lewego ucha, prawego ucha, do przodu i do tyłu, i sprawdź wykres pogody z kierunkiem i prędkością wiatru oczekiwaną dla każdej godziny dnia, i wyjdź, gdy jest maksymalny wiatr od tyłu i wróć, gdy jest uspokojony po powrocie.

przeważnie wiatr może być tak samo przeciwko tobie jak z tobą, chociaż sprawdzanie codziennej prognozy może oznaczać skorzystanie z potężnych wiatrów tylnych, aby szybko dostać się do miejsca, a następnie powrócić w względnym spokoju. Jeśli podróżujesz przez cały kraj, możesz uzyskać mapę dominujących wiatrów dla każdej pory roku i dla każdego regionu.


3
Inną zasadą jest to, że wiejący wiatr wieje tylko wtedy, gdy wspinasz się na wzgórze w ciepły dzień, a wtedy prędkość wiatru będzie dokładnie odpowiadać prędkości.
Daniel R Hicks,

2
Zgoda. Wiatr wiejący od tyłu dostaje się tylko w upalne dni - a wiatr wiejący tak dokładnie dopasuje się do prędkości jazdy, aby zapewnić zerowy przepływ powietrza nad ciałem.
RoboKaren,

1

Najprościej jest po prostu zatrzymać się na otwartej przestrzeni i poczuć, skąd wieje wiatr, używając twarzy. Minusem jest to, że wszelkie drzewa lub budynki spowodują, że wiatr skręci, a ruch uliczny wytworzy własny wiatr. Plus musisz przestać (klątwa!)

Flagi działają naprawdę dobrze, ponieważ często znajdują się wysoko w rzeczywistym strumieniu powietrza.

Możesz także sprawdzić lokalną prognozę pogody dla swojego regionu. Dla mnie to http://www.metservice.com/towns-cities/christchurch/christchurch, ale powinieneś mieć coś podobnego do swojej lokalizacji.


3
Ale to wymaga ode mnie zatrzymania !!! Co jeśli jestem w środku segmentu Strava ?! Tęsknię za moim PB!
andy256

3
@ andy256 nie ma odwrotnej strony dla strava sycophants - w prognozie widać silny wiatr, a następnie dowiedzieć się, które segmenty skorzystają z wiatru na tym łożysku, a następnie wyjdź i uderz je wszystkie po kolei.
Criggie

Mów za siebie :-) Często jeżdżę na treningach tak często, że mam wiatr z każdego kierunku.
andy256

Dla wszystkich czytelników, którzy mogą się zastanawiać, Criggie i ja często jesteśmy razem na czacie. Dołącz do nas :-)
andy256

@ Criggie Jest to szczególnie denerwujące, gdy w segmencie, w którym chcesz wziąć KOM, konsekwentnie występują wiatry przebijające się przez krzyż lub głowę ... i odpowiednio słodkie, gdy zobaczysz, że następny dzień ma rzadką silną prognozę wiatru tylnego.
Michael

0

Świeża odpowiedź - wczoraj trochę się przejechałem i było dość ciepło. Skończyłem więc zwijanie mankietów spodni do kolan, aby zapewnić dodatkowe chłodzenie.

Nieoczekiwany efekt uboczny polega na tym, że na moich goleniach czułem podmuchy powietrza i wiry, które były różne w zależności od tego, w którą stronę jechałem.

Naprawdę trudno to wytłumaczyć, ale na bocznym wietrze czułem wir wiatru po wewnętrznej stronie lewej nogi i na zewnątrz prawej nogi.

Przy wietrze czułem wiatr wijący się za goleniami, a przy wietrze nie było żadnego szczególnego wrażenia.

Więc jeśli tak jak ja, zwykle nosisz spodnie, wypróbowujesz szorty lub podwinęsz mankiety spodni i zobacz, jak to jest.

Uważaj jednak na oparzenia słoneczne - w tej chwili jest to zupełnie osobny bolesny problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.