Jak zdemontować Topeak JoeBlow Sport II


10

OK ... szukałem wszędzie, nie mogłem znaleźć ostatecznej odpowiedzi.

Miałem pompę od kilku lat i używam jej na wielu rowerach. Lubię moją pompę i chcę, aby działała jak najdłużej. Chciałbym wyczyścić i nasmarować jej wnętrzności jako środek zapobiegawczy, szczególnie o-ring, ale nie mogę się do tego dostać ... Obawiam się Zniszczę to

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak zdjąć czapkę bez jej zerwania? czy jest inny sposób? To JoeBlow Sport II (żółty)

Z góry dziękuję


3
Witamy w Bicycles @Sylvain. Czy cyclelicio.us/2011/bocykle-air-pump-repair lub singletrackworld.com/forum/topic/topeak-joe-blow-sport-repair pomaga? Jest wyraźnie przeznaczony do serwisowania, ponieważ sprzedają zestaw części
andy256

1
Co powiesz na zdjęcia, które pokazują szczegóły, które nie znajdują się na stronach internetowych, takie jak spód i wszelkie śruby lub części gwintowane?
andy256

1
W moim przypadku smar nie działał i zastąpiłem o-ring pierścieniem R19 o średnicy wewnętrznej 23,5 mm i przekroju 3.m. Musiałem kupić zestaw 400 O-ringów, aby to znaleźć, więc mam nadzieję, że może to zaoszczędzić komuś 10 funtów, ponieważ jedna podkładka powinna być pensami.
Zorro

Odpowiedzi:


11

Cóż ... majstrowałem ostrożnie i udało mi się zdjąć górną czapkę, nie niszcząc niczego.

1) Po bokach znajdują się 2 małe otwory, tuż nad uchwytem na wąż. Musisz wcisnąć zatrzask, który zabezpiecza górną osłonę za pomocą spiczastego narzędzia, i powoli obrócić ją w prawo. Tutaj widzisz to z odłączonymi zakładkami i pokazując otwory, w które klikają zakładki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

2) Na drugim zdjęciu widać zakładki, które bezpiecznie przytrzymują zatyczkę. wprowadź opis zdjęcia tutaj

3) Następnie byłem w stanie wyczyścić wnętrze i wyczyścić / ponownie przełożyć pierścień uszczelniający (użyłem Slickoleum, ponieważ jest on przyjazny dla pierścieni uszczelniających ... Używam go do serwisowania mojego przedniego zawieszenia). wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wydaje mi się, że ta pompa została rozebrana prawie tak samo, jak każda inna pompa podłogowa o niskiej i średniej średnicy.

Mam nadzieję, że to może komuś pomóc.


1
Dobra robota. Oznacz to jako zaakceptowaną odpowiedź.
andy256
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.