Zapasowy łańcuch w stylu Raleigh


3

Odnawiam zwycięzcę Raleigh z 1988 roku oryginalnym zużytym łańcuchem. Ma 5-biegowy tylny wybieg i 2-zębną korbę. Poinformuj proszę, w jakiej sieci potrzebuję i gdzie kupić.


Przepraszamy, nie możemy i nie powiemy Ci, gdzie kupić przedmioty. To jest ograniczone długotrwałe użytkowanie i jest wysoce zregionalizowane. Ta strona internetowa jest używana na całym świecie.
Criggie

Odpowiedzi:


5

Potrzebujesz standardowego łańcucha prędkości 3/16 "o szerokości 5 cali. Obecnie są stosunkowo rzadkie, więc możesz skończyć z łańcuchem prędkości 6-7-8, który powinien być odpowiedni.

Wadą jest dopasowanie nowego łańcucha do zużytej kasety / wolnego koła, które prawdopodobnie będzie działać jeszcze gorzej. Zastanów się również nad dopasowaniem nowego freehuba.

Na koniec sprawdź przednie tarcze pod kątem zużycia. Jeśli zęby są zużyte, to rozważ hat-trick i zastąp wszystkie trzy.

W tym momencie możesz patrzeć na więcej kosztów niż wartość roweru, przynajmniej jeśli chodzi o nowe części. Będziesz musiał zadzwonić, jeśli warto to zrobić finansowo.


1
Czy jesteś pewien, że nie masz na myśli 3/16? / 32 lub 3/16, ale wyglądał zupełnie masywnie obok zwykłego łańcucha.
Kibbee

@Kibbee Dobre plamienie, naprawione - ostatnio sortowałem gniazda i mam dość imperialnych frakcji. To jedyna przyczyna, o której mogę myśleć. Tak 3/16 jest łańcuchem przerzutki, ponieważ musi wyginać się nieco przy każdej rewolucji. 1/8 "dotyczy motocykli z pojedynczym łańcuchem (tak więc pojedyncza prędkość, koła IGH i tandemowy łańcuch rozrządu). Można go znaleźć także na BMX, ale nigdy na tańszych rowerach dla dzieci.
Criggie

1
Możesz łatwo znaleźć 5 wolnych wybiegów od Sunrace - to tylko około 10 dolarów. Dodaj kolejne 10 dolarów za łańcuch 8 prędkości i tylko 20 dolarów za rzeczy, których potrzebujesz.
Batman

Tak, 5 prędkości miało tendencję do wcześniejszego hiperglidowania, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe na zęby lub gładkie. Jest więc duża szansa, że ​​tarcze są w porządku. Jeśli są źle noszone, nowe tarcze kosztują więcej niż inny używany rower. Opłaca się więc sprawdzić, czy wszystko przed rozpoczęciem aktualizacji i pomaga uniknąć dobrych pieniędzy. Powiedziałbym, że pewnie kupiłbym używany rower jako dawca i utrzymał miły stary rower na drodze.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.