Gdzie mogę znaleźć mój numer seryjny


2

Niedawno kupiłem rower online i chciałem się upewnić, że to rower, za który zapłaciłem. Szukałem numeru seryjnego na dole roweru i nie mogłem go znaleźć. Gdzie jeszcze umieściliby numer seryjny na 24-calowym Haro?


1
Poświęć trochę czasu na poprawne przeliterowanie i oznacz swój post „identyfikuj-ten-rower”. Typowe lokalizacje to obszar suportu, haki lub obszar rury czołowej.
Batman

Redagowałem dla języka i jasności. Nie sądzę, aby tag „identyfikuj ten rower” był odpowiedni, ponieważ OP wie, jaki ma rower, ale próbowałem znaleźć lepsze tagi.
RoboKaren

1
Myślę, że ten rower jest odpowiedni - pytanie brzmi, czy ten rower jest Haro, czy nie.
Batman

Nie jestem pewien, jak zlokalizowanie numeru seryjnego pozwoli zidentyfikować rower jako autentyczny, czy nie. Nie wierzę, że Haro ma narzędzie do wyszukiwania numerów seryjnych. Zaleca się, aby OP starał się szukać innych sposobów na określenie, czy rower jest autentyczny.
RoboKaren

Zmiana mojego komentarza: sam Haro nie ma narzędzia numeru seryjnego, ale niektórzy właściciele utworzyli własny rejestr. Dodano to do mojej odpowiedzi.
RoboKaren

Odpowiedzi:


4

Ten obraz z policji miasta Portland pokazuje wspólne miejsca dla numerów seryjnych rowerów. Zauważ, że są one zwykle stemplowane i nie są bardzo widoczne.

Należy zauważyć, że jednym obszarem nie pokazanym na tym obrazie jest czołówka. Tam właśnie miał swój najnowszy rower. W przeciwnym razie wszystkie moje rowery mają je w miejscu nr 4 (na dole suportu) lub za sztycą.

enter image description here

Zwróć uwagę na ten wpis z Bike Forum, który pokazuje numer seryjny Haro wybity na dolnym wsporniku.

http://www.bikeforums.net/bmx/1089833-haro-identification-serial-number.html

Istnieje również rejestr numerów seryjnych bmx Haro, który może również pomóc w identyfikacji roweru:

http://bmxmuseum.com/forums/viewtopic.php?id=206889

Ten ostatni rejestr jest szczególnie przydatny, ponieważ zawiera zdjęcia numerów seryjnych przesłane przez użytkownika. Podczas gdy większość jest na dolnym suporcie, niektóre są wybite bardzo słabo na tylnych hakach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.