Co to urządzenie jest przymocowane do rury podsiodłowej?


13

Zdjęcie przedstawiające urządzenie przymocowane do rury podsiodłowej

Wykopałem rower mojego zmarłego taty. Tata korzystał z roweru w czasach szkoły medycznej pod koniec lat 40. XX wieku ... a przynajmniej tak. Rower zgromadził wystarczającą ilość rdzy, aby niemożliwe było zidentyfikowanie producenta.

Co to urządzenie jest przymocowane do rury podsiodłowej? Jego górna część wydaje się być obciążona sprężyną.


5
Czy jesteś pewien, że górna część nie ześlizgnęła się w dół, dzięki czemu możemy naprawdę wyciągnąć wskazówkę z odległości między dwiema częściami? Gdyby były dalej od siebie, mógłby to być uchwyt na pompę.
Christian Lindig,

Górna część mogła się ześlizgnąć i / lub zostać w ten sposób ustawiona. Może to być rdza utrzymująca go w tej pozycji po zsunięciu się lub mocno zaciśnięta po zsunięciu się. Czy możesz napisać referencję?
Wszyscy

1
@ChristianLindig: Czy możesz to opublikować jako odpowiedź? Nathan również opublikował to jako odpowiedź, ale twój komentarz był wcześniej na piłce, więc jeśli przyjdzie jako odpowiedź, mogę ją przyjąć - w przeciwnym razie zaakceptuję odpowiedź Nathana.
Wszyscy

2
Moją pierwszą myślą było: „Och! Napis jest jasny jak dzień!” A potem przeczytałem i zdałem sobie sprawę, że to datownik aparatu. :-)
David Richerby,

Odpowiedzi:


9

Czy jesteś pewien, że górna część nie ześlizgnęła się w taki sposób, że naprawdę możemy wyciągnąć wskazówkę z odległości między dwiema częściami? Podejrzewam, że dwie części urządzenia mają utrzymywać pompę powietrzną z opuszczoną górną częścią.

W nowoczesnych motocyklach oprawy opierają się na sprężynie jako części pompy, aby zabezpieczyć ją między dwoma kołkami. Wygląda na to, że tutaj urządzenie zawiera sprężynę do utrzymywania pompy, która mogła nie być obciążona sprężyną.


22

Wydaje się, że jest to zaciskowy kołek pompy, który został przesunięty w dół, celowo lub z powodu poluzowania.


Moje pierwsze uczucie również. Musiał być nieco dalej i był używany do trzymania czegoś. Odległość od drążka sprawia, że ​​prawdopodobna jest tylko pompa rowerowa.
Willeke,

1
Wygląda na to, że masz rację. Uruchomiłem wyszukiwanie grafiki google, a jeden z wyników, który się pojawił, wydaje się być zbliżony ... i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxNjAw/z/p3YAAOSw42JWD8QZ/$_35.JPG Nigdy czegoś takiego nie widziałem obecne rowery tutaj na subkontynencie ...
Wszyscy

1
Najważniejsze powinno być dalej. To uchwyt na pompę, kiedyś taki. Górna jest obciążona sprężyną. Możesz pociągnąć do góry, włożyć pompę i puścić. Mocno zacisnąłby pompę, co było wymagane w czasach brukowanych dróg.
Carel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.