Co powinienem uwzględnić przy przechodzeniu z 50 / 34T na 53 / 39T


4

Mam kasetę 11-32.

Będę się starał zrobić to dla krótkich 30 km przejażdżek i długich 100 km przejażdżek w weekend. 30-kilometrowe przejażdżki mają kilka wzgórz, nic ważnego, podczas gdy dłuższa jazda jest na ogół dość płaska.

Oprócz zmiany łańcucha w celu skompensowania zużycia, a także uwzględnienia większej średnicy nowej korby, co jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?

Przepraszam, bardzo lubię jeździć na rowerze i nie wiem, gdzie jeszcze zapytać lub gdzie szukać informacji.


Będziesz musiał mieć dłuższy łańcuch i będziesz musiał wyregulować przednią przerzutkę, ponieważ będzie ona musiała być w nieco wyższej pozycji, aby pomieścić większe pierścienie łańcuchowe.
Paddy Livingstone

Chociaż 50-34 jest zwykle wystarczająco wysokie, chyba że masz bardzo szybkie zjazdy.
Paddy Livingstone

3
Brak innych wad. Ale większe przełożenie może być bardzo dużą wadą w górach. Na najmniejszym sprzęcie, który będziesz miał z większymi zębami (39, 32), jeśli spadniesz poniżej dwunastu i pół kilometra / h, będziesz robił tylko około 75 kadencji, które uważam za wolniejszą kadencję niż uważam za wygodną. Podczas gdy w kompaktowych pierścieniach łańcuchowych nadal będziesz wykonywać około 95 kadencji. To zależy od ciebie i jak szybko możesz się zdecydować, czy większe tarcze są wadą pod górę
Paddy Livingstone

1
Lub inaczej: jeśli możesz utrzymać prędkość około 13 km / h lub wyższą na wszystkich wzgórzach, duże tarcze nie mają żadnej wady. Z drugiej strony, jeśli normalnie nie jesteś szybszy niż około 60 km / h, mniejsze pierścienie łańcuchowe nie mają żadnej wady.
Paddy Livingstone

1
Zwykle będziesz musiał ciąć łańcuch na długość za pomocą narzędzia do łamania łańcucha, nie są one drogie, więc polecam je zdobyć. Długość jest określona przez różne rzeczy, w tym długość łańcuszka i długość klatki przerzutki, więc trudno powiedzieć, jaki rozmiar będzie potrzebny. Jeśli twój obecny łańcuch dobrze pasuje do kompaktowego mechanizmu korbowego, to gdy zwiększasz największą tarczę o 3 zęby, będziesz potrzebował łańcucha o 4 ogniwa dłuższego dla większego mechanizmu korbowego (łańcuchy mogą się zmieniać tylko o parzystą liczbę ogniw)
Paddy Livingstone

Odpowiedzi:


6

Zmiana tarczy z 34 na 39 jest mniej więcej taka sama jak zmiana z tylnej koronki na 32 na 28. Innymi słowy, stracisz swój najniższy bieg.


1
Sprawiłeś, że wydawało się to takie proste, czy to naprawdę wszystko? JEŚLI to nie wydaje się być tak wielką zmianą, gdy fora sprawiają, że tak się wydaje
Curious

1
34/39 = 0,872. 0,872 x 32 = 27,9. SRAM PG-1130 11-32 ma koła zębate 11, 12, 13, 14, 15, 17, 19, 22, 25, 28, 32 zębów.
Daniel R Hicks

Mam prędkość 105 5800 11 11-32
Curious

3

Najważniejszą rzeczą do przemyślenia jest dopasowanie twojego układu napędowego do potencjalnego terenu i upewnienie się, że masz cale przekładniowe, które odpowiadają twojemu normalnemu ustawieniu. Twoja największa „chybienie” będzie na niskim poziomie, więc jeśli masz tendencję do spędzania dużej ilości czasu na tarczy 34T z przodu, możesz ponownie przemyśleć decyzję.

The narzędzie cale biegów w BikeCalc dobrze się bawi, aby zrozumieć, co mam na myśli.

Na przykład, z twoim 34T i trybem 11T z tyłu, masz cale przekładni o wartości 81,3. Najbliższy, do którego dojdziesz z 39T, to 13T z tyłu, a nawet wtedy jesteś kilka centymetrów. To może mieć dla ciebie znaczenie, a może nie. (Jeśli znajdziesz „polowanie” pomiędzy kilkoma biegami, gdzie jedno jest zbyt łatwe, a drugie za trudne, to jest luka w twoim sprzęcie, na którą musisz spojrzeć). Miałem to dużo na moim rowerze trójkołowym, dopóki nie dostałem kasety z tylnym 15-krotnym, a nie 14-16 i pominąłem 15.

W pewnym sensie nie ułatwi to jazdy ani nie sprawi, że będzie trudniejsza, tylko w ten sposób dopasujesz biegi do jazdy. Płaska jazda? Idź duży. Naprawdę pagórkowaty? Sprzęt dla mniejszej strony. Jeśli dojdziesz do punktu, w którym możesz przełączać własne pierścienie i łańcuchy, możesz mieszać / dopasowywać przekładnię do treści serca.


-1

Nie mówisz, jaka jest motywacja wymiany. Czy uważasz, że 50-11 nie jest wystarczająco wysoki? Przełączenie na 53/39 powinno działać dobrze, prawdopodobnie bez zmiany łańcucha. Potrzebny jest tylko kolejny link 3/4, więc możesz potrzebować jeszcze jednego. 50/11 jest już dość wysoki, tak wielu sugeruje, że musisz nauczyć się szybciej wirować. Jak powiedzieli inni, tracisz swój obecny najniższy bieg. Czy teraz z niego korzystasz? Jeśli kompakt nie jest fajny, 53/39 rozwiąże ten problem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.