Dlaczego nie widzimy już korków? [duplikować]


9

Kiedy byłem młodszy, wydawało się, że większość szoków na rowerach górskich ma na sobie gumowe buty, ale teraz większość wydaje się być „naga”.

Pobieranie próbek produktu ze sklepu rowerowego online

Jak ważne były zabezpieczenia przeciwporażeniowe, które pokrywały odsłoniętą część tłoka - albo ogólne gumowe buty, albo neoprenowe ochraniacze „jaszczurki”? Czy zrobili różnicę w przypadku większości stylów jazdy?

Dlaczego naga stała się czymś nowym? Czy to tylko inżynieria wartości?

Ogólne zabezpieczenia przeciwporażeniowe

Czy jest jakaś znacząca różnica w wydajności między nimi?


Czy jest to specyficzne dla amortyzatorów tylnych lub amortyzatorów przednich / wideł, czy ogólnie?
Criggie

1
Wygląda na to, że większość szoków jest obecnie nagich, ale przednie wyróżniają się, ponieważ są najbardziej widoczne. Najbardziej ciekawy trendu.
RoboKaren,

2
Nawet w motocrosserach zabezpieczenia przed wstrząsami są niemodne, ponieważ utrudniają działanie widelca i znacznie utrudniają kontrolę wzrokową pod kątem uszkodzeń. Były w użyciu w czasie, gdy materiał uszczelek był mniej skuteczny.
Carel,

Odpowiedzi:


12

Widelce zostały użyte, aby zabezpieczyć brud przed słupkami i pomóc utrzymać wycieraczki w czystości. Widelce o nowoczesnej jakości mają wycieraczki, które czyszczą się lepiej i dłużej, a także bardziej odporne na ścieranie kłonice, więc nie ma potrzeby korzystania z bagażnika. Tanie widelce nie zakładają butów, ponieważ na dzisiejszym rynku buty krzyczą tanie widelce

Brud zawsze udaje się za but, bez względu na to, jak dobrze jest uszczelniony, ma to kilka szkodliwych skutków. Brud uwięziony między bagażnikiem a słupkiem pozostaje tam i zwiększa tarcie. But przenosi brud z powrotem na słupek wycierany czysto przez wycieraczkę. Co gorsza, i prawdopodobnie powód, dla którego najbardziej popadli w niełaskę - im lepsza pieczęć potrzebowała, aby były najbardziej skuteczne, tym trudniej było je oczyścić za nimi. Niewielu ludzi może przeszkadzać (lub nawet nie wiedzieć), aby wyczyścić za bagażnikiem. Biorąc pod uwagę, że dla typowego użytkownika brud uwięziony za bagażnikiem jest znacznie gorszy niż brud, na który narażony jest nagi widelec. Dodatkowo wilgoć może zostać uwięziona w bagażniku, zwiększając ryzyko korozji kłonicy, co jest sprzeczne z celem posiadania buta.

But może mieć przewagę w wyjątkowo błotnistych warunkach, pod warunkiem, że jest dobrze uszczelniony i zdejmowany w celu regularnego czyszczenia. Jednak wysiłek prawdopodobnie nie jest wart nagrody.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.