Sprawianie, by pedały na rowerze mojego dziecka obracały się, kiedy pcham, aby nauczył się pedałować


8

Kupiłem rowerowi 12 "z kołami podporowymi dla mojego dziecka. Ma on 2,5 roku. Nie pedałuje, więc pcham rower z tyłu. Rower porusza się do przodu, koła się obracają, ale pedały się nie poruszają Ponieważ pedały się nie poruszają, moje dziecko po prostu stawia na nich stopy i nie chce pedałować.

Jak zmusić pedały do ​​ruchu, gdy poruszają się koła, aby nauczył się pedałować?


6
Czy rozważałeś rower trzykołowy z pedałami zamontowanymi bezpośrednio na kole napędowym? Nauczaj jedną umiejętność na raz. (To druga strona pomysłu na rower równowagi).
keshlam,

Powiedziałbym, że nie ma trójkołowców (ani kół treningowych). Pedałowanie nie jest technicznie trudne. Balansowanie na dwukołowcu jest takie, więc poproś go, aby ćwiczyli to.
Grimm The Opiner,

Odpowiedzi:


27

Więc twój chłopiec po prostu siedzi i nie pedałuje, więc popychasz go? Oczywiście, że nie będzie pedałował, kiedy dostanie od ciebie darmową przejażdżkę.

Przestań pchać!

Po pierwsze, czy on rozumie, jak działa rower? Jeździsz? Czy widzi ciebie lub innych jadących?

Możesz rozważyć pójście w drugą stronę i usunięcie całej przekładni i kół treningowych. Zasadniczo zmień rower na rower równowagi, dopóki nie wpadnie na pomysł, że musi pchać.

Coś takiego: wprowadź opis zdjęcia tutaj

W końcu zda sobie sprawę, jak wolny jest rower równoważący i chce, aby jego pedały wróciły szybciej. I to jest niesamowite.


2
Lub naciśnij, a następnie puść. To pokazuje, że zsiadłem z kół treningowych
Batman,

6
Myślę, że rowery równowagi są doskonałe. Zdejmij pedały i stabilizatory i miejmy nadzieję, że twoje dziecko szybko zrozumie ideę wyważania i pchania się do przodu. Jest artykuł na temat radaru rowerowego na temat zrobienia następnego kroku. bikeradar.com/beginners/news/article/…
Chris

3
+1:. Bardzo żałuję w życiu - jednym z nich jest zakładanie kół treningowych na rower chłopięcy. Rower zrównoważony zabiera dziecko przez serię łatwych postępów. Koła treningowe „głęboko kończą” je (równowaga, pedałowanie, ruszanie, zatrzymywanie .....) i gorzej, uczą złych nawyków
Mattnz

1
@mattnz: przeciwne doświadczenie tutaj. Sześć moich dzieci przeszło od kół treningowych do kół treningowych niemal bezproblemowo. W szczególności chłopcy używali ich, gdy mieli dwa lata, zapoznając się z rowerem i pedałowaniem; potem, kiedy mieli trzy lata, zdjąłem koła, spędziłem trochę czasu (15 minut) trzymając je w siodle, podczas gdy oni wypracowywali równowagę i to było to.
Martin Argerami,

@MartinArgerami tak, po prostu umieść koło treningowe 3 "nad ziemią.
jqning 12.12.2016

9

Dwie opcje:

  1. Zdejmij pedały (pozostaw korbę na miejscu) i ustaw siedzenie wystarczająco nisko, aby mógł dotknąć ziemi stopami i popchnąć się. Podnosić siedzenie po trochu, gdy zaczyna on utrzymywać równowagę, i ponownie instalować pedały, kiedy wydaje się gotowy.
  2. Celowo zrób to, co często robi się nieumyślnie na rowerze: owiń coś - linę, sznurek, coś w rodzaju gumowej taśmy - wokół tylnej osi, między właściwym kołem a kołem łańcuchowym. Zaciągnij go mocno (w razie potrzeby przywiąż) i upewnij się, że nie wystaje w miejsce, w którym zostanie złapany przez łańcuch. Zapobiegnie to „wybieraniu” koła łańcuchowego.

Jeśli chodzi o # 2, dwie przestrogi: 1) Istnieje bardzo niewielka szansa na poważne obrażenia, jeśli dziecko zejdzie ze stóp bez pedałów, a następnie wbije je w ścieżkę. 2) Istnieje również niewielka szansa, że ​​rower zostanie uszkodzony przez owijanie i siły między dwiema ruchomymi częściami. (Widziałem jednak kilka motocykli wykonujących to niezamierzenie, a oprócz zepsutych szprych na większych rowerach nie było widocznych uszkodzeń).


1
Dobry pomysł na pakowanie za tylną zębatką - nigdy o tym nie myślałem.
Criggie

5

To, co opisujesz, to rower stacjonarny. Zasadniczo są one zalecane tylko osobom, które są już bardzo biegłe w jeździe na rowerze, a nie dzieciom poniżej 3 lat.


Ma 2,8 i jest dość silny. Tak, ma pojedynczy bieg. Więc chciałem wiedzieć, czy to błąd w cyklu, czy możemy ulepszyć rower, aby pedał poruszał się na kołach?
anand

3
@anand Rower Twojego dziecka jest w porządku. Aby uzyskać to, co chcesz, musisz wymienić piastę na stałą piastę zębatą (pojedynczy bieg nie oznacza, że ​​jest naprawiony), ale jest ODMŁADNIE odradzany. Spowoduje to całkiem pewne obrażenia.
krzyski

3
W rzeczywistości sporo motocykli zaprojektowanych dla małych dzieci to naprawy. Pierwszy rower, na którym kiedykolwiek jeździłem, miał „pas wentylatora” na łańcuch i brak mechanizmu wolnego koła.
Daniel R Hicks,

4
@ i rower o stałym biegu jest zalecany tylko dla bardziej doświadczonych jeźdźców, ponieważ nie pozwala na wybieg, co sprawia, że ​​wiele normalnych czynności (w tym skręcanie, szczególnie na ciasnych zakrętach) jest nieco trudniejsze i niebezpieczne dla początkujących. Właśnie dlatego poprawki nie są zalecane dla niedoświadczonych jeźdźców. Z drugiej strony jazda jednobiegowa pozwala na jazdę na wybiegu, a wiele rowerów młodzieżowych jest zbudowanych w ten sposób.
Jules

1
Kilka lat temu byłem dzieckiem i do tego czasu wszystkie dziecięce rowery miały stały sprzęt, nawet bez hamulców - oczekiwano, że zatrzymamy się po prostu przez zatrzymanie pedałów. Że rowery można nauczyć się jeździć ze stabilizatorami i bez stabilizatorów. Może nie byłoby dobrze zejść z takim rowerem, a nowoczesne rowery z wolnym wybiegiem dla dzieci są lepsze, ale do zabawy i nauki, że działały. Dlatego nie mogę się zgodzić z tym, że rowery o stałym biegu są przeznaczone tylko dla doświadczonych jeźdźców, a nie dla dzieci.
Pere

3

Mam dwoje dzieci, które oboje umieły jeździć na rowerze około 2,5 roku (z pedałami i bez kół treningowych).

Sekret polegał na tym, aby uczyć ich tylko jednej rzeczy na raz, w zabawny sposób.

Zasadniczo tutaj był plan:

  1. Pójść naprzód,
  2. Użyj kierunku,
  3. Saldo,
  4. Korzystanie z pedałów,
  5. Wszystko połączone.

Rower równowagi

Rower, którego najczęściej używali podczas tego procesu, był rowerem treningowym. Kupiliśmy jeden i oddaliśmy go około 1,5 roku. Od tego czasu zaproponowaliśmy, aby korzystali z niego za każdym razem, gdy było to możliwe (idąc do parku, u pielęgniarki itp.).

Zasadniczo dzieci same uczą się kroków od 1 do 3.

Wiesz, że kołyszą się w kroku 3, gdy celowo podnoszą stopy, aby się dobrze bawić na zboczach lub tuż po silnych pchnięciach nogami.

Jeśli podniosą stopy, są gotowi na krok 4: nauczenie się używania pedałów.

Rower z kółkami treningowymi

Zrób ten krok tak krótki, jak to możliwe, i spraw, aby alternatywnie korzystali z roweru biegowego.

To nie jest proste, aby pomyśleć, że musisz naciskać tylko jedną stopę i na przemian. Pod względem koordynacji. Ale ponieważ wiedzą, że muszą iść naprzód, pokazanie ich raz lub dwa sprawi, że zrozumieją zasadę.

Gdy go zdobędą, po prostu potrzebują praktyki, aby uczynić to automatycznym. Potem są gotowe na prawdziwe motocykle

Bez kół treningowych

Po wypróbowaniu tego możesz zapomnieć o kołach treningowych: nadal możesz przełączać się między rowerem a rowerem równowagi.

Znajdź nieco zjazdową część asfaltu (potrzebujesz, aby była wystarczająco długa i bezpieczna). Umieść dziecko na rowerze (bez kół treningowych), a jeśli będzie gotowy, pomóż mu położyć stopy na pedałach i biegnij obok niego, aby cieszyć się jazdą 😀

Po kilku zejściach zdobędzie go całkowicie.


2

W 2015 roku miałem takie samo spotkanie z moim 2-latkiem, a potem nadeszła zima. Kiedy przyszło lato 2016 ~ 8 miesięcy później, w wieku 3 lat zrozumiał je bez wysiłku.

Po prostu zrelaksuj się, a gdy jego umiejętności poznawcze wzrosną, szybko się nauczy.


To. Nie ma powodu, dla którego dzieci muszą umieć jeździć na rowerze, gdy nie mają nawet dwóch lat.

1

Miałem ten sam problem z moim synem. Nie rozumiał, jak pedałować i brakowało mu siły w nogach, aby łatwo się poruszał i dlatego nie miał żadnego związku z pchaniem i ruchem. Poradzono mi, aby używać roweru typu push bez pedałów, ale oczywiście to nie rozwiązuje rzeczywistego problemu, a jedynie go unika.

W końcu podepnąłem tył roweru na niektórych cegłach (na kółkach stabilizatora), a następnie ręcznie przesunąłem stopy na pedałach, aż do momentu, gdy to rozgryzł.

Na początku zmusiłem go, by naciskał na pedały zamiast pełnego obrotu o 360 stopni.


Nie zgadzam się, że usunięcie pedałów „nie rozwiązuje problemu”. Zmienia kolejność, w jakiej dziecko uczy się umiejętności: najpierw balansuje, pedałuje na drugim. Jak zauważa kolejna odpowiedź, nie ma potrzeby zmuszania dziecka do jazdy, zanim będzie ono gotowe: jeśli chcesz, aby mogły szybciej dostać się do miejsca, szybko zauważysz, że szybko jedzie na rowerze równowagi.
nekomatic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.