Jak zablokować przyczepkę rowerową?


18

Wielu z nas ciągnie przyczepy rowerowe - jedno- lub dwukołowe - cargo lub dzieci.

Jaki jest najlepszy sposób na zablokowanie przyczep - szczególnie, gdy dojeżdżasz do pracy? Większość przyczep jest wyposażona w szybkozłączkę do roweru, co oznacza, że ​​można je również łatwo ukraść.


4
To nie tylko przyczepa, czasem przewozisz ładunek, bo po to są przyczepy.
Criggie

20
@ Criggie Tak, ale zablokowanie dzieci na stojaku na rowery jest w większości jurysdykcji niezadowolone.
David Richerby,

W zależności od sklepów, które chcesz odwiedzić, i jakości przyczepy, możesz ją zabrać ze sobą.
Willeke,

Odpowiedzi:


9

Mam przyczepę dla zwierząt / ładunków Burley i kiedy zabieram ją do sklepu, używam długiego (~ 3 metry) kabla z pętlą na końcach. Zapętlam jeden koniec wokół siebie na jednym kole, pętlę wokół drążka zaczepu, przeciągam przez szprychy drugiego koła, ponownie zapętlam wokół drążka zaczepu, a następnie blokuję przez blokadę U roweru.

Nie jest super bezpieczny, ponieważ koła mają szybkie zwalnianie (podobnie jak drążek zaczepu), więc nie zajęłoby wystarczająco dużo czasu, aby je oderwać i rozplątać linkę z drążka zaczepu, ale jest to łagodny środek odstraszający przed szybkim „rozbiciem” złap „kradzież.

Poza tym musieliby zostawić koła za sobą, co uczyniłoby przyczepę dość bezużyteczną, zwłaszcza jeśli złodziej zamierza ją sprzedać, więc prawdopodobnie nie będzie musiał kupować kół zastępczych.

Z drugiej strony, to tylko kabel 10 mm, więc złodziej nie potrzebowałby wiele pracy.

Nie chciałbym zostawić go zaparkowanego przez cały dzień w ten sposób, ale na zakupy z bagażnikiem na rowery w miejscu o dużym natężeniu ruchu w pobliżu przodu sklepu, wszystko działa dobrze.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Zostawiłem psa rodzinnego w przyczepie, a wszystko zaparkowane przed supermarketem. Działało dobrze, ponieważ wciąż mamy psa i przyczepę.
Criggie

1
@ Criggie, oczywiście, że nigdy nie spotkałem twojego psa, a psy się kradną, ale nawet trochę puszysta rzecz może sama w sobie odstraszać. Ale nie sugeruję, abyś spróbował eksperymentu bez psa.
Chris H

1
Nie wiem o twojej przyczepie Burley, ale moja ma niewielką część odsłoniętej ramy z przodu, więc upewniam się, że przeciągnę kabel przez to, kiedy go zamykam.
Nick Weinberg,

4

Przyczepa rowerowa nie jest szczególnie łatwa w transporcie, jeśli jej nie planujesz. Tak więc oportuniści nie będą bardzo odstraszający. Pewna forma blokady samej przyczepy byłaby dobrym pomysłem, ale zależałoby to od konstrukcji przyczepy - kabel może być Twoją jedyną realistyczną opcją, jeśli jest załadowany.

Zawartość może być bardziej ryzykowna, więc dobrym pomysłem byłyby proste środki, takie jak nie stawianie niczego łatwo przenośnego / cennego oczywistego na wierzchu.

Jeśli regularnie parkujesz przyczepę gdzieś na dłuższy czas (np. Dojeżdżasz nią do transportu dziecka lub robisz zakupy), naprawdę możesz zrobić to, blokując D ramę na czymś solidnym, nawet jeśli jest skrzypiąca. Ale niektóre przyczepy nie mają ani jednego zapętlonego kawałka metalu - może to nawet mieć znaczenie przy wyborze przyczepy. Jeśli nie jest to opcja, dobrze byłoby zabrać ze sobą koło lub dwa. W przeciwieństwie do motocykli, nie byłoby tak łatwo wykręcić koło z innej przyczepy, aby dokończyć skradzioną. Alternatywnie możesz zdjąć koło z przyczepy i zablokować je w tym samym D-lock, którego używasz w swoim rowerze.


3

Mam Croozer Kid Plus 2 na 2 sezony. Niedawno musiałem zostawić go na zewnątrz. Przez chwilę walczyłem o znalezienie miejsca, w którym mógłbym wsunąć blokadę U W końcu użyłem kabla, który na szczęście miałem przy sobie, i owinąłem go wokół belki, która przechodzi pod przyczepą.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pomiędzy ramą a nadwoziem przyczepy nie ma przerw. Zderzaki są otwarte z jednej strony - tu nie ma szczęścia. Blokowanie zaczepu za pomocą dostarczonego klucza nie ma sensu, ponieważ można go odłączyć od strony przyczepy jedną ręką (za każdym razem, gdy go używam i uwielbiam jego praktyczność :))

Aktualizacja: Kupiłem 2-metrowy kabel Kryptonite, owinąłem go wokół belki pod przyczepą i jest tam na stałe. Jest na tyle długi, że mogę zablokować rower i linkę przyczepy do tego samego obiektu.


3

Mam Burley Flatbed na drogim Pedego Interceptor. Kupiłem dwie kłódki Abus 55 MB / 40HB63 (mosiężne) od Amazon. Mają długie trzpienie 1/4 "(kajdany). Jeden do tego, gdzie język przyczepy przyczepia się do przyczepy, a drugi do miejsca, w którym przyczepa łączy się z rowerem. Pasuje jak rękawica! Wystarczy wziąć klucz do miejsca, w którym się przyczepia rower ze mną. Poczytałem o tym gdzie indziej, ale chciałem podać dane na temat kłódek i wielkości trzonu.


2
Dziękujemy i witamy na stronie! Czy możesz opublikować zdjęcie swojej konfiguracji?
RoboKaren,

2

Rozważ przyczepę jako własny pojazd i zablokuj ją niezależnie. Przyczepa powinna mieć własne zamki, tak jak rower.

Przeciągnięcie długiej blokady łańcucha przez oba koła jest dość skuteczne (choć trochę kłopotliwe, jeśli masz szeroką przyczepę). Tak samo blokuje oba koła do nieruchomych obiektów, takich jak latarnie. W zależności od oceny zagrożenia możesz nawet przesadzić i zablokować wszystko, co ma wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić się w czymś.

Kluczem do tego jest rozważenie przyczepy rowerowej jako własnego pojazdu. Zablokuj rower tak, jak zwykle, zdejmij przyczepę i zaparkuj w bezpiecznym miejscu. Zamki pomogą ci w tym, tak jak robią to z twoim rowerem.


2

Oprócz traktowania przyczepy jako pojedynczej jednostki z własną blokadą (zdolną do zablokowania co najmniej jednego koła i ramy do stojaka rowerowego) istnieje coś więcej, co możesz zrobić jako dodatkową ochronę.

Zainspirowany sposobem, w jaki niektóre przyczepy samochodowe są przymocowane do haka samochodowego, polecam znalezienie sposobu na skomplikowanie nieautoryzowanego odłączenia.

Jeśli Twoja przyczepa korzysta z mocowania osi Thule ezHitch lub podobnego, możesz znaleźć sposób, aby utrudnić wyciągnięcie zawleczki (niestandardowe zawleczki z uchem na kłódkę) wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli nie jest to możliwe, możesz rozważyć dodanie dodatkowego elastycznego bezpiecznego połączenia (blokada kabla / łańcucha), które nie dostanie się między szprychami.


2

Mam zwiastun, taki jak inni na zdjęciu tutaj. Jednak ma również zdejmowaną kierownicę z tyłu i trzecie koło z przodu, a dyszel można złożyć pod spodem, zmieniając go w dziwnie wyglądający trójkołowy wózek / wózek.

Nie musisz zamykać go na zewnątrz supermarketu, jeśli przesuwasz go po supermarkecie. Jedynym minusem jest to, że jest on ułamek szerszy niż zwykły wózek sklepowy / wózek, więc inni ludzie go przycinają.


1
Trafne spostrzeżenie. Mając podobną przyczepę sam, zdecydowanie znalazłem miejsca, w których nie wziąłbym jej, ale wziąłbym normalny wózek - przyczepa zbiera brud drogowy i wygląda na brudną i dużą, ale supermarkety są w porządku
Chris H
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.