Czy kask wspinaczkowy można bezpiecznie wykorzystać do jazdy na rowerze?


11

Mam kask Black Diamond HalfDome, którego używam do wspinaczki. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy mogę z nim bezpiecznie jeździć na rowerze, czy powinienem nosić zwykły kask?


6
Ten nie będzie tak dobry jak odpowiedni kask rowerowy. Jednak każdy hełm jest lepszy niż żaden hełm.
Criggie


Powinien być oznaczony pieczęcią zgodności ze standardami. Przeczytaj standard i porównaj. Przy tak małej wentylacji byłoby gorąco, żeby się tam
dostać

Oprócz problemów prawnych twoim głównym problemem będzie słaba wentylacja. Kask prawdopodobnie nie jest tak dobry w ochronie przed głównym zagrożeniem rowerowym - uderzeniem głową o chodnik - ponieważ prawdopodobnie nie ma odpowiedniego rodzaju „podatnej na zgniecenie” wkładki.
Daniel R Hicks,

Odpowiedzi:


18

Są przeznaczone do różnych rzeczy: kaski wspinaczkowe mają lepszą ochronę przed ostrymi przedmiotami penetrującymi skorupę bezpośrednio z góry, podczas gdy kaski rowerowe mają lepszą ochronę przed uderzeniem tępym przedmiotem (ziemia, maski samochodowe itp.) Z boków, z przodu i z powrotem.

Jeśli kaski są wymagane w miejscu zamieszkania, chyba że kask wspinaczkowy spełnia normy (EN 1078, CPSC itp.) Wymagane przez twój kraj dla kasków rowerowych, (niektórzy mogą, nie wiem) nie jeździsz legalnie.

Nawet korzyść bezpieczeństwa hełmie jest dyskutowana (odnoszą Jakie są powody za i przeciw sobie kask rowerowy? ; Noszenie niewłaściwego typu kasku jest nieproduktywne debata, która będzie mieć żadnej użytecznej wynik Prawdopodobnie co nie będzie dyskutowana też. gorąco mówi: „Jeśli masz wypadek, noszenie kasku wspinaczkowego jest bezpieczniejsze niż noszenie kasku” i „Najlepiej jest nosić kask rowerowy, który spełnia uznany standard”.

Sugeruję, abyś odniósł się do dyskusji w powiązanych kwestiach, takich jak czy kaski narciarskie są bezpieczne i czy hełm wojskowy stanowiłby bezpieczną alternatywę dla kasku rowerowego? .


10
„dyskusja o korzyściach noszenia kasku” - nie znoszę tego trendu? Większość sporów, które widziałem, to mieszanie poziomu populacji i efektów indywidualnych (błąd ekologiczny). To, że nie ma wymiernych korzyści na poziomie populacji, nie oznacza, że ​​nie ma korzyści na poziomie indywidualnym. Ma to związek z przyjmowaniem średnich dla heterogenicznych grup. Jak sugerujesz, jeśli masz wypadek, kask jest lepszy niż żaden.
Rider_X,

Dodam, że niektóre kaski wspinaczkowe mają piankę EPS ze skorupą (podobną do kasku rowerowego). Pianka EPS zapewnia tę korzyść, że wydłuża czas uderzenia, a tym samym zmniejsza siły szczytowe odczuwane przez mózg (całkowita energia jest taka sama, ale sposób jej dystrybucji w czasie jest kluczowym składnikiem). Jak słusznie zauważyłeś, nawet jeśli twój kask wspinaczkowy ma piankę EPS, sam kask nie został zaprojektowany do jazdy na rowerze, więc nie jest jasne, jak będą się zachowywać w typowych wypadkach rowerowych.
Rider_X,

„Dyskutowana jest nawet kwestia bezpieczeństwa noszenia kasku” - przez kogo? Nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek debatował nad tym, a tym bardziej… gorąco. Czy to są słowa łasicy?

1
@BaileyS - Z pewnością widziałem tę debatę. Wystarczy google „są kaski rowerowe bezpieczniejsze”, aby zobaczyć kilka przykładów.
Martin Smith

1
@Uszkodzenie kręgosłupa ma związek z rzutami ciosów lub kontaktem pod kątem. Kaski z twardą skorupą znacznie zmniejszają ten problem. Przewiduje się, że MIPS jeszcze bardziej go zmniejszy. Niektóre z tych „gottcha” są związane ze starymi badaniami nad starą technologią.
Rider_X,

0

Nie, kaski wspinaczkowe nie są bezpiecznymi kaskami rowerowymi.

Istnieją rygorystyczne procesy certyfikacji kasków rowerowych oparte na dziesięcioleciach doświadczenia ... skorzystaj z nich!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.