Owijarki ze stopu aluminium na chłodne dni


2

Mam rower ze stopami, które są bardzo zimne podczas jazdy w sezonie zimowym. Noszę ładną parę rękawiczek i zimno mija, ponieważ moje dłonie są owinięte wokół nich i zwykle są w stałym kontakcie z jakąś częścią dźwigni hamulca ze stopu lub łopatką ze stopu (Rival 22 Hydro). To staje się niewygodne, jak jestem pewien, że wielu innych znalazło jeżdżąc na mrozie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie stanowi to żadnego problemu, kiedy jeżdżę na rowerze z karbonowymi i / lub plastikowymi brifterami.

Wiem, dlaczego tak się dzieje, a moje pytanie brzmi: co i jak mogę owinąć dźwignie, aby złagodzić przewodzenie z nich do palców w chłodne dni?

Martwię się o zakłócanie ruchu łopatek i dźwigni. Nie chcę, żeby się przyklejały lub nie przeszły na zmiany, ponieważ wokół nich jest owinięta nieporęczna taśma.

Czy są jakieś materiały i metody, które inni z powodzeniem zastosowali? Poza tym tak naprawdę nie interesują mnie barty jako rozwiązanie.


1
Chciałem zaproponować Pogs jako rozwiązanie, ale okazuje się, że są takie same jak Bar Mitts, z wyjątkiem tego, że wykonane są ze skór królików ze skórą skierowaną do wewnątrz
Criggie

2
Jak zimno jest „bardzo zimno”?
Batman,

2
Umieściłem zdjęcie, aby było oczywiste, że niektóre prostsze rozwiązania nie będą działać w tym konkretnym przypadku.
Móż

6
Szczerze mówiąc, żaden rodzaj izolacji na dźwigni nie zapewni większej ulgi od zimna niż równoważna grubość izolacji w rękawiczkach.
Daniel R Hicks,

1
@DanielRHicks Nie zgadzam się. Podczas jazdy w rękawiczkach odsłonięte aluminiowe części dźwigni, których nie dotykasz (co jest prawdopodobnie większość), działają jak radiator. Gdybyś mógł owinąć całą dźwignię, jego zdolność do działania jak radiator byłaby znacznie zmniejszona.
David Richerby,

Odpowiedzi:


1

Czy zależy Ci na oryginalności? Zastanów się nad wymianą briftersów na coś z tworzywa sztucznego lub węgla, ponieważ, jak zauważyłeś, nie mają tego samego problemu. Prawdopodobnie jest to drogie rozwiązanie.

Czy możesz pomalować zewnętrzną powierzchnię swojego brata farbą akrylową? będziesz potrzebować wielu cienkich warstw, aby zbudować grubą warstwę, która nie będzie łatwo ścierać. Przeszlifuj między warstwami i dodaj kilka warstw przezroczystych jako warstwę wierzchnią. Unikaj malowania „pod” dźwignią hamulca w miejscu, w którym znajduje się dźwignia zmiany biegów.

Zamiast farby możesz wybrać produkt o nazwie Plastidip, który historycznie był używany do zanurzania uchwytów narzędzi, ale ostatnio jest dostępny w sprayu i był używany do felg samochodowych itp. Te rzeczy są w wielu kolorach.

Możesz również uzyskać przyklejone płytki / arkusze korka o grubości poniżej 2 mm. Niektóre kreatywne wzory działają i powinieneś być w stanie umieścić izolujący cieplnie korek między sobą a zimnymi kawałkami. Nałóż korek / lakier na korek, aby uchronić go przed zimnem.

Skóra to kolejna ważna alternatywa dla korka.

Wreszcie, już nosisz rękawiczki, więc załóż, że mają pełny palec. Możesz dodać przewody grzejne do rękawic i uruchomić je z małej baterii USB w tylnej kieszeni lub dodać przewody grzejne do samych brifterów i zamontować akumulator na ramie roweru.

Jeśli masz wybór koloru, sugeruję czarny lub tak ciemny, jak to możliwe, aby zwiększyć nasłonecznienie od jakiegokolwiek światła słonecznego.


Plastidip można ogólnie łatwo odkleić, więc kilka warstw przezroczystych na górze pomoże przykleić krawędzie w dół.
Criggie

2
Nie są to zwykłe briftersy - są przeznaczone do hamulców hydraulicznych, więc zmiana wariantu nie jest łatwa. Widziałem też rozciągnięte nad nimi briftery z przezroczystą plastikową rurką (myślę jak linia wody w lodówce).
Batman,

1
Koszulka termokurczliwa stosowana do zakrycia połączeń lutowanych itp. W elektronice byłaby dobrym materiałem na koszulki. Istnieją różne kolory, w tym przezroczysty i dwa rodzaje: nie chcesz tego rodzaju z klejem, jeśli chcesz go później zdjąć. Całkiem tanio w serwisie eBay, nawet w przypadku różnych pakietów. Możliwe byłyby dwie warstwy (nałożenie jednej, ogrzewanie, nałożenie drugiej, ogrzewanie). Podczas podgrzewania suszarki do włosów może to zrobić, ale lepiej jest opalać się opalarką. Osłoń taśmę i kaptury przed gorącym powietrzem. (także @Batman)
Chris H

@ChrisH dobry pomysł, ale martwiłbym się związaniem. Najpierw sprawdź, czy między dźwignią hamulca a dźwignią zmiany biegów jest wystarczająca przestrzeń. Jeśli wszystko działa luźno na miejscu, należy po skurczeniu działać.
Criggie

1
Chciałbym je zmienić, ale wersja w całości karbonowa (łopatki i dźwignie węglowe), tj. Czerwona, kosztuje około 400 dolarów za zestaw. Nie jestem pewien, czy mógłbym znaleźć tylko wiosła i dźwignie do wymiany na zestawie, który posiadam. Chciałbym znaleźć rozwiązanie dla majsterkowiczów z taniego materiału.
ebrohman,

1

Istnieje samozaciskający się, formowalny plastik o nazwie Sugru, którego wielu ludzi używa do kształtowania własnych uchwytów. Bardzo dobrze izoluje ciepło i jest odpowiedni do bardzo wysokich i niskich temperatur. Ponieważ możesz uformować go palcami przed związaniem, możesz kontrolować grubość i formę.

Zwykłem owijać chwyt pistoletu z mosiężnym wężem wodnym, ponieważ robiło się za zimno, żeby chwytać go we wczesne wiosenne dni. Strona główna Sugru zawiera wiele innych przykładów jej zastosowań. Obrazy Google podają przykłady osób używających Sugru do prętów i okapów, ale same nie widziałem żadnych błędów. wyszukiwanie obrazu sugru

Oświadczenie: brak związku z sugru, z wyjątkiem jako zapalonego użytkownika.


1

Można zastosować rurki termokurczliwe .

Dodaje około pół milimetra od spodu. Może to działać lub nie, w zależności od kształtu spodu dźwigni hamulca i odstępu od dźwigni zmiany biegów.


Dlaczego uważam, że żadne z tych rozwiązań nie rozwiąże problemu:

Rzeczywistą różnicą nie jest tutaj temperatura metalowych dźwigni, ale znacznie większa przewodność cieplna w masie materiału w porównaniu do dźwigni polimerowych. Mimo że ciepło właściwe jest niższe.

Mała dodatkowa warstwa izolacji nie zrobi wielkiej różnicy, gdy już nałoży się znacznie grubszą warstwę izolacji na rękawice. Każda izolacja tylko nieznacznie spowolni chłodzenie dźwigni.

Wysoka przewodność cieplna wymaga podgrzania większej objętości materiału przy dotknięciu jedną ręką. Może to znacznie przewyższyć różnicę w cieple właściwym (porównaj wartości przykładowe poniżej).

Ciepło właściwe c (kJ / kg K):

Poliamid (PA6): 1,7

C, grafit: 0,71

Al: 0,9

Przewodność cieplna k [W m -1 K -1 ]:

PA6: 0,3

C, grafit: 168

Al: 205

Uwaga : Wartości te powinny dać wyobrażenie o rzędach wielkości, zależą od temperatury i składu. Wartości grafitu powinny stanowić górną granicę dla włókien węglowych wzdłuż. Kompozyty wzmacniane włóknami do takich części często wykorzystują krótkie włókna, co prowadzi do bardziej izotropowych właściwości mechanicznych, ale także do przewodności cieplnej. Można założyć, że matryca polimerowa (PA6 jest tutaj tylko przykładem) dominuje w przypadku kompozytu.

źródła: google, engineeringtoolbox , karta danych

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.