Regulacja przedniej lufy Deraillleur


2

Pracuję nad dostosowaniem przerzutki przedniej; Zestaw grup Shimano 105 seria 5700. Podczas czytania w sieci, a także oglądania kilku internetowych filmów na youtube, pojawiają się komentarze na temat regulacji lufy służącej do dokręcania lub poluzowywania kabla w celu zapewnienia indeksowania.

Teraz mylę się z tym, że nuty często odnoszą się do zwiększenia napięcia drutu poprzez obrót w lewo. Pytanie jest skierowane przeciwnie do ruchu wskazówek zegara w stosunku do kierunku, w którą stronę? W przypadku regulatora lufy w linii, w zależności od tego, czy patrzę w dół z dźwigni zmiany biegów na kierownicach, czy patrząc od końca linki przerzutki kierunek jest inny.

Czy istnieje prosty sposób, aby dowiedzieć się, w którą stronę skręcić?


Regulator lufy jest albo wkręcony w dźwignię zmiany biegów, albo składa się z męskich i żeńskich elementów na środku kabla. Po „odkręceniu” w celu zwiększenia naprężenia kabla należy obrócić regulator w lewo (trzymając w razie potrzeby element łączący), patrząc od strony kabla wejściowego. Jeśli się nad tym zastanowić, sensowne jest „odkręcenie” w celu zwiększenia napięcia kabla, ponieważ wydłuża ono obudowę kabla w stosunku do rzeczywistego kabla wewnątrz. W przypadku jednostki wbudowanej można „odkręcić” w dowolnym kierunku - po prostu zrób to z punktu widzenia kabla w obu przypadkach.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


3

Jak mówi mnemonik: „ Lefty loosey - righty tighty

Wskazany sposób obrotu zawsze dotyczy obiektu, do którego jest przymocowana śruba / gwint . Przykłady:

Rear_derailleur

Jeśli obrócisz lufę tylnej przerzutki w kierunku koła, poluzuje się. Ściska się z dala od roweru.

sti

To samo dotyczy STI: w tym przypadku poluzowanie odbywa się w kierunku poprzeczki, tygrysując w kierunku przodu motocykla. Gdyby to był STI po prawej stronie, byłoby odwrotnie.


Pomaga wiedzieć, że kabel staje się mocniejszy, gdy błyszczący pierścień obok szarego pokrętła (na powyższym zdjęciu) pokazuje więcej.
Carel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.