Czy używanie trenera może uszkodzić mój rower?


19

Wiem, że używanie mojego roweru szosowego z trenażerem płynów zużyje tylną oponę szybciej niż zwykła jazda szosowa, ale czy może faktycznie uszkodzić mój rower (rama, przekładnia)? Chociaż nie super drogie maszyny, jak to zrobić całkiem sporo i to jest mój jedyny rower.

Podczas pracy z trenerem zauważam (1) każdy niewielki hałas z układu napędowego i (2) pewne wyginanie (aluminiowej) ramy podczas pedałowania. Jest całkiem możliwe, że te rzeczy dzieją się na drodze, ale jest zbyt głośno, aby je usłyszeć.

Czy powinienem pomyśleć o zakupie roweru tylko dla trenera?


6
Dlatego lubię rolki. Nie trzeba obracać szaszłyków, a jeśli uderzysz w prawo, Twoje ciało chroni rower. Poczekaj ...
lawndartcatcher

Odpowiedzi:


8

Jedyne znaczące uszkodzenie ramy, które mogę wymyślić z tego powodu, to twoje szpikulce - małe szpikulce, które chwytają szpikulec i przytrzymują rower wewnątrz trenera, mają tendencję do drapania piekła z szpikulców.

Jeśli chodzi o wyginanie, wszystkie ramki wyginają się. Jedynym momentem, gdybym się tym martwił, byłby hałas wydobywający się z korby - ale to nie byłoby spowodowane przez twojego trenera, to tylko zbliżająca się awaria korby.

Och, i zamiast kupować rower tylko dla trenera, powinieneś po prostu kupić rower stacjonarny (jeśli zdecydujesz się pojechać tą trasą). Zazwyczaj są one znacznie mniejsze, ponieważ nie muszą mieć dwóch kół, a ponieważ są przeznaczone do takiego zastosowania od samego początku, są zazwyczaj znacznie bardziej stabilne podczas jazdy.


5
Trenerzy, których znam wszyscy, mają własne szpikulce zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​zacisków. Zapobiega uszkodzeniu szpikulców drogowych, a także gwarantuje dobre dopasowanie.
Brian Knoblauch,

2
Należy zauważyć, że większość porządnych trenerów ma własne szaszłyki. Podczas korzystania z trenażera należy zastąpić je szpikulcami rowerowymi, aby zapobiec zarysowaniu szpikulców rowerowych.
Jake Wilson,

11

Jest to możliwe, ale dość rzadkie. Trener utrzymuje rower w pozycji pionowej podczas rzucania ciężarem, a rama nie jest do tego specjalnie zaprojektowana. Sława rowerów jest bardzo silna w odniesieniu do sił pionowych, ale nie jest tak silna w przypadku sił bocznych. Skręcenie roweru między tylną osią a kierownicą jest w porządku (ponieważ jest zaprojektowane, aby skręcić między kierownicą a suportem), ale jest coś, co można zminimalizować. Bardziej prawdopodobne jest wystąpienie awarii zmęczenia niż zwykłego przeciążenia.

Jeśli poruszasz górną częścią ciała podczas pedałowania, powinieneś spróbować nauczyć się tego nie robić. Trenerzy wiatru polegają na siedzeniu w miejscu i pedałowaniu, a nie na ćwiczeniu sprintu. Unikaj wychodzenia z siodła i staraj się minimalizować ruchy górnej części ciała. Lub może być konieczne użycie rolek zamiast trenera.

Zdecydowanie nie powinieneś spychać trenera w dół - swobodny ruch prawie gwarantuje, że nie złamiesz ramy. Przerwa, którą widziałem, nastąpiła od jednej przykręconej do betonowej podłogi, a jeździec zszedł z siodła, gdy się zepsuł.

Jak powiedział Billy, twój tylny szpikulec dozna kosmetycznych uszkodzeń. Z tego powodu trenerzy często mają tanie stalowe szpikulce.


3

Nie ma ryzyka dla twojego roweru z odpowiednio dopasowanym i używanym trenerem. Użyj szpikulca, który zwykle jest dostarczany z trenerem, upewnij się, że punkt mocowania jest odpowiednio wyregulowany. Flex w ramce występuje również podczas jazdy. Po prostu tego nie zauważasz, ponieważ zwracasz uwagę na to, dokąd zmierzasz, zamiast skupiać się na drobiazgach. (Jak to właściwe.)

Zastanów się nad zakupem trenera z wbudowanymi funkcjami VR. Przekonasz się, że bardziej skupiasz się na jeździe, a mniej na mechanicznych aspektach ustawienia roweru. www.tacx.com


3

Mam 2011 Roubaix Specialized i ja również martwiłem się, czy trenerzy nie znoszą ram z włókna węglowego. Wysłałem wiadomość e-mail do Specjalistycznej obsługi klienta z pytaniem o takie informacje. Ich komentarze to:

Trenerzy ciężko znoszą ramy rowerowe. Jednak jazda na specjalnej ramie na trenerze nie spowoduje utraty gwarancji.

W rzeczywistości nigdy osobiście nie słyszałem o żadnej specjalizowanej ramie rowerowej zniszczonej lub uszkodzonej w wyniku używania na stacjonarnym trenerze. Pamiętaj tylko o zachowaniu paragonu lub dowodu zakupu, a jeśli masz jakiś problem, możesz go załatwić w ramach gwarancji. Nie wiem o innych producentach, ale Specialized twierdzi, że to nie problem i chętnie stoją za swoimi produktami.


2
Wydaje się, że specjalista jest zdezorientowany w tej kwestii. Mówią ludziom za pośrednictwem Twittera, że uszkodzenia od trenerów nie będą objęte gwarancją.
James Schek

2

Tak jak wszystko: konsekwentne i powtarzane intensywne użycie obiektu mechanicznego skróci jego żywotność. Ile? To zależy.

Zatem najlepsza, krótka odpowiedź na pytanie Kevina, oryginalnego plakatu, jest zdecydowanym „tak”.

Długa odpowiedź jest bardziej skomplikowana.

Ramy rowerowe były i nigdy nie są zaprojektowane, ich specyfikacje techniczne nie obejmują, ani nie są przeprowadzane żadne testy w celu ustalenia ich przydatności lub zdolności do wytrzymania wielokrotnego użycia na stacjonarnym trenerze. Kropka.

Testowanie pod kątem zastosowania w stacjonarnym trenerze nie byłoby trudne dla głównych producentów ram, ale zmieniłoby specyfikacje konstrukcyjne i spowodowało, że ramy rowerowe byłyby trudniejsze do wyprodukowania, a nawet droższe, a większość rowerów jeździ się na zewnątrz. Więc tego nie robią.

Osobiście widziałem przedwcześnie zmęczenie metalowych ram i wszystkie rodzaje ram z różnych rodzajów materiałów zawodzą (tj. Pękają) w wyniku nadmiernego użycia na trenerze. Pracowałem dla dużego producenta, regionalnego dystrybutora i kilku różnych sklepów detalicznych, więc widziałem wiele rozbitych ramek z różnych powodów.

Łapacz rzutek na trawnik jest właściwie na rolkach, ale nie ma zestawu rolek, który byłby w stanie zapewnić poziom trwałej wysokiej odporności, aby umożliwić rozwój wysokiej mocy wymaganej przez najbardziej konkurencyjnych rowerzystów. Są używane przez profesjonalistów do treningów budowania bazy (wytrzymałości) i do doskonalenia umiejętności prowadzenia roweru.

Uszkodzenia wynikające z potu mogą i będą występować, jeśli nie zostaną usunięte, więc była to również przydatna odpowiedź.

Inni plakaty, które mówią o uszkodzeniach szpikulca, nie odpowiadają na pytanie Kevina. Szaszłyk nie jest częścią ramy.

Wreszcie, rozmiar uszkodzenia ramy będzie zależeć od wielkości i siły rowerzysty oraz ich faktycznej skuteczności pedałowania. Pozostanie na miejscu, jak zaleca Moz, tak naprawdę nie ma znaczenia, ponieważ zależy od stylu jazdy. Wiele placówek testowych zauważyło, że utalentowani i / lub doświadczeni jeźdźcy, którzy dobrze się wspinają, wytwarzają mniejszy nacisk boczny na ramę, gdy są poza siodłem. Ci jeźdźcy z natury wiedzą lub nauczyli się przykładać moment obrotowy tam, gdzie jest to naprawdę ważne: na pedałach.


1

Adidasy, gdy są właściwie używane, są świetne, ale w rzeczywistości zwiększają zużycie roweru i jego komponentów. W szczególności dodaje kilometry / mile do układu napędowego i do tylnego koła. Regularna konserwacja (czyszczenie, smarowanie, ogólne smarowanie) pomoże utrzymać rower w doskonałym stanie, ale spodziewaj się, że przy częstym użytkowaniu może być konieczna wymiana niektórych elementów wcześniej, niż gdybyś nigdy nie korzystał z trenażera.


1

Jednym ze sposobów, w jaki naprawdę możesz uszkodzić rower, jest pot. Dużo potu ściekasz z roweru stacjonarnego, a jeśli nie wyczyścisz dokładnie roweru po każdej sesji, możesz skorodować ramę (jeśli jest to stal) i niektóre części. Do tego celu są motocykle i działają OK.

Miałem ubijak jednobiegowy, który przez pewien czas był moim dedykowanym motocyklem stacjonarnym.


Rozważ umieszczenie przed sobą wentylatora na trenerze - odwzorowuje on przepływ powietrza i chłodzi, dzięki czemu jazda treningowa jest bardziej naturalna.
Criggie

0

Chociaż technicznie nie jest to część ramy, zestaw słuchawkowy najprawdopodobniej będzie wbity, a jego żywotność skrócona z powodu braku sterowania, gdy będzie używany jako trener. Kupiłem tani rower od bikesdirect i po skonfigurowaniu go tak, aby był zgodny z moimi zwykłymi rowerami szosowymi, nie przejmuję się uszkodzeniem zestawu słuchawkowego, które wystąpiło, ponieważ używam go tylko na trenerze.


1
Nie widziałem, aby zestaw słuchawkowy został zakopany przez 30 lat sporadycznego używania tego samego roweru na trenerze. Widziałeś, jak to się dzieje?
andy256,

1
Mój obecny rower szosowy mieszkał w trenerze przez około 20 lat, zanim go kupiłem. Zestaw słuchawkowy jest nadal w porządku. sheldonbrown.com/brandt/indexed-steering.html
Batman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.