Użyj przedniej przerzutki 3x10 w konfiguracji 9sp


1

Aby zobaczyć, czy ktoś to zrobił i czy to działa:

Korzystam z konfiguracji 3x9sp. Muszę zmienić przednią przerzutkę. Czy mogę użyć przerzutki 3x10sp?

Shifter będzie nadal wynosił 3sp, więc stosunek będzie w porządku. Moje jedyne pytania dotyczą szerokości łańcucha i tego, czy ma prześwit na przerzutce.

Dzięki!

Odpowiedzi:


2

Szerokość klatki będzie węższa, co może spowodować, że będzie trudna lub niemożliwa do ustawienia bez nacierania. Zwykle będzie to coś wzdłuż linii, gdy napięcie liny będzie odpowiednie, aby płynnie się przesuwało, będzie chciało wcierać albo na najwyższy bieg, albo na środkowym pierścieniu, największy trybik. Rozstaw tarczy nie jest ściśle uniwersalny, więc zależy od korby.

Ulepszenie klatki może być rozwiązaniem, ale nie jest gwarantowane. Samo uruchomienie 10-biegowego łańcucha na 9-biegowej kasecie jest całkowicie w porządku. Przesuwa się świetnie bez żadnego problemu, jaki kiedykolwiek widziałem, i pomaga usunąć wszelkie problemy z pocieraniem FD.

Uważaj, aby nie dać się złapać minimalnej różnicy między specyfikacją FD średniego i dużego pierścienia. Jest to łatwe do zrobienia, szczególnie gdy stawia się nowy FD na starszym trzyosobowym torze drogowym. Numery wszystkich aktualnych przerzutek Shimano można znaleźć tutaj .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.