ile kabla poza śrubą zaciskową


4

Próbowałem przylutować kable rowerowe, ponieważ te zaciskane na nich odpadają, a kabel po prostu się rozwija. Po bolesnym procesie udało mi się użyć końcówki tnącej zamiast końcówki do zaciskania, aby zainstalować zacisk.

Obcinak do kabli 20-parkowy nie jest dobry, jeśli nie używasz go poprawnie, lol

Czy jest więc optymalna długość, na którą możesz wystawać poza śrubę zaciskową?


1
Nigdy nie miałem problemu z porządnym zaciśnięciem przy pomocy szczęk zaciskowych narzędzi Park. Ale ile pozostawiasz do odstania, zależy od ciebie i jak prawdopodobne jest to, że będziesz musiał rozplątać kabel w przyszłości. Za każdym razem, gdy musisz zdjąć zacisk, zwykle tracisz około pół cala.
Daniel R Hicks,

Przylutowałem drut około 3 cm od śruby dociskowej, gdy wszystko będzie dobrze wyregulowane. Następnie przecinam lut i wyginam drut, aby skierować go do tyłu (aero!) I mniej prawdopodobne, że ktoś zadźgnie kogoś. Zaciskacze muszą deformować drut w środku - czy nie naciskasz wystarczająco mocno? A może używasz szczypiec do zgniatania całej powierzchni? Spróbuj użyć cieńszego - nawet boczne noże będą bardziej skupiać swoją siłę, po prostu nie przecinaj!
Criggie

@DanielRHicks Spróbuj odkręcić nasadkę za pomocą szczypiec bullnose - zwykle wypadają natychmiast.
Criggie

Odpowiedzi:


6

Z pewnością kabel powinien być wystarczająco długi, aby mógł być w pełni ściśnięty za pomocą śruby dociskowej.

Wydłużona długość wykraczająca poza to, co znalazłem, stanowi przestrzeń wymiany między designem a preferencjami. Niektóre przerzutki i hamulce mają małe, niewielkie funkcje prowadzenia, które pozwalają schować dodatkowe za kontrolowany punkt, zapobiegając irytującemu ocieraniu się nóg lub opon ... Jeśli jest ich zbyt mało, możesz nie być w stanie skorzystać z tej funkcji. Niektóre komponenty nie mają funkcji routingu. W takim przypadku zwykle zapewniam gdziekolwiek od 2 do 3 cali. Przekonałem się, że długość jest najlepsza do schowania z drogi .. i jeśli w rzadkim przypadku muszę trochę poluzować kabel, mam wystarczająco dużo, aby uzyskać dobry zakup bez użycia szczypiec.

Przy poprawnym ustawieniu za pierwszym razem .. rzadko zdarza się, że będziesz musiał puścić okablowanie w miejscu kontaktu z hamulcem lub przerzutką, ale pamiętaj, że rzadkość nie oznacza nigdy, więc jeśli uważasz, że jest zbyt krótki, prawdopodobnie warto zdobycie nowego kabla.


1
Nowe kable wewnętrzne są tanie w utrzymaniu.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.