Czy pedały mają szerokość?


20

Czy pedały mają szerokość? Czy mogę uzyskać szerszy pedał pasujący do moich szerokich stóp?

Noszę szeroki but EEEE w rozmiarze 13. Jeżdżę na rowerze w zwykłych butach, ale nie w butach. Moje pedały mają gładką platformę (nie są zamknięte, bez paska, bez zacisków na palce, po prostu płaskie). Mam problem z dopasowaniem stóp do pedałów. Jestem albo z zewnątrz o cal lub dwa, wchodzę na ramię korby, albo jedno i drugie.

Nadużywają mnie dolne partie nóg i myślę, że to z powodu tego, że próbuję utrzymać stopy płasko na pedałach.

Ten rower to MTB, ale używam go do poruszania się, nic intensywnego.


Działania następcze kilka miesięcy później (2017/06/12):

Poszedłem z przedłużaczami pedałów (Sunlite Pedal Extender, 16,50 USD na Amazon) i jest o około milion procent lepszy. Oferowali warianty 21 mm i 27,5 mm, a ja wybrałem szerszy, który okazał się właściwym wyborem. Mój but wypełnia całą przestrzeń między korbą a zewnętrzną częścią pedału. (Kiedy moje stopy stały się tak duże?) Nie wydaje się mieć znaczenia, że ​​pod wewnętrzną częścią moich stóp nie ma pedału.

Przedłużacze biorą klucz 18 mm (naprawy w terenie), chociaż myślę, że dokręcenie pedału zwykłym kluczem również dokręciłoby przedłużacz.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Noszę regularne 13, a nawet to jest za szerokie na niektóre pedały na rynku. Pierwszą rzeczą, która się pojawia, jest to , ale ymmv.
Batman

Odpowiedzi:


17

Możesz dostać przekładki, aby przesunąć pedał dalej od korby. Połącz je z kilkoma większymi pedałami i powinieneś być w porządku. Prawdopodobnie warto jednak spotkać się ze specjalistą od dopasowania roweru w Twojej sytuacji.


2
+1 dla przekładek; zapomniałem o tym. Ponadto ładny Crank zaznacza ich pedały według rozmiaru buta, ale 160 to dużo dla pedałów.
Batman

1
Czy przekładki są naprawdę dobrym pomysłem? Bałbym się o korbę, ponieważ zwiększają dźwignię, a rowerzysta z dużymi butami jest prawdopodobnie ciężki i silny na początek.
Michael

@Micheal, jeśli pedały i korby o standardowej szerokości poradzą sobie z ponad 1500 watów wyemitowanymi przez profesjonalnych sprinterów, jestem pewien, że większość przeciętnych jeźdźców nie wyrządziłaby większych szkód, nawet przy dodatkowej dźwigni. mówi jednak, że nie zaleca się jodłowych korb z jodły. stal lub aluminium powinny być w porządku.
Kibbee

@Michael - naprawdę niewiele możesz zrobić, jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż duży pedał.
Batman

@michael - Ciężki, tak; silny pewnego dnia. :)
compton

7

Jedyne, co wiem o tym, to znaczki Crankbros. Duży rozmiar jest w rzeczywistości naprawdę duży (114 mm x 111 mm, podczas gdy komputery Odyssey Twisted, które mam przed sobą, mają wymiary około 95 x 90 i są już na większym końcu pedałów BMX). Ogólnie w pedałach BMX i MTB występuje pewna wariancja, ale zazwyczaj nie ma ton. Wszystko, co powiedziałem, przedłużacze pedałów to odpowiedź, która da ci mnóstwo dodatkowego miejsca. Większość ludzi nie lubi ogromnego wzrostu współczynnika Q, który powodują, ale mogą mieć miejsce dla bardzo dużych jeźdźców. Kilka firm (Crankbros, Speedplay) ma dłuższe opcje wrzeciona dla swoich pedałów, które robią to samo w bardziej miarowy sposób.


4

Nie ma znormalizowanych sposobów mierzenia pedału i nie wszystkie mają tę samą szerokość (nawet w tego samego rodzaju pedałach).

Możesz przeczytać recenzje dla poszczególnych modeli (wyszukaj „szerokie stopy” lub „szerokie pedały” lub coś w tym stylu), albo przejdź do sklepu rowerowego i zmierz dostępne pedały. O ile mi wiadomo, nikt nie zaznacza szerokości platformy podczas sprzedaży pedału - jedynym zwykle zaznaczonym rozmiarem jest średnica pedału, więc wiesz, że możesz uzyskać pedał 9/16 "lub 1/2" w zależności od zestawu korbowego .

Chciałbym również poczytać o współczynniku Q (odległość zewnętrzna od otworów pedałów w zestawach korbowych) i dopasowaniu roweru ( to i to też). Ponadto, jeśli masz opcję sztywnych butów w porównaniu do miękkich butów, wybranie bardziej sztywnych może również pomóc.


4

Japońskie pedały platformowe MKS są staromodne i wyjątkowo wysokiej jakości. Używam ich z paskami Power Grip, dzięki czemu mogę nosić szersze trampki. To połączenie jest niezwykle wygodne. Pamiętaj, że pasy Power Grip są przymocowane za pomocą stalowych płyt, które są dostępne w dwóch długościach, dłuższa daje większą szerokość paska, więc możesz poprosić o nie lub domyślnie skończyć z krótszą. Moje pedały rozpadają się na osi, aby można było ponownie zapakować łożyska - tak, są tak dobre. Używam mojego na wszystkich moich rowerach od ponad 20 lat bez żadnych problemów.


2

Zobaczyłem to pytanie na pasku bocznym i uważam, że mogę podać kilka istotnych informacji.

@ Powyższa odpowiedź Kibbee jest prawidłowa: jeśli potrzebujesz szerszej postawy niż pedał podstawowy, możesz uzyskać elementy dystansowe lub przedłużki pasujące między pedałem a miejscem, w które wchodzi on w korbę. PO wdrożył tę odpowiedź.

W przypadku przyszłych czytelników przyglądających się pedałom zatrzaskowym rozwiązania te mogą również mieć zastosowanie. Jednak a) niektóre pedały są dostępne z dłuższymi lub krótszymi osiami oraz b) przedłużacze pedałów mogą oferować tylko stosunkowo duże, np. Regulacje 10 mm. Na przykład pedały Shimano Ultegra R8000 i Dura Ace R9100 SPD-SL mają wersje z 4 mm dłuższą osią . Pedały Shimano XTR M9100 SPD mają zwykłą wersję i oś -3 mm (tj. 3 mm krótszą). Pedały ze stali nierdzewnej Zero Speedplay są dostępne w magazynie z osiami 53 mm, ale można je zamówić w wersjach -3 mm, + 3 mm, + 6 mm i + 12 mm (!!). Wersje z tytanowymi osiami są dostępne w magazynie z osiami 50 mm i można je zamówić z podobnymi niestandardowymi osiami. Nie zrobiłem tego, ale nie wierzę, że istnieje dodatkowy koszt w stosunku do MSRP.

Nie znam opcji osi dla innych pedałów drogowych lub MTB, ale mogą istnieć. Po prostu nie spojrzałem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.