Dlaczego motocykle gąsienicowe różnią się w zależności od wydarzenia?


13

Oglądając olimpiadę, zauważyłem, że rowery torowe wydają się różnić w zależności od wydarzenia. Na przykład w Keirin wszyscy kolarze mają rowery z solidnym / tarczowym tylnym kołem i przednim kołem, które ma solidne wnętrze, ale z przerwami. Jednak w Omnium wydają się jeździć na rowerach z dwoma kompletnymi kołami tarczowymi.

Niektóre zdarzenia wydają się również wymagać pasków aerodynamicznych na górze pasków upuszczania, niektóre tylko upuszczają.

Widzę, że mogą one wpływać na zachowanie roweru i sprzyjać prędkości maksymalnej lub zwrotności, ale ponieważ mam podstawową wiedzę na temat tego, co obejmuje każde wydarzenie na torze, staram się wyjaśnić, dlaczego każde wydarzenie ma swoją szczególną kombinację komponentów.

Czy ktoś jest w stanie opisać, jakie są cechy roweru dla każdego z głównych wydarzeń na torze i dlaczego te cechy są idealne na to wydarzenie?


Dwa powody - „to najlepszy przedmiot, na jaki pozwalają reguły w tym wydarzeniu” oraz „ten wybór przedmiotu daje mu przewagę nad konkurentami”, więc koła płaskie poruszają się szybciej, ale nie można skręcić i zareagować tak szybko. W wyścigach halowych nie ma bocznych wiatrów, więc ten punkt jest dyskusyjny.
Criggie

Według badań jednego producenta kolarze torowi doświadczają wiatrów przy odchyleniu od 2,5 do 5 stopni przez większość okrążenia, więc chociaż nie jest to duży wiatr boczny, nadal odgrywa on rolę.
Altom

Uwaga: omnium składa się z 6 różnych wydarzeń, więc mogą jeździć na różnych motocyklach dla każdej części.
vclaw

Odpowiedzi:


9

Jeśli chodzi o wybór kierownicy, słupki aerodynamiczne są dozwolone tylko w pościgu (indywidualne i drużynowe) oraz w zawodach na czas (1 km TT itp.). Wszystkie pozostałe zdarzenia śledzenia są tylko paskami upuszczonymi.

Wybór kół jest nieco bardziej zależny od preferencji rowerzysty, chociaż jest to również regulowane; Koła z dwoma tarczami są dozwolone w próbach czasowych toru (zasadniczo te same zdarzenia, które pozwalają na aerodyny), podczas gdy przednie koło o głębokim przekroju jest zawsze dozwolone.


3
Będąc pedantycznym przez chwilę zawsze wolałem określenie „głęboki przekrój” niż „głębokie danie”, ponieważ może to być mylące, ponieważ wiele kół jest również odrzucanych.
Rider_X

Bardzo prawdziwe - zaktualizowane.
Altom

2
Pręty TT nie są dozwolone dla okrążenia latającego w omnium, ani dla sprintu torowego kwalifikującego się na 200m latającego TT.
alexsimmons,

2
Jeśli chodzi o koła, reguła UCI 1.3.018 zawiera następujące oświadczenie: W zawodach torowych użycie przedniego koła tarczowego jest dozwolone tylko w specjalnościach z czasem.
alexsimmons,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.