DIY Malowanie ramy roweru: Czy to możliwe?


21

Namalowałem kilka ram rowerowych (myślę, że naprawdę tanie przebudowy garaży) z różnym stopniem awarii. Czy możesz mi pomóc poprawić / uzupełnić brakujące elementy mojego procesu malowania ramek?

 1. Breaking the Bike: Usuń wszystko oprócz dolnego wspornika, który można zamaskować. (Usuwanie BB jest dla mnie łatwe do zepsucia) Widelec można usunąć i pomalować osobno.
 2. Usuwanie starej farby z ramy roweru: dość łatwo za pomocą skrobaka, papieru ściernego, a nawet bardzo niebezpiecznego środka do usuwania farby.
 3. Usuwanie rdzy: Rdzę można łatwo zetrzeć, nawet przy użyciu cienkiej folii na wrażliwych / chromowanych powierzchniach działa naprawdę dobrze.
 4. Maskowanie: Zamaskuj BB, widelec i otwory na sztycę oraz wszystko, czego nie należy pomalować.
 5. Gruntowanie: Kilka warstw podkładu jest absolutnie konieczne do zwalczania rdzy.
 6. Malowanie: Oto gdzie jestem zagubiony. Słyszałem te opcje:

  • Spraypaint / Rattle-Can: Najgorsza metoda, użyj farb epoksydowych Engine-Coat, wielu warstw, trzeba utwardzać przez tygodnie, zanim będzie prawie odporny na zarysowania. Nawet wtedy silny paznokieć wydaje się być w stanie usunąć farbę.

  • Lakierowanie proszkowe w sklepie AutoBody: Niewiele wiem o koszcie EDYCJA: Kosztuje około 200 $, zgodnie z wdypdx22 poniżej. lub plusy i minusy. Prawdopodobnie nie jest to wykonalne finansowo na budowie roweru do znalezienia w garażu, czy się mylę?

  • Inne opcje?@Neil - Dzięki Już uważam, że jest to bardzo przydatne.
Andy H.

Odpowiedzi:


12

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale mam przyjaciela, który nieskazitelnie odnawia zabytkowe rowery. Pomogłem mu przy kilku projektach i mniej więcej to robi. (Mój przyjaciel zaczął 5 lub 6 lat temu od starego krążownika i puszek z farbą w sprayu. Zranił się, mając obsesję i skończył z zestawem do malowania natryskowego, który znalazł na Craigslist ...)

Zasadniczo zaczyna od kroków 1–4 do usuwania farby, choć jest bardziej zaawansowany. Mój przyjaciel ma profesjonalny sprzęt do malowania natryskowego i stosuje powłoki klasy przemysłowej, więc nie używa grzechotkowych puszek farby w sprayu.

 • Po usunięciu farby ponownie przykleja taśmą o lepszej jakości taśmą maskującą.
 • Zwykle 2 warstwy podkładu na bazie epoksydu.
 • 2 - 4 warstwy koloru, czyli farba poliuretanowa klasy przemysłowej.
 • Podczas fazy koloru zajmuje się detalami występów i kalkomaniami. Ta część jest żmudna i czasochłonna.
 • Wreszcie 3 warstwy lakieru bezbarwnego. A następnie rama wisi w szopie z farbą przez 24 do 48 godzin.

Jeśli poważnie o tym myślisz, mogę dowiedzieć się, jakich marek itp. Używa.

A na lakierowanie proszkowe inny znajomy wydał niedawno ~ 200 USD na ramę.

Tak, całkowicie możliwe Jednak wysłanie ramy roweru do lakierni w celu lakierowania proszkowego przestaje być DIY. ; ~)


Dzięki za informacje, obawiam się, że mogę również mieć obsesję na punkcie przywracania rowerów. - Chciałbym wiedzieć, czy rzeczy, których używa twój przyjaciel, NIE są przemysłowymi farbami epoksydowymi, które wymagają specjalnych temperatur, rozcieńczalników i katalizatorów wymieszanych w dokładnych proporcjach. Właśnie to wykluczyłem.
Andy H.,

Tak więc rozwiązaniem wydaje się być wiele warstw i podkład, których do tej pory nie używałem. Ale nie usunąłem poprzedniego koloru, po prostu go trochę zgrubiłem.
erik

I wydaje się, że zależy to od koloru. Drogie opakowanie w aerozolu (400 ml za 14 euro), które dostałem od warsztatu samochodowego, trwało znacznie dłużej na moich ramach. Tani spray w kolorze (400 ml za 4 euro) ze sklepu z graffiti należy dotknąć ostrożnie, aby go nie zarysować.
erik

Spray może zabarwić kolor z warsztatu samochodowego zawierającego żywicę akrylową. To wydaje się bardziej odporne na zarysowania. Powinien być stosowany przynajmniej do lakierów bezbarwnych (których jeszcze nie nałożyłem).
erik

11

Włożyłem wiele wysiłku w malowanie roweru, tak jak to opisujesz, tj. Właściwie podane niespecjalistyczne materiały i dużo smaru łokciowego. Jednak dla wysiłku uważam, że warto zdjąć dolny wspornik i miseczki zestawu słuchawkowego. (Lub nakłonienie kogoś do ich usunięcia).

Przeżyłem traumę, gdy mój świeżo pomalowany na żółto rower przewrócił się, by górna rurka zjechała po kamiennym filarze. To sprawiło, że pomyślałem „nigdy więcej” o spędzeniu całego weekendu i tygodniowych wieczorów na „poprawnym wykonaniu”.

Do mojej następnej próby poszedłem do emaliowania piecowego. To było z lokalnym miejscem, a cena była okazją. Nie specjalizowali się w rowerach, ale nie mieli problemów z moją ramą / widelcem. Wygląd był dobry i nie musiałem długo czekać, po prostu rozebrałem rower, a po powrocie 3 dni później mogłem go ponownie zbudować.

Emalia piecowa różni się od lakierowania proszkowego. Możesz sprawdzić zalety i wady szkliwa piecowego w porównaniu z proszkiem, osobiście uważam, że zależy to od pożądanego wyglądu. Oprócz tego szkliwo jest łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ jest ono zgodne z cięciem T i nie wymaga lakierowania bezbarwnego.

Jeśli chcesz rower, który wygląda inaczej, możesz wiele zrobić z malowaniem emaliowanym piecem. Ma inny połysk, graniczy z matowym.

W przypadku niektórych rzeczy lepiej jest zrobić to sam, jeśli chcesz dobrą pracę. Nie dotyczy to farb, ponieważ ludzie, którzy robią to codziennie, mają umiejętności i doświadczenie, których dodatkowy wysiłek i dbałość o szczegóły nie nadrobią. To jest jak tynkowanie - wszyscy uważają, że lepiej jest zdobyć profesjonalistę.

Istnieją inne strategie malowania roweru. Za pomocą pędzla możesz go dobrze wyczyścić i uderzyć Hammerite. Efektem będzie charakterystyczne wykończenie Hammerite - zwykle zarezerwowane dla bram ogrodowych i blaszanych szop. Całkowicie kuloodporny.

Na innym rowerze podobało mi się malowanie, ale wiedziałem, że żartowałem, gdybym próbował go wyretuszować. Użyłem więc uzupełniającego się koloru. Szczotką drucianą wyczyściłem nowe wióry i szybko nakładałem farbę do retuszu za każdym razem, gdy odnawiałem rower. Zaowocowało to motywem „art-is-tic innit”, który ludzie mi komplementowali.

Jeśli chcesz wybrać coś naprawdę niezwykłego, możesz wybrać niklowanie. To jest jak chrom, ale lepiej, jeśli chodzi o rdzę, szczególnie jeśli ją lakierujesz.

Podsumowując, malowanie proszkowe jest lepsze niż emalia piecowa: http://www.windridge.co.uk/content.php/412

Warto również zauważyć, że profesjonalna lakiernia może w ciągu kilku minut zetrzeć farbę z roweru, co daje lepszy wynik niż spędzanie całego weekendu na mokrym lub suchym papierze.

Moja rekomendacja: szykowny rower - przekonaj profesjonalistów, aby to zrobili. Kupa śmieci, retusz w uzupełniających się kolorach.


Jakie są zalety emaliowania piecowego? Nigdy o tym nie słyszałem.
Neil Fein,

1
Dzięki za odpowiedź, nigdy nie słyszałem o emaliowaniu pieców, ale wygląda na to, zgodnie z linkiem windridge.co.uk/content.php/412 „Dlatego cena [lakierowania proszkowego] jest porównywalna, a nawet tańsza niż piec emaliowanie ”- może to wykluczać opcję tańszych rowerów.
Andy H.,

3

Produkcja powłok proszkowych przeszła długą drogę i znam co najmniej trzy sklepy lokalne w Portland, OR, które zrobią jedną ramę roweru i widelec za mniej niż 100 USD, co obejmuje dokładne czyszczenie mediów i niektóre usługi peryferyjne. Dużo pracy wykonuję na ramach rowerowych, które naprawiam i buduję, i dostałem doskonałe oferty na większe ilości pracy. Czasami źle wykonuję własne prace malarskie, retusz, pinstriping itp., A jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu pracy produkcyjnej, żadna troska i czas nie dorównają sprawnym rękach profesjonalisty. Buduję okazjonalny rower pokazowy, w którym to przypadku jest powód, aby wykonać wyjątkowo dobrą robotę malarską, a do tego nie ma wielu powłok lakierniczych i ręcznie przetartej powierzchni. Łatwo uzyskać świetnie wyglądające wyniki na ramie roweru za pomocą ręcznego przecierania mieszanki, ponieważ wypukła powierzchnia tuby maksymalizuje tarcie, a ty po prostu musisz skorygować linie polerskie do długości tuby i znikną one w wykończeniu lustrzanym. zbyt kruche dla codziennej jazdy, ale trzeba o tym wspomnieć i każdy może to zrobić. Nie jest to praktyczne dla codziennego kierowcy, ale ładnie wygląda.

Kosztem narzędzia suportu do zestawu gniazd możesz zaoszczędzić na malowaniu suportu na swoim miejscu, a nawet jeśli nie są trudne do zamaskowania, nawet najmniejsza farba na zestawie słuchawkowym wygląda po prostu na śmieci, więc to dobrze.


3

Zaczynam od całkowitego rozbicia roweru, elementów hamulca i wszystkich innych. Usuwam wszystkie stare farby i kalkomanie, szlifuję ramę papierem o ziarnistości 220, a następnie wygładzam wełną stalową.

Oczyść ramę odtłuszczaczem silnika, pozwól usiąść na jeden dzień. Odepnij wszystkie niepożądane otwory: sztycę wspornika dolnego wspornika główki ramy i haki.

Nakładam jedną cienką warstwę podkładu Rust-Oleum, odstawiam na kilka godzin, nakładam jeszcze dwie. Po trzeciej warstwie podkładu na mokro przeszlifuj zagruntowaną ramę i wyczyść resztki wilgotnym białym ręcznikiem papierowym.

Po usunięciu całego pyłu i pozostałości pomaluj kolorową farbę. Spróbuj wykonać jak najwięcej pełnych podań, nie koncentrując się zbyt długo na żadnym obszarze. Lubię czekać cały dzień z kolorowymi farbami, aby całkowicie wyschły. Powtórz ten krok jeszcze dwa razy i zmocz piasek po drugiej i trzeciej warstwie.

Wyczyść ramkę ponownie wilgotnym mokrym ręcznikiem papierowym, a następnie nałóż trzy warstwy czystego, mokrego szlifu po drugiej i trzeciej warstwie.

Oczyść wilgotnym ręcznikiem papierowym, a następnie użyj wosku samochodowego, aby uzyskać pożądany połysk. Może być konieczne dwukrotne woskowanie.

Zmontuj rower z powrotem, a następnie użyj sprayu do połysku w salonie sprzedaży nałożonego na ręcznik z mikrowłókien i przetrzyj ramę, aby usunąć wszelkie smugi dłoni.


0

Możesz to zrobić za pomocą puszek, po prostu musisz to zrobić dobrze, co wymaga czasu i cierpliwości oraz wielu puszek farby ... Począwszy od całkowitego demontażu roweru, rama jest rozebrana na metal i wyczyszczona ... Ogólny numer reguły jeden, „puszka to płaszcz” ... Kiedy spryskujesz, będziesz podążał za „wieloma cienkimi warstwami w odstępie 2 lub 3 minut”, tak jak napisano na puszkach, aż puszka zniknie, a następnie nazwij to „ cały płaszcz ”... to, co robisz w„ 2 lub 3 minutach ”, pozwala mu błysnąć po każdym przejściu, aby się nie zwisał, dzięki czemu możesz nawet poczekać dziesięć minut między każdą cienką„ podpowłoką ” , jeśli chcesz, a ponieważ puszki z rozpylaczem rozpylają się szeroko, marnujesz dużo farby, to jest pierwszy główny oszustwo do spryskiwania ramy puszką, więc tak, 1 puszka,1 warstwa (krótko rozłożonych cienkich warstw)… Druga ogólna zasada: „pozwól mu usiąść” .... Na zawsze ... Co najmniej 48 między każdą puszką lub „warstwą podpowłoki” ... Polecam po prostu zdmuchnąć ją & znajdowanie innych rzeczy do zrobienia na tydzień między każdą warstwą ... Następnie uderz ją mokrą 600 lub 800, aż będzie ładna i gładka ... Za pomocą podkładu prawdopodobnie przeszlifujesz pierwszą puszkę / powłokę w niektórych miejscach, ale jest to w porządku, ponieważ za każdym razem powtórzysz cały proces kilka razy mniej i mniej za każdym razem, przy trzeciej puszce gruntu powinieneś szlifować szorstkość z „sprayu może wywołać”, jak to nazywam ... Wykonaj dokładnie ten proces na każdym etapie powlekania ... a będziesz musiał poradzić sobie z „efektem sprayu” pomiędzy każdą powłoką, to jest drugim głównym problemem z konserwowaniem…spray can effect ”to chropowatość, którą uzyskujesz ze sposobu zraszania sprayem, na płaskiej, sub-prostej prostej możesz natryskiwać w jednym kierunku i unikać go, ale na ramie roweru jest to nieuniknione ... i wypoleruj i wypoleruj z powrotem do lustra, jak w przypadku nadwozia jako proces wykończenia ...

Etapy powlekania to ... podkład, samoprzylepny podkład metalowy lub coś porównywalnego lub lepszego dla metalu, co najmniej 3 puszki / powłoki

Kolor lub kolor bazowy, jeśli jest wielokolorowy, zalecam robienie tylko jednego koloru, jeśli zamierzasz robić puszki z sprayem, 3 puszki / powłoki (Jeśli robisz wiele kolorów, czas siedzenia powinien być znacznie dłuższy między końcowymi puszkami każdego koloru, aby uniknąć śladów taśmy ... zrób trzy warstwy, z kilkoma dniami pomiędzy i mokrym piaskiem, a po trzecim płaszczu / pozwól usiąść na tydzień, niż mokry piasek, niż pozwól usiąść na kolejny tydzień, niż zamaskować i zrobić następny kolor)

Następnie każdy kolor odpowiednio i tyle, ile to konieczne w płaszczach równych całej puszce w stosunku do powierzchni, tak jakby to był tylko pasek lub cokolwiek innego, spryskaj go kilkoma krótkimi odstępami, a następnie usiądź, piaskuj itp. .

Następnie bezbarwną powłokę, w zależności od rodzaju, na przykład sześć warstw / puszek ... przynajmniej ... po całym "podpowłoce", usiądź, drobiazgowo przeszlifuj między nimi ...

Kolor piasku / polerowania / polerowania ziarnistości .. 600 lub 800, zwykle zaczynam od 800 1000 1500 2000 3000 płynnego szlifu zgrubnego jak Maguire „8” Następnie „5” lub „4” Następnie drobnego cięcia jak „2 „a jeśli chcesz uzyskać naprawdę fantazyjne wykończenie dzięki bardzo drobnemu zmywaczowi zawirowań ...

To dużo pracy i zajmuje trochę czasu, ale w ten sposób robisz to za pomocą puszek z sprayem ... wiele warstw, dużo czasu między każdą warstwą, dużo szlifowania i kolorowego piasku / polerowania / polerowania ...

Aha, i zawsze skrupulatnie postępuj zgodnie z instrukcjami, temperaturą, wilgotnością itp., Wejdź do Google i wyszukaj „lokalną pogodę” i zaplanuj czasy natryskiwania według pogody, aby upewnić się, że wilgotność jest niska, umiarkowana temperatura i minimalny wiatr, jeśli natryskujesz na zewnątrz .. i potrząśnij tym, co może, potrząśnij nim, aż nie będziesz mógł prawie wstrząsnąć nim więcej niż potrząśnij nim trochę bardziej ... i wyczyść, wyczyść, wyczyść ... między każdym krokiem ... i gumowe rękawiczki, lepki materiał, całość dziewięć jardów ... Żadnych olejków ani pyłu skórnego ....

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.