Zatrzask ramy Dahon Vitesse


3

Naprawiam Dahon Vitesse. Zatrzask ramy był niepełny. Mam nowe elementy zatrzaskowe ramy, ale nie mogę ustalić, dokąd one idą, szczególnie podkładki i małe sprężyny. Czy ktoś ma schemat lub instrukcje?


1
Przez zatrzask ramy, masz na myśli ten, który znajduje się w głównej belce ramy i utrzymuje rower w pozycji otwartej?
Criggie

Tak, jest tylko jeden w tym modelu. Zatrzask w miejscu złożenia ramy. Nie widzę, dokąd idą podkładki i wkręty dociskowe, chociaż pierwsza odpowiedź pomaga wkrętom dociskowym. (Na początku wydawało mi się, że są to małe źródła!)
Derek

1
Czy możesz opublikować jakieś zdjęcia? użyj linku edycyjnego powyżej, aby umieścić zdjęcia w linii z pytaniem.
Criggie

Odpowiedzi:


1

Nie mam roweru marki Dahon, ale zatrzaski folderów są dość podobne, ponieważ mają dokładnie ten sam cel.

Zatrzask w pozycji zamkniętej, ze zdjętym zabezpieczeniem. Przednia część roweru znajduje się po prawej stronie. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zatrzask półotwarty. Zauważ, że dźwignia jest połączona z zatrzaskiem za pomocą mechanizmu krzywkowego, więc gdy dźwignia porusza się, zatrzask się porusza. Nie można zamknąć zatrzasku i otworzyć dźwigni. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zatrzask jest teraz w pełni otwarty, a rama może się swobodnie złożyć. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wreszcie - oto ujęcie z przodu pokazujące dwie wkręty dociskowe użyte do regulacji położenia siedzenia zatrzasku. Zbyt daleko w środku i zamknięte złącze ma luz, zbyt daleko na zewnątrz, a zatrzask jest trudny do całkowitego zamknięcia. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wreszcie - bezpieczeństwo. Ten rower nie ma takiego, ponieważ spadł niezauważony i został zgubiony. Więc używamy paska na rzep wokół ramy i działa dobrze.

Zabezpieczeniem był czarny plastikowy blok, który został przykręcony do ramy tuż przed zawiasem (na zdjęciach widać gwintowany występ). Blok bezpieczeństwa wpadł do tego gniazda, które można zobaczyć w dźwigni, i był tam utrzymywany tylko przez grawitację . Nie budzące zaufania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.