Jak jeździć, gdy jest gorąco?


37

Dziś pogoda była 36 ° C (97 ° F) i słonecznie.

Co powinienem wiedzieć o jeździe, kiedy jest trochę gorąco?

Jestem teraz zwykłym jeźdźcem (nie jeżdżę już rowerem) - kiedy pogoda jest powyżej zera, jestem jak:

 • 20 do 80 km jeździ ze średnią 20-25 km / h.
 • Nie zatrzymuj się na trasie (z wyjątkiem łyków wody).
 • Wypij butelkę lub dwie wody i zjedz banana lub dwa w drodze do domu.
 • Bawełniane szorty i koszulka.
 • Ponad 50 i nieco nadwaga.
 • Drogi są lekko pagórkowate i nie zacienione.

Wyszłam dzisiaj, chcąc dłuższej jazdy, ale wróciłam do domu w połowie drogi z powodu upału (więc udało mi się tylko 20 km w jedną stronę, 40 km w obie strony).

Słyszałem, że czasami ludzie mogą dostać udar cieplny (i uszkodzenie mózgu) z powodu np. Biegania w upale. Co powinienem wiedzieć o tym, jak jeździć na rowerze?

 • Czy to tak: „Nie: zostań w domu i pij dużo płynów”?
 • Czy jest temperatura powyżej której nie jeździsz (lub jeździsz mniej lub wolniej)?
 • Czy muszę być mądrzejszy niż zwykle (woda), jeśli chodzi o elektrolity lub coś takiego?
 • Czy zatrzymujesz się na odpoczynek (aby się ochłodzić)? Czy znasz / rozpoznajesz objawy przegrzania?
 • Czy konieczne jest trzymanie się cienistszych tras?
 • Czy polewanie się jest konieczne, czy może luksusem? Jakieś inne środki ostrożności?
 • Jeździsz bez kasku (ja tak, bo z kaskiem moje oczy zalewają piekący pot)?

Czy mieszkasz w wilgotnym lub suchym miejscu? A czy masz dużo włosów na ciele?
Batman,

Wilgotność wynosiła dziś 30%. Jestem ciemnowłosa i raczej opalam się niż oparzona słońcem, męska, ale nie specjalnie owłosiona dla mężczyzny (ani ogolona). Czy to robi różnicę?
ChrisW

3
Nawet jeśli opalasz się, nadal powinieneś używać Sunblock - ważniejszego w niektórych częściach świata niż w innych, ale ostatecznie czerniak jest strasznym sposobem na śmierć.
mattnz

3
O której porze jeździsz? Zastanów się nad pójściem o świcie, aby uniknąć upału (a ruch uliczny jest znacznie lepszy niż w tym czasie!)
Criggie

Lycra i coolmax to fantastyczne tkaniny, znacznie lepsze niż bawełna i polipropylen w upale - wypróbuj białą koszulę z długimi rękawami, która przylega do tułowia i ma ramiona sięgające do nadgarstków. Często dostępne w lokalnym sklepie ze zniżkami za ~ 20 USD (magazyn w Nowej Zelandii), nie trzeba wydawać głupich pieniędzy na markową odzież rowerową.
Criggie

Odpowiedzi:


40

Kilka pytań, kilka odpowiedzi:

 • Czy jest temperatura powyżej której nie jeździsz?

Tak, dla mnie to około 45 ° C. W tej temperaturze, w której mieszkam (Australia), powietrze jest zwykle tak gorące, że nawet w okularach trudno mrugać wystarczająco często, aby moje oczy nie wyschły. Jedyne wyjście to okulary przeciwsłoneczne, pełne pokrycie skóry i powolna jazda. Albo to tuż przed porą deszczową i pot spływa ze mnie, stojąc w cieniu, więc nie wychodzę na zewnątrz, jeśli mogę tego uniknąć.

 • Czy muszę być mądrzejszy niż zwykle (woda)

Idealnie tak, niezależnie od tego, czy jedziesz. Ale 35 ° C nie jest szczególnie gorące, bardziej przydatne jest wstępne nawodnienie i upewnienie się, że pijesz zamiast potu. Zwykle kupuję kordiał w proszku i dodam sól, dopóki nie będę go pić, kiedy będę w domu, testując go. Kiedy jadę, zaczyna dobrze smakować, więc piję. „napoje elektrolitowe”, które działają nieprzyjemnie smakują, gdy ich nie potrzebujesz, jeśli smakują jak napoje bezalkoholowe, są po to, by zastąpić cukier, a zatem są stratą pieniędzy. Powinieneś także pić 2-3 razy więcej wody niż napój elektrolitowy. Ale znowu, w temperaturze 35 ° C powinieneś być w stanie jechać godzinę lub dłużej bez problemów (jeżdżę 45 minut do domu z pracy w tej temperaturze latem i piję przed jazdą i po niej, rzadko podczas).

 • Czy znasz / rozpoznajesz objawy przegrzania?

To jest ważne. Jeśli zaczniesz odczuwać osłabienie lub bóle głowy, powinieneś przestać, pić i ochłodzić się. Jeśli przestaniesz się pocić, wkrótce umrzesz, więc powinieneś natychmiast szukać schronienia i ostrzec obecnych ( muszą być ludzie), że cierpisz na udar cieplny i możesz zemdleć. Zauważ, że „pot paruje tak szybko, jak się wydaje”, a „nie pocenie się” to bardzo różne rzeczy. Uważam, że moje plecy na ogół pozostaną mokre do około 40 ° C, a powyżej tego staram się nie jeździć bardzo mocno, ponieważ moje ciało, a zwłaszcza mój mózg nie lubią przekraczać 40 ° C, więc muszę się pocić, aby pozostać przy życiu, zapomnij ćwiczyć.

 • Czy konieczne jest trzymanie się cienistszych tras?

Wszystko, co możesz zrobić, aby zachować chłód podczas jazdy, jest dobre. Należy jednak pamiętać, że jazda w pobliżu budynku lub po drogach „w cieniu” często nie jest lepsza niż przebywanie na słońcu, ponieważ odbijają i pochłaniają / promieniują ciepło. Drzewa są dobre, nad rzeką lub na ścieżce w pobliżu potoku (nawet sucha potok) są lepsze. Przeważnie zwróć uwagę na to, jak gorąco się czujesz.

Zeszłego lata zrobiłem zdjęcia pęcherzyków ciepła na dłoniach spoczywających na maskach hamulcowych roweru. To było tylko około 38-40 ° C, ale jadąc przez zabudowaną przestrzeń z mnóstwem błyszczących budynków i rękawiczkami rowerowymi bez palców - widać było, że pęcherze były tam, gdzie naga skóra dotknęła czarnych plastikowych kapturów. Pęcherze były naprawdę irytujące, gdy się zagoiły.

 • Czy polewanie się jest konieczne, czy może luksusem?

To marnowanie wody, chyba że masz dużo. Skarpeta wokół mokrego bidonu może pomóc, ale jeśli jest gorąca i sucha, nie pomoże to zbyt długo ani długo. Zachowaj wodę, kiedy będziesz jej potrzebować.

 • Jeździsz bez kasku?

Nie w Australii, gdzie prawo wymaga kasku. Zastanawiałem się nad tym i czasem tak robię, ale zdecydowanie wolę pokrowiec na hełm z szerokim rondem, a potem pod głowę kask pod głowę, aby powstrzymać pot. O wiele łatwiej jest umyć lub zamienić opaskę lub nakrycie głowy niż wyczyścić kask, zwłaszcza jeśli codziennie jeździsz w upale.

Odzież

Im jest cieplej, tym więcej się kryję. Jestem białym facetem, więc teoretycznie moja skóra jest bardziej odblaskowa niż czarna skóra, ale zapomnij o tym, jeśli się nie zakrywam, robi mi się o wiele za gorąco.

W umiarkowanych temperaturach nie zawracam sobie głowy, wracając z pracy do domu, po prostu akceptuję, że zrobię się gorąco, a ponieważ jest to znana podróż, gdy wracam do domu niekomfortowo gorąco, jest to znośne. Noszę więc białe, krótkie rękawy z krótkim rękawem i białe spodenki do kolan oraz osłonę kasku.

Ale kiedy jest gorąco, zwykle jeżdżę w trasy, więc noszę cały zestaw. Nakrycie głowy jak wyżej, potem biała koszulka z długim rękawem (bawełna jest w porządku, a SPF 50 lub wyższa jest lepsza (w Australii otrzymujemy odzież z oceną SPF)). Dołączę to do białych rękawiczek, kupując najlżejsze, najbardziej workowate rękawiczki, jakie mogę znaleźć. O dziwo, rękawiczki do zmywania naczyń są bardziej dostępne i działają lepiej niż rękawice ogrodnicze. Noszę pod nimi rękawice rowerowe, ponieważ oferta w zasadzie nie obejmuje ochrony dróg. Następnie noszę kopnięcia rowerowe z długimi, luźnymi bawełnianymi spodniami u góry. Te wsuwają się w moje skarpetki. Zasadniczo jedyną skórą, którą widzisz, jest moja twarz, i to niewiele.

Uwodnienie

Wolę pić tyle, że muszę się zatrzymać i sikać co kilka godzin. Jeśli siusiu się pali, będę tam pić, dopóki nie będę mógł pić więcej bez wymiotowania. To wtedy normalnie wrzucę do mojej butelki z napojami folię zawierającą serdeczny proszek + sól, wypij ją, a następnie wypij zwykłą wodę, aż się napełnię. Celem jest jak najszybsze dostarczenie tej wody do mojego krwioobiegu.

Nigdy nie powinieneś nigdy dostać się na ten etap, jadąc w temperaturze 35 ° C. Zdarzyło mi się to tylko wtedy, gdy pod koniec długiego dnia koncertowania popełniłem błąd i musiałem jechać dalej, mocniej, niż się spodziewałem.

Pora dnia / Unikaj cholernego upału

I co najważniejsze, jeśli możesz uniknąć jazdy, gdy jest nieprzyjemnie gorąco, zrób to. Mam pracę w elastycznym terenie, aw gorącej części lata zacznę później i skończę później, więc nie jeżdżę do domu, kiedy jest najcieplej (normalnie pracuję od 7:00 do 15:00, ale znacznie powyżej 35 ° C. Zacznę od 0830 i 1000, więc kończę później). Podczas wycieczek rowerowych albo będę jeździł wcześnie, albo na podzielonej zmianie. Zacznę od pierwszego światła (30-60 minut przed świtem), a potem jeżdżę, aż będę głodny, zmęczony lub gorący. Potem zatrzymam się i spędzę dzień, próbując uniknąć upału będąc turystą, i ewentualnie znów jeżdżę, gdy ostygnie.

Jeśli pracujesz i jeździsz na ćwiczenia, zrób to przed godzinami pracy / biura lub po nich. Pierwsze światło to świetny czas na wyjście, zobaczysz lokalną przyrodę, zanim ludzie wypędzą ją z pola widzenia, aw większości miejsc jest bardzo spokojny dzień. Lub podążaj za tłumem i idź na przejażdżkę po pracy. Jest więcej ludzi, mniej dzikiej przyrody, i zwykle jest cieplej, ale to w stosunku do świtu, a nie w południe, to wciąż o wiele lepsze niż jazda o 15.00.


3
Snap ponownie. Pisanie tych rzeczy zajmuje trochę czasu!
andy256,

Ale masz referencje!
Móż

1
Nauczyłem się rzeczy, kiedy je sprawdziłem. Właśnie wtedy, gdy myślałem, że też wiem, jak to jest.
andy256,

3
@ Criggie nawet się nie zamknęła - jest lista i zapytanie, aby ją zdobyć . Moja najdłuższa odpowiedź to 78. najdłuższa na rowerach (i to nie ta!) Zenbike jest tutaj rekordzistą
Móż

3
Warto wspomnieć, że picie zbyt dużej ilości czystej wody, gdy jest już odwodnione, może jeszcze bardziej rozcieńczyć poziom soli, prowadząc do rozwodnionej hiponatremii, która może pojawić się szybko i być śmiertelna. Sól, którą dodaje @ Móż, jest bardzo ważna.
jackohug

23

Pozwala spojrzeć na to z perspektywy. 36˚C jest o jeden stopień niższa niż normalna temperatura ciała. Gdy temperatura naszego ciała wzrośnie powyżej normy (37˚C), istnieje ryzyko wyczerpania ciepła . Ponieważ jednym z symptomów Wyczerpania Ciepła jest zamieszanie psychiczne, może on szybko stać się udarem cieplnym . Udar cieplny jest śmiertelny nawet w 80% przypadków.

Czynniki zwiększające ryzyko (patrz lista lektur na końcu)

 • temperatura otoczenia powyżej 32˚C (90˚F)
 • bezpośrednie nasłonecznienie
 • nadmiernie ubrany (brak wentylacji)
 • wilgotność powyżej 60% (zmniejsza parowanie potu)
 • wysokość (twoje ciało szybciej traci płyny)
 • tkanka tłuszczowa (utrzymuje ciepło w tobie)
 • niski początkowy poziom nawodnienia.

Dlatego wysiłek fizyczny, gdy temperatura jest wysoka, należy potraktować poważnie.

Jak jeździć, gdy jest gorąco?
Jeśli to możliwe, nie rób tego. W wielu miejscach wczesny poranek lub późny wieczór są chłodniejsze. Nawet jeśli temperatura nie jest niższa, efekt ogrzewania słonecznego jest niższy. Jeśli to możliwe, zaplanuj jazdę.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do jazdy w upale, zacznij od bardzo krótkich przejażdżek. Ty i twoje ciało musicie nauczyć się sobie z tym radzić.

Zacznij od dobrego nawodnienia. Oznacza to kilka godzin lub co najmniej godzinę przed jazdą. Jeśli jeździsz wcześnie, oznacza to dzień wcześniej.

Zaplanuj trasę, aby unikać jak największej liczby bezpośrednich promieni słonecznych. Noś krem ​​przeciwsłoneczny SPF 50 i ponownie zastosuj, jeśli jest to długa jazda.

Ubierz się odpowiednio. Unikaj 100% bawełny, ponieważ może działać jak izolator. Do jazdy po drogach noś jasną skórę dopasowującą się do odzieży rowerowej: Lycra. Jest przeznaczony do tej pracy i robi to dobrze. W swojej odpowiedzi Móż zaleca pełne zatuszowanie poważnych tras koncertowych.

Jedź w odpowiednim tempie. Przy prędkościach około 15-20 km / h (10-12 mph) efekt chłodzenia (spowodowany parowaniem potu naszego ciała) może być bardziej komfortowy niż niższe prędkości. Gdy jedziemy szybciej, nasze mięśnie wytwarzają więcej mocy, z której większość staje się ciepłem ciała. Ale wytwarzana przez nas moc rośnie wraz z kwadratem naszej prędkości, a efekt chłodzenia pocenia wzrasta tylko liniowo wraz z prędkością powietrza, więc szybka jazda może szybko spowodować przegrzanie.

Jak wspomniano w komentarzach

Przepływ powietrza może powodować chłodzenie wyparne nawet powyżej temperatury ciała, o ile wilgotność nie jest głupio wysoka. Właśnie dlatego po zatrzymaniu przechodzisz od lekko wilgotnych do pocących się wiader. - Chris H.

Jeśli wybierasz się na krótki dystans lub czas (30 minut lub mniej), możesz jechać szybciej. Możesz spędzić godzinę lub dłużej na regeneracji (picie chłodnych płynów). Szybka jazda może być kusząca, gdy jest gorąco, ponieważ droga wydaje się szybka .

Jeśli jedziesz na dłuższy dystans (30 min do 2 godzin), musisz poważniej podchodzić do nawodnienia. Jak wiele osób powiedziało pić, zanim będziesz spragniony . Pij tyle, ile możesz fizycznie (zastrzeżenie poniżej). Jeśli temperatura otoczenia jest wyższa niż temperatura ciała, wówczas butelka wody szybko się nagrzeje. Lepiej być w tobie.

Skąd wiesz, ile możesz pić? Istnieje wiele sprzecznych informacji na ten temat. Hydration - What You Need to Know omawia naukę, a z mojego czytania wynika, że ​​maksimum wynosi około 500-750 ml / h (około 17-25 uncji / h). Artykuł wskazuje

Gdy twoje mięśnie spalają glikogen, woda jest uwalniana jako produkt uboczny metabolizmu i wydalana jako pot. Naukowcy odkryli, że podczas maratonu (26,2 mil) biegacze uwalniali średnio dwa litry potu ze sklepów glikogenu mięśniowego. Jest to dodatek do potu z innych płynów ustrojowych.

Ważne jest, aby wiedzieć, że nadmierne picie może być tak samo niebezpieczne, jak picie zbyt małej ilości (zasadniczo z powodu rozcieńczenia krwi).

Czy jest temperatura powyżej której nie jeździsz (lub jeździsz mniej lub wolniej)?
Dla mnie to zależy od wilgotności i ogólnego stanu zdrowia. Jako dziecko nigdy nas to nie obchodziło, ale jeździliśmy tylko na bardzo krótkich dystansach. W latach 30. i 40. jeździłem na krótkich dystansach (np. 15 km dojazdy) w dowolnej temperaturze do 43˚C. Teraz, gdy mam 60 lat, okazuje się, że tak szybko nie wracam do takich głupot i unikam rozpoczynania wielogodzinnej jazdy, gdy skończy się ~ 32˚.

Co z elektrolitami?
Tak. Istnieją dwa rodzaje wyczerpania ciepła

 • Ubytek wody Objawy obejmują nadmierne pragnienie, osłabienie, ból głowy i utratę przytomności.
 • Wyczerpanie soli Objawy obejmują nudności i wymioty, skurcze mięśni i zawroty głowy.

Używanie pewnego rodzaju odżywek sportowych / napojów elektrolitowych jest kluczem do uniknięcia drugiego rodzaju. Przy każdej jeździe trwającej godzinę lub dłużej polecam zacząć pić (przeczytaj ludzi z etykiety) po około godzinie, a wcześniej, gdy jest gorąco. W wymienionej temperaturze piję ulubioną miksturę po około 30 minutach, zwykle naprzemiennie z czystą wodą. I zrozumieć moje ciało mówi mi, że muszę go, gdy smakuje dobrze .

Czy nalewanie sobie wody jest konieczne, czy może luksus?
Zależy od twoich objawów. Głowa i uda są ważnymi elementami do ochłodzenia. Udaj się, aby pomóc ci jasno myśleć. Uda, ponieważ tam, skąd pochodzi większość ciepła.

Jeździsz bez kasku?
Nie, zawsze noszę hełm. I załóż również czapkę rowerową. Czapka (głównie) zatrzymuje spływanie potu i wydaje się, że pomaga w chłodzeniu. I zatrzymuje poparzenie słoneczne.

Ważnym elementem jest rodzaj nakrycia szyi z tyłu. Podczas wielkiej przejażdżki (wielodniowe itp.) Z tyłu zakładam coś w rodzaju legionowej osłony na szyję. Podczas krótkiej jazdy czasami po prostu odwracam czapkę do tyłu, więc szczyt ocienia tył szyi.

Dalsza lektura


Myślałem, że skurcze zwykle oznaczają hipoglikemię, a nie wyczerpanie cieplne.
David Richerby

Drat! Myślę że masz rację! Dzięki @David.
andy256,

1
Przepływ powietrza może powodować chłodzenie wyparne nawet powyżej temperatury ciała, o ile wilgotność nie jest głupio wysoka. Właśnie dlatego po zatrzymaniu przechodzisz od lekko wilgotnych do pocących się wiader.
Chris H

1
@Chris Ok. Fajne. er. Pun zamierzał :-) Trzy razy próbowałem dodać tutaj więcej odpowiedzi, a potem ją usunąłem. Myślę, że to oznacza, że ​​wciąż myślę o tym, jak zareagować na twoją opinię.
andy256,

1
To tylko moja opinia i nie jest dla mnie nieznane zbytnie wytłumaczenie i skończenie na stycznej. Może mój komentarz może służyć jako przypis.
Chris H

16

Mieszkam w Południowej Kalifornii: gdybym nie jeździł, gdy było gorąco, nigdy bym nie jeździł.

Moja sugestia to nawodnienie o wiele bardziej niż myślisz, że będziesz potrzebować. I lubię nosić długie rękawy z białego technicznego materiału odprowadzającego wilgoć. Chroni Cię przed słońcem, dzięki czemu będziesz chłodniej. I częściej rób przerwy, aby się napić i zjeść banana, aby uzupełnić elektrolity.

Jeśli przestaniesz pocić się podczas jazdy, zatrzymaj się, napij się wody i poczekaj, aż ostygniesz.

I nawodnić.


2
Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważne jest nawodnienie, ale także, jak ważne jest, aby pić więcej niż tylko wodę. Dodaj Skratch, Osmo, Młot, bez względu na preferencje; po prostu nie rozcieńczaj swojego systemu.
altomnr

1
@altomnr Jakie podstawowe składniki łączy Skratch, Osmo i Młot? Nigdy o nich nie słyszałem i wątpię, czy mogę je tutaj kupić. Jeśli chcesz, możesz zamieścić komentarz jako odpowiedź.
ChrisW

1
Możesz je absolutnie zdobyć w Toronto. To tylko marki napojów sportowych w proszku.
Stephen Touset,

2
Upewnij się, że otrzymujesz prawdziwe napoje sportowe, a nie wodę lollie sprzedawaną jako napój sportowy. Szorstki przewodnik - jeśli jest obok sody lub dzieci w proszku pije, to nie jest napój sportowy.
mattnz

5
Poważnie, napoje elektrolitowe to tylko cukier, sól i smak. Dwie z tych rzeczy są bardzo, bardzo tanie. Płacenie 50 USD / kg za cukier i sól to orzechy. O wiele lepiej jest kupować sproszkowane saszetki z sercem i dodać soli do smaku. Jeśli musisz, wyślij darowiznę na dostawcę napojów sportowych, aby pokryć różnicę.
Móż

5

97˚F nie jest tak gorący na przejażdżkę rowerem.

Nie noś bawełny; jest powód, dla którego rowerzyści noszą lycrę. Odprowadza wilgoć i znacznie przyczynia się do chłodzenia wyparnego. Bawełna staje się wilgotna i nie odparowuje, co tworzy barierę zatrzymującą ciepło wokół ciebie. Pij ciągle; 2 butelki na godzinę są dość powszechne podczas długodystansowych przejażdżek, takich jak stulecia i podwójne stulecia. Użyj napoju sportowego (proszek jest wygodny) lub żeli, aby zastąpić utracone elektrolity.

Jeśli zrobisz powyższe, prawdopodobnie nie będziesz mieć żadnych złych skutków. To powiedziawszy, zwróć uwagę na swoje ciało i to, co ci mówi. Przestań, jeśli potrzebujesz. W razie potrzeby polej głowę wodą. Możesz to nazwać dniem, jeśli potrzebujesz.


2 bottles per hour is pretty commonŁał! Mniej myślałem, że liczba, na którą należy celować, to przynajmniej łyk lub trzy co 15 minut.
ChrisW

200 km zajmuje co najmniej 6 godzin, prawda? Dwie butelki to 1,3 litra (na godzinę) ... więc mówiłeś, że w sumie co najmniej 8 litrów ? Łał.
ChrisW

5, jeśli idziesz szybko, ale 6 jest rozsądne. To naprawdę nie jest tak dużo wody, jeśli pomyślisz o tym, jak bardzo się pocisz. W wysokich temperaturach bez rozważania ćwiczeń (na przykład biwakowania) zalecenia wynoszą od 4-6 l / dzień. Na gorącą jazdę 200 mil z łatwością przeszedłem 18 litrów napoju w 12 godzin jazdy na rowerze.
Stephen Touset,

Jako osoba, która przegrzewa się łatwiej niż większość, muszę podkreślić pakowanie wystarczającej ilości wody, aby przelanie jej nad głowę było opłacalne - jest to stosunkowo szybki sposób na przegrzanie i pozwoli ci dłużej pracować.
Michelle C. Funk,

4

Odpowiedź na pytanie potu

Wyjście bez kasku nie jest zalecane jako rozwiązanie.

Miałem te same problemy z potem (zawsze z jakiegoś powodu zawsze w lewym oku), a to, co pomogło mi, to noszenie czegoś w opasce, aby wchłonąć lub skierować pot gdzie indziej.

 1. skrawek materiału - działał dobrze, ale często wypadał i gubił się.

 2. kobieca wkładka higieniczna - działała świetnie, zapewniając dodatkowe wchłanianie wokół czoła i łatwo wytrzymała cały dzień. Jednak ciągle zapominałem o ich przyjmowaniu.

 3. chustka - działała dobrze, ale wyglądała na opóźnioną. Dodatkowa złożona tkanina musiała gdzieś pójść, co sprawiało, że dopasowanie było niewygodne

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 4. czapka z daszkiem - działa doskonale. Około 3 USD. W chłodne dni zakładam drugą na szyję.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 5. czapka z czaszką - działa świetnie, z wyjątkiem tego, że była trochę mała i rozdzieliłem górną część, ciągnąc ją raz za uszy. Nadal używam tego w ten sposób.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 6. klasyczna czapka rowerowa pod kaskiem - nigdy jej nie wypróbowałam, bo wygląda nieco jak osioł. Prawdopodobnie też nie zrobi wiele dla potu.

  • Jeśli twój kask ma rondo / szczyt / osłonę przeciwsłoneczną, spróbuj go odpiąć. Czasami tworzy to nieruchomą strefę powietrza, podczas gdy chłodny powiew nad brwiami może odparować pot, zanim dostanie się do twoich oczu. Okulary lub okulary przeciwsłoneczne mogą przyczyniać się do tego braku przepływu powietrza.

1
Źle się pocę - znacznie więcej niż przeciętny człowiek. Łączę cienką opaskę z potu (istnieją wersje z cienkim paskiem z tworzywa sztucznego, aby odprowadzać pot z oczu) i damski „maksi-pad” o grubości około 3/8 ”, gdy nie jest ściśnięty i znacznie bardziej chłonny niż majtki wkładka. Pad ma pasek samoprzylepny i ładnie pasuje do mojego kasku, między wkładkami piankowymi. (Niestety, nowsze wkładki Maxi-Pad zostały wyposażone w najnowocześniejsze technologie, z „skrzydełkami” i podobnymi, co czyni je mniej odpowiednimi do tego obowiązek, ale wciąż można czasem znaleźć stary styl.)
Daniel R Hicks,

-1 dla „wyglądał na opóźnionego
SeldomNeedy

2

Jednym z najczęstszych błędów jest po prostu nawodnienie wodą. Ciało potrzebuje soli i elektrolitów.

Australijska Rada Nowej Zelandii ds. Resuscytacji mówi :

Wytyczna ANZCOR 9.3.4 - Choroba wywołana gorącem (hipertermia): zarządzanie pierwszą pomocą

ANZCOR sugeruje 3-8% węglowodanowy płyn elektrolitowy [dowolny dostępny w handlu „napój sportowy”] do leczenia odwodnienia związanego z wysiłkiem (CoSTR 2015, słaba rekomendacja, bardzo niskiej jakości dowody). Jeśli węglowodorowy płyn elektrolitowy jest niedostępny, woda jest akceptowalną alternatywą.

Ich cytatem „CoSTR” jest:

Zideman, DA, Singletary, EM, De Buck, E., i in. (2015). Część 9: Pierwsza pomoc: Międzynarodowy konsensus w sprawie pierwszej pomocy z 2015 r. Wraz z zaleceniami dotyczącymi leczenia. Resuscytacja, 95, e225. http://www.cprguidelines.eu/assets/downloads/costr/S0300-9572(15)00368-8_main.pdf Dostęp 19.11.2015

Bardzo ważne jest, aby przed wyjazdem odbyć formalne szkolenie z pierwszej pomocy . Nigdy nie wiesz, co możesz spotkać.


1

Im sprawniejszy i mniejszy, tym mniej wody potrzebujesz. Wyszedłem na przejażdżkę 20 mil kilka tygodni temu, kiedy temperatura była tak wysoka, jak opisujesz przy wysokiej wilgotności. Niosłem dwie butelki i wciąż musiałem dwa razy przystać na wodę. Mam 51 lat. Byłem kierowcą wyścigowym, ale teraz jestem trochę powolny, około 16 mil na godzinę. Kiedy byłem zawodnikiem i około 15 funtów lżejszy. Na ogół nie potrzebowałbym butelki na godzinę, ale w naprawdę gorących warunkach piłbym około dwóch. Słuchaj swojego ciała. Zawsze lepiej jest pić za dużo niż za mało. Jedną z rzeczy, o których zauważyłem, kiedy zaczynam się przegrzewać, jest to, że czuję się trochę chłodno, coś w rodzaju włosów na karku, stojąc. Przeżyłem to uczucie przez długie stulecia i wyścigi drogowe, ale ja


Myślę, że to mówi, że kilka tygodni temu miałeś 6 butelek na godzinę i kwadrans ... i że jedna lub dwie butelki na godzinę były wtedy, gdy byłeś młodszy i ścigałeś się.
ChrisW,

Drobiazg. Myślę, że inni mówią, że odczuwają chłód - włosy stojące na karku czują, kiedy są naprawdę gorące, granicząc z przegrzaniem.
Eric

1

Myślę, że to zależy od tego, do czego jesteś przyzwyczajony.

Wątpię, czy każdy ma taką samą górną lub dolną granicę temperatury, w której mogą się włączać. Aklimatyzacja jest często pomijana.

Jeżdżę przez cały rok w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​większość mojej jazdy jest w zakresie 5-15 stopni C.

W zeszłym roku próbowałem międzynarodowego randoneé Paris-Brest-Paris i spotkałem rowerzystów z całego świata. Można argumentować, że ci z klimatu umiarkowanego mieli przewagę, ponieważ byliśmy już przyzwyczajeni do warunków. Na początku jazdy było około 18 st. C. Miałem na sobie krótkie spodnie i krótki dżersej oraz cienką kamizelkę. Czułem się trochę za ciepło, ale w zasadzie było mi wygodnie. Byłem zszokowany widząc jeźdźców z Indii ubranych w pełnej długości rajstopy i kilka warstw, w tym pokrowce na hełm i „zimową” kurtkę. Pewien jeździec, jak sądzę z Malezji, również zakrył twarz przed oczami wzmocnieniem. Kiedy z nimi rozmawiałem, konsekwentnie wspominali, jak było zimno. Wydaje mi się, że musieli być naprawdę trudni, ponieważ w nocy spadła temperatura.

Z drugiej strony wydaje mi się, że byli przyzwyczajeni do jazdy w 40 stopniach C, w których jestem pewien, że bardzo cierpię. Nie mogę uwierzyć, że jest to spowodowane pewną różnicą genetyczną między Europejczykami z Europy Północnej a Azjatami, ponieważ ci, którzy tu mieszkają, wydają się czuć się dobrze w podobnych ubraniach.

Więc jeśli chcesz znosić niewygodnie wysoką lub niską temperaturę, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, sądzę, że możesz zaaklimatyzować się w szerokim zakresie temperatur.


Zastanawiałem się, jakie te „właściwe środki bezpieczeństwa” należy podjąć; ale z twojej odpowiedzi chyba powinienem dodać „być / zaaklimatyzować” do tej listy.
ChrisW

1
@ChrisW. Przyznaję, że moja odpowiedź nie odnosi się w pełni do twojego pytania, ale doszłam do wniosku, że inni ludzie wykonali już dobrą robotę, stosując odpowiednie środki ostrożności.
James Bradbury,

1

Czy konieczne jest trzymanie się cienistszych tras?

Korzystne jest jeżdżenie cieńszymi trasami. Jadę porośniętą drzewami trasą w Central Plains (Topeka, Kansas, USA - przekształcone koryto kolejowe o 75% pokryciu, które biegnie wzdłuż potoku przez przeważającą część trasy). W dni o temperaturze 100 ° F + (38 ° C +) zwykle temperatura wynosi między 10 ° F a 25 ° F (6 ° C i 14 ° C) niższa niż temperatura otoczenia. To sprawia, że ​​niewygodna jazda jest znośna. Jedną z zalet tych wyższych temperatur jest to, że latające owady pozostają w domu. Jako nosiciel brody naprawdę to doceniam.

Oczywiście, znacznie mniej prawdopodobne jest odniesienie obrażeń cieplnych, gdy zmniejszysz narażenie na ciepło, ale unikniesz szczególnego zestawu problemów, unikając bezpośredniego narażenia na światło słoneczne, takie jak oparzenia, wysypka cieplna, a na dłuższą metę czerniak, itp. Zmniejszysz również zapotrzebowanie na wodę i zwiększysz swój potencjalny zasięg. Jestem w stanie popychać się na trasach 15 - 25 mil, nawet w te 100 ° F + / 38 ° C + dni z powodu cienia itp.


0

Spandex. Nosić elastan.

Kiedy jest gorąco, zwykle noszę tak mało, jak to możliwe, ale na rowerze spandex działa świetnie. Jeźdź szybciej, jeśli to możliwe, aby mieć wiatr do chłodzenia.

Noszenie bawełny szybko staje się mokre i spocone, a bawełna izoluje, co nie jest dobre, gdy jest gorąco.


0

Jedynym rozwiązaniem było dla mnie całkowite zaprzestanie jazdy na rowerze na świeżym powietrzu na rzecz jazdy w domu w klimatyzowanym domu z wentylatorem.

Mieszkam w południowo-zachodniej Florydzie, gdzie pogoda jest spójna - + 90 stopni F, wilgotność 90%. Przez 15 lat po przejściu na emeryturę jeździłem na rowerze około 100 mil tygodniowo. Coraz poważniejsze objawy fizycznego i psychicznego wyczerpania cieplnego występowały na prawie każdej przejażdżce w ostatnich latach, pomimo użycia pełnej odzieży z lycry, znacznego nawodnienia (2 lub 3 28 uncji butelek roztworu elektrolitu w ciągu 3 godzinnej jazdy) oraz eksperymentów z różnymi tempami jazdy i intensywności. Po większości przejażdżek byłbym o 5 do 10 funtów lżejszy i nie odzyskiwałbym przez wiele godzin.


Dzięki. Może to dlatego, że „90% wilgotności” upośledza proces chłodzenia, na którym ludzie polegają.
ChrisW

Przykro mi to słyszeć. Czy próbowałeś jeździć wcześniej o świcie?
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.