Opcje Shimano R785 140 mm


1

Patrzę na wymianę moich kół na Cannondale Synapse i mogę uzyskać całkiem niezłą ofertę na zestaw 6-kołowych kół piastowych Renolyds, ale Shimano nie wytwarza wirnika o średnicy 6 mm i średnicy 6 mm.

Interesuje mnie przydatność niektórych innych rotorów producenta (Avid, inne?) I ich kompatybilność z 785. Obawiam się, że mogę użyć czegoś innego niż rotory Shimano, biorąc pod uwagę, jak ważne jest, abym mógł się zatrzymać.

Czy powinienem się o to martwić?

Czy powinienem zdobyć piasty blokady centralnej, abym mógł używać ich wirników centralnego obrotu (+600 dolców)?

Dzięki.

Odpowiedzi:


0

Interesuje mnie przydatność niektórych innych rotorów producenta (Avid, inne?) I ich kompatybilność z 785.

Nie ma niczego, co mogłoby powodować niezgodność, chyba że uda ci się znaleźć potwora z wirnikiem o szerokości większej niż odległość między klockami, ale wątpię, by taki egzemplarz istniał. Więcej niż jeden producent oferuje 140-milimetrowe wirniki 6-śrubowe, od niedrogich (KCNC, Ashima, Avid) do nie-tak (Carbon-Ti). Myślę, że nie powinieneś się tym martwić.

Aby dodać wagę wyżej wymienionym, mój rower ma manetki ST-RS785, zaciski BR-RS685, tylną tarczę KCNC Razor 140 mm i przednią tarczę Avid HS-1 140 mm. Za dwa lata nie doświadczyłem żadnych problemów spowodowanych przez dyski.


1

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, piasty centralne są dobrą opcją. Wirniki są łatwiejsze do włączania / wyłączania i mają mniejszą tendencję do wychodzenia poza prawdę dzięki dużemu sztywnemu nośnikowi (Shimano).

Jeśli nie chcesz płacić za tę wygodę, w przeszłości korzystałem z wielu innych marek wirników, a oprócz zgięć i pęknięć w okresach nie miałem żadnych problemów z mieszaniem producentów. Użyłem wirników Avid z hamulcami Hayes i odwrotnie, i prawie każdego typu z formułami i nie miałem problemów. Po wygięciu rotorów bez naprawy często musiałem kupować tanie rotory „w magazynie”, aby je zastąpić i najczęściej byłem mile zaskoczony, gdy wszystko działało dobrze (aż do następnej awarii lub incydentu).

Moim zdaniem, Centerlocks są warte pieniędzy na upgrade, ale jeśli to nie jest dla ciebie, wystarczy każda inna marka renomowanego rotora. Możesz spodziewać się normalnej krótkiej przerwy w czasie, gdy klocki zużywają się do nowego wirnika.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.