Czy potrzebuję innego suportu?


1

Mam rower szosowy z potrójną konfiguracją koła zębatego (48x38x28), w której koła łańcuchowe nie są wymienne. (Made by SunTour) Środkowa tarcza łańcuchowa złamała ząb, więc całość należy wymienić. Co za strata...

W każdym razie chcę ulepszyć mechanizm korbowy Shimano M361 z tymi samymi zębatymi zębatkami o rozmiarze zęba (48x38x28), który ma niezłą zaletę dzięki wymiennym kółkom łańcuchowym.

Mam suport Shimano JIS; 117,5 rozmiaru splajnu na rowerze teraz.

Moje pytanie brzmi: czy muszę wymienić suport o innym rozmiarze, czy też istniejący będzie w porządku?

Trzy sklepy rowerowe w mieście nie były pomocne. Jeden mówi mi, że to zadziała, jeden mówi, że nie, a ostatni nie był pewien.

Dzięki za pomoc!


2
Googling dla obrazów suportu M361 i JIS wygląda na to, że oba są typu stożkowego. Więc to powinno działać. Może być wymagana pewna korekta FD.
Carel

1
Cóż, i tak musisz kupić mechanizm korbowy, więc weź go i dopasuj. Jeśli to nie zadziała, możesz kupić nową kasetę suportu. Inną opcją jest próba demontażu starych tarcz za pomocą wiertła lub próba jazdy na dużym pierścieniu zamiast środka.
Criggie

1
Jeśli jeździsz po drogach, są szanse, że niezastąpione opcje tarczy są w porządku. Tarcze zębate trwają bardzo długo, a cena zastępczej tarczy w porównaniu z zastępczym mechanizmem korbowym z tymi tańszymi jednostkami nie jest aż tak duża - 5 dolców między dużym pierścieniem zastępczym a całym korpusem.
Batman

Sheldon Brown (RIP) wspomina w swojej witrynie, że brak zęba na tarczy nie jest problemem, o ile tarcza jest prosta. Twoje tarcze są bardzo trwałe. Osobiście pozwoliłbym mu jeździć, oszczędzać moje grosze na coś ładniejszego, co poprawiłoby komfort.

Odpowiedzi:


1

The arkusz danych dla korby mówi, że wymaga długości wrzeciona 123 mm. Oznaczałoby to, że twój mechanizm korbowy będzie siedział około pół centymetra dalej niż istniejący, jeśli użyjesz zalecanego suportu Shimano, co wpłynie na łańcuch .

Próbowałbym to wypróbować - prawdopodobnie będzie działać. Jeśli przesunięcie jest w porządku, a łańcuch nie skacze lub wykoleja się, gdy nie powinien, dobrze jest iść. Jeśli po dostosowaniu występują problemy, zdobądź nowy suport.


Dziękuję Ci! Teraz nie ma wątpliwości, co należy zrobić. Informacje zostaną zapisane do wykorzystania w przyszłości. Zamówię dzisiaj mechanizm korbowy. Czekaj na wyniki ...
Loyd Brown

Będziesz potrzebował ściągacza korby i trochę smaru, aby usunąć / zainstalować nowy mechanizm korbowy: parktool.com/blog/repair-help/…
Batman

Mam tutaj wszystkie narzędzia; Większość pracuję sam. To subtelności i obliczenia dotyczące pewnych rzeczy, których wciąż się uczę.
Loyd Brown
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.