Wewnętrzne prowadzenie kabli zablokowane na stalowej ramie z lat 80. Jakie są moje opcje?


7

Mam nową stalową ramę z lat 80-tych z linką przerzutki tylnej, która jest poprowadzona przez dolną prowadnicę. Niedaleko końca BB jest blokada i zastanawiam się, jakie mam opcje?

Zakładam, że jest to błoto / brud / itp. ze względu na to, gdzie to jest, fakt, że nie mogę w ogóle wydmuchać powietrza i co to brzmi, gdy dźgam go wieszakiem.

Ta rama wiele dla mnie znaczy, więc bardzo chcę, aby działała, jeśli mogę.

Edycje:

  • Ramą jest (jak sądzę) Concorde Acquila z 1981 roku.
  • Łańcuch dolny ma odsłonięty kabel wewnętrzny.
  • I dodane zdjęcia (więcej dla Criggie, zamiast rozwiązania problemu, chociaż jeśli klikniesz i powiększysz drugie zdjęcie, zobaczysz otwór wyjściowy na dolnej prowadnicy)

Rama Concorde Acquila z 1981 r

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4
Możesz spróbować wsunąć kawałek drutu do wiertarki elektrycznej, aby sprawdzić, czy możesz go wywiercić.
Daniel R Hicks,

4
Wewnętrzne trasowanie nie było wtedy powszechne. Czy możesz powiedzieć, czy wewnątrz dolnej osłony jest pełna zewnętrzna obudowa? A może jest to terminator na zewnątrz i tylko nagie wnętrze wchodzi do dolnej części łańcucha? Czy usunąłeś oś suportu - czy możesz w ten sposób uzyskać dostęp do tylnego trójkąta? Albo palec, albo drut. Brzmi jak fajny rower - rozważ dodanie zdjęć do wpisu.
Criggie

1
@ Criggie Tylko wnętrze wchodzi do środka i wchodzi do małej stalowej rurki, która biegnie przez dolną część rury dolnej i prowadzi ją do wyjścia, więc nie jest możliwy dostęp przez powłokę BB. Obecny plan to wypróbować kwas szczawiowy (który, jak zakładam, jest długim strzałem), a jeśli nie, to kup zacisk na ograniczniku kabla.
tim

1
Czy możesz spróbować powietrza? Delikatny trysk z puszki sprężonego powietrza? Zbuduj podmuch sprężarki.
Criggie

7
Ukryty element zewnętrzny jest dopasowany do rozmiaru kabla wewnętrznego. Więc weź zapasowy, przylutuj koniec 5 mm, aby nie był grubszy niż kabel, ale był solidny. Następnie spiłuj lutowany koniec, aby był to płaski śrubokręt. Wbić drut w prowadnicę i przy zablokowaniu obrócić go jak wiertło między palcami. Powinieneś również użyć drutu jako miernika, aby pokazać dokładnie, gdzie jest blokada ... zaznacz jego początek i koniec na jakiejś taśmie maskującej, abyś mógł zobaczyć, czy robisz postępy. Jeśli uda Ci się usunąć cząsteczki, pokaże, czy jego brud (namoczony wodą) lub rdza (dodaj CRC lub WD40 i „wywierć”)
Criggie

Odpowiedzi:


4

Z przykrością stwierdzam, że rozwiązałem mój problem, dodając zacisk kablowy podobny do tego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj.

Jeśli zejdziesz tą trasą, opcjonalnym dodatkowym jest szturchnięcie blokady z taką siłą i frustracją, że twój szturchający kij (wieszak na płaszcz) odrywa się i utknie na zawsze w dolnej prowadnicy. Zdecydowałem się pójść tą drogą, ale rozumiem, że nie jest to obowiązkowe.


1

Czy możesz dodawać zdjęcia? Jeśli tylna widełka zawiera w pełni normalny kabel zewnętrzny, wystarczy go wymienić.

Jeśli łańcuch dolny przytrzymuje nieosłonięty kabel wewnętrzny, robi się bałagan.

Czy możesz podać dokładną markę i model ramy, a nasi wyszkoleni pracownicy Google mogą spróbować znaleźć więcej szczegółów?


2
Zobacz aktualizacje, aby odpowiedzieć na twoje pytania - chociaż zrezygnowałem i dodałem zaciskowy ogranicznik kabla.
tim
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.