Jak zmierzyć rozmiar ramy roweru?


16

Od jakiego momentu mam zacząć pomiar? Podejrzewam, że rower, który próbuję zmierzyć, ma 56 cm, ponieważ zwykle jeżdżę na 54 i jest on nieco za duży, ale chcę się upewnić.


masz na myśli zmierzenie ramy o nieznanych wymiarach dla określonej wysokości lub jak zmierzyć na podstawie komfortu (tj. jak wiedzieć, jaki rozmiar ramki chcesz podczas zakupów)?
MFG

Określona wysokość ramy. Niestety już go kupiłem i teraz mam świadomość, że nie jest to zbyt wygodne. Teraz spróbuję go sprzedać, ale sądzę, że powinienem określić jego rozmiar.
Andrew

Ten przewodnik pomoże ci prawidłowo zmierzyć rower. ebicycles.com/article/how-do-i-measure-a-bike-frame.html
Mr.Lukash

Witamy w Rowery . Zalecamy, aby nowi członkowie wzięli udział w wycieczce, aby jak najlepiej wykorzystać witrynę. Niestety ten post jest odpowiedzią, którą nazywamy tylko linkiem , i prawdopodobnie zostanie usunięty. Zasadniczo odpowiedzi powinny zawierać podsumowanie połączonej strony, aby po umyciu łącza odpowiedź była nadal aktualna. W tym nie pomaga, ponieważ strona z linkami nie mówi nic przydatnego.
andy256

Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie. - Z recenzji
Criggie

Odpowiedzi:


10

Linia środkowa otworu dolnego wspornika do górnej części rury podsiodłowej (tam, gdzie wchodzi sztyca podsiodłowa).


2
Niestety zależy to od marki. Jaką markę i model roweru posiadasz? Powiedziałeś, że to 56 cm? Skąd masz ten numer?
zenbike,

Działa to tylko w rowerach z poziomymi górnymi rurkami
zawodnik BSO,

10

Jest jeszcze kilka sztuczek, o których musisz wiedzieć. Najważniejsze jest to, że wiele nowoczesnych ram rowerowych, zwłaszcza rowerów górskich, ma pochyłą górną rurkę. Jeśli użyjesz metody opisanej przez @kkeilman, pomiar rozmiaru będzie zbyt mały. Sztuczka w tym przypadku polega na tym, aby asystent utrzymywał poziomą wartość odniesienia, taką jak miara, miernik lub miotła wyrównane z poziomicą (lub wzrokiem) na poziomie połączenia górnej rury z główką. Następnie możesz zmierzyć rozmiar od środka suportu do tej linii odniesienia, utrzymując taśmę pomiarową w jednej linii z rurką podsiodłową.


3

Rozumiem, że większość amerykańskich rowerów górskich / szosowych mierzona jest od środka dolnej ramy wspornika do górnej części rury podsiodłowej, europejskie rowery szosowe znajdują się na środku dolnej ramy wspornika do środka przecięcia górnej rury i siedzenia rura, a rowery BMX znajdują się od środka górnych skrzyżowań rury między siedziskiem a główką ramy.

Podsumowanie:

  • US Road / MTB: od środka do góry (CT)
  • Euro Road: Center to Center (CC)
  • BMX: Top Tube (TT)

Ta strona popiera to zrozumienie za pomocą zdjęć.


1
Niektóre ramy są również tak zwymiarowane, jak gdyby przecięcie górnej rury i rury podsiodłowej byłoby, gdyby górna rura była pozioma. sheldonbrown.com/frame-sizing.html
armb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.