Poszukuję technik jazdy pod górę na jednej prędkości


18

Dojeżdżam na rowerze Single Speed ​​(SS) około 13 mil w obie strony. Powrót do domu nie stanowi problemu, ponieważ gradienty są niskie i mogę się na nie wspinać. Jednak wchodząc do pracy, gradienty są znacznie bardziej strome i trudno mi się na nie wspinać. Zwykle muszę się trochę zatrzymać. Szukam wskazówek na temat wspinania się na wzgórza na SS. Dzięki

Edycja: Tak naprawdę nie szukam sposobów na uniknięcie zranienia, jestem młody i sprawny, więc nie jest to moim największym zmartwieniem. Bardziej zależy mi na tym, aby moja technika pedałowania była bardziej wydajna, szczególnie na podjazdach. Kolejną kwestią, o której powinienem wspomnieć, jest to, że używam pedałów zatrzaskowych do zwiększenia mocy wyjściowej.

Werdykt: Dodałem to, ponieważ mogę wybrać tylko jedną najlepszą odpowiedź. Myślę, że @GuyZee najlepiej odpowiedział na moje pytanie dotyczące techniki, ale @Steven zaoferował wiele pomocy w uzyskaniu lepszej mechanicznej przewagi. Dzięki wam obojgu za udzielenie świetnych odpowiedzi.


Witamy w Bicycles.SE! Dzięki za pytanie, potrzebujemy więcej miłości SS / FG tutaj. Czy martwisz się o zranienie kolan lub kostek, czy potrzebujesz pomocy w określeniu najlepszego sposobu na wspinanie się na ten rodzaj wspinaczki?
Neil Fein

5
W twojej sytuacji przydatne może być kółko typu flip-flop. To pozwoli ci utrzymać obecny sprzęt do pracy, przekręć koło przed powrotem do domu, aby uzyskać ząb lub dwa dodatkowe na zębatce do domu.

1
Stare pytania, komentarz, aby poznać aktualny trend w rowerach jednobiegowych o stałej prędkości, czyli bardzo szerokich kierownicach, do angażowania rąk podczas wspinaczki.
gaurwraith,

Odpowiedzi:


24

Jeżdżę na SS / FG i podchodzę do wspinaczki w podobny sposób, jak na rowerze z jednym bardzo dużym wyjątkiem ... MOMENTUM. Na silnie nastawionym SS / FG nabieram jak najwięcej prędkości wchodząc na wzgórze i mocno pchając, aby utrzymać ją podczas wspinaczki.

Podstawowe wskazówki wspinaczkowe:

 1. Wsuń siodło i przełóż pięty przez dolną część pedału
 2. Jeśli musisz wstać, rób to, minimalizując jednocześnie kołysanie się ciała i niepotrzebne ruchy górnej części ciała
 3. Wpadnij w rytm - wspinaj się we własnym tempie
 4. Bądź wyprostowany, aby płuca działały na pełnych obrotach
 5. Wciągaj kierownicę do ud, gdy jedziesz pedałami do przodu

Mam nadzieję że to pomoże!


4
Czasami, kiedy wiem, że nie mogę pokonać wzgórza, wspinam się po skosie na wzgórze zamiast prosto w górę, zygzakując na mojej linii (lub nieco szerszy na pustych ulicach), więc skutecznie obniżam stopień m wspinaczka i może robić postępy. To pozwala mi zasilać wzgórza, które w innym przypadku byłyby zbyt strome dla moich umiejętności bez zsiadania. Kąt wejścia może być różny w zależności od nachylenia wzgórza w zależności od twoich umiejętności. Jeśli będziesz musiał to robić cały czas, być może będziesz musiał zmienić przełożenie, aby ułatwić wspinanie.
Benzo,

Prowadzę również jednobiegowy rower górski i mam kilka kół zębatych, które w razie potrzeby wymieniam w zależności od terenu. Jeśli jednak masz piastę typu flip flop (z odstępem <130 mm), prawdopodobnie nie jest to dla ciebie zbyt duża opcja. Większość motocykli gąsienicowych i konwersji ma zwykle mniejsze rozstawy tylnej piasty.
Benzo,

Świetna odpowiedź. Dodam, że chociaż pęd jest zdecydowanie twoim przyjacielem, nie musisz zbyt szybko atakować podjazdów ... na długich wypalisz się. Wielki zabójca pozwala ci zwolnić; po osiągnięciu „kadencji krytycznej” mielenie pedałów może być prawie niemożliwe. Bez kołysania chwyć za drążki i wykorzystaj wszystkie mięśnie rdzenia, aby zwiększyć siłę nóg. Gdy będziesz silniejszy, staraj się pozostać w siodle. I nie zapominaj, że możesz zarówno ciągnąć, jak i pchać, gdy utrzymujesz stopę - pracuj z innym zestawem grup mięśni, jeśli czujesz, że zwalniasz.
linguamachina,

16

@GuyZee obejmuje większość strony techniki, ale chciałbym dodać, że jeśli masz trudności ze wspinaniem się na wzgórza, powinieneś również użyć niższego biegu. Szybsze kadencje to świetny sposób na zwiększenie wytrzymałości i pomoc w wspinaniu się po zboczach.

Spinning wygrywa!


1
Podoba mi się ten pomysł, ale nie jest to wykonalne, ponieważ mam SS. Gdybym włożył sprzęt do wspinaczki na wzgórze, zostałbym uwięziony w mieszkaniu. Myślę, że budowanie mojej wytrzymałości będzie bardzo pomocne.
CyberKnoy08

4
Nie musisz zbytnio tracić koła zębatego - po prostu idź zębem o dwa lub dwa mniejsze. Lub jeśli nie masz mniejszej tarczy, idź z jednym zębem więcej na tylnej zębatce. Zauważysz różnicę podczas wspinania się na wzgórza i nauczysz się obracać szybciej, aby kompensować na mieszkaniach. Nie głosuj za mną, dopóki nie dasz mu szansy; wyższe kadencje są dobrą rzeczą i nie należy się ich obawiać.
Stephen Touset

2
Nie ma problemu. Należy pamiętać, że każdy ząb dodany do koła zębatego odpowiada w przybliżeniu usunięciu czterech zębów z tarczy, więc tarcze umożliwiają dokładniejszą regulację uzębienia. Jednak są one również znacznie droższe. Chciałbym spróbować trybikiem To jeden ząb większe, a jeśli przędzenia sposób zbyt szybko, dostać tarczy, która jest dwa zęby mniejsze i umieścić oryginalną zębate powrotem.
Stephen Touset

4
Nie mogę nie wspomnieć, że pan Campagnolo wynalazł właśnie nowoczesną przerzutkę właśnie w tym celu ... Dla młodych i silnych jednobiegowa prędkość może mieć swój urok. Dla tych z nas, którzy są nieco starsi i mają niezdarne kolana… „Daj mi sprzęt, dużo biegów i wzgórze do jazdy…”
M. Werner

3
Nie ma w nim nic złego w korzystaniu z roweru jednobiegowego. Miał problemy ze wspinaniem się na wzgórza, oczywistą odpowiedzią (przynajmniej dla mnie) jest upuszczenie kilku cali biegu i ułatwienie ich. Będzie musiał obracać się szybciej na mieszkaniach, ale to znacznie lepiej na kolanach i dla budowania wytrzymałości niż zacieranie na pedałach.
Stephen Touset

6

Jechałem rowerem do Holandii z Londynu i Irlandii i zamierzam ponownie jechać do Holandii, przez Belgię i do Francji.

Zdecydowanie zgadzam się z Frankiem. Właśnie o to chodzi. Jedyne, co chciałbym dodać, to;

 1. Wjeżdżając pod górę na SS - utrzymuj stały oddech i moc - pracuj w płucach.

 2. Wciśnij mocno na wspinaczkę, a następnie stań, gdy musisz, a następnie wykonaj ruch, który nazywam ruchem pompek, pociągając w górę kierownicę do swojego ciała i ciężko pracując.

 3. Będą wzgórza, na których nie masz opcji (i jest to szybsze), aby zejść i przejść), ale jeśli będziesz powtarzał kroki 1 i 2 przez kilka miesięcy z przyzwoitą odległością, wtedy twoje ciało będzie cię pompować najtrudniejszy ze wzgórz.

 4. Utrzymuj nawodnienie przez cały czas - a jeśli robisz to na duże odległości, jedz odpowiednie jedzenie - pełne węglowodanów, takich jak flapjacks i snickers bary! To i napoje energetyczne od lat pomagają mi podjeżdżać pod górę. Kluczem jest prostota (chociaż nie dyskredytuję niczyjej bardziej zaawansowanej wiedzy na temat zmiany trybów itp. - Spróbowałbym tego, gdybym mógł sobie na to pozwolić z ciekawości).

 5. Nie myśl za dużo! Zachowaj spokój i skoncentruj się na rytmie, a nie na rowerzystach wokół ciebie lub kierowcach (jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo!).

Powodzenia żołnierzu.


4

Jadę stałym sprzętem SS 3 razy w tygodniu. Moja rada, gdy wzgórze jest trudne i strome, to robić to, co wydaje się naturalne.

 • Wstań.
 • Przesuń jak najwięcej swojej masy do przodu. Zauważam ogromną różnicę, kiedy zdejmuję ciężar z tylnego koła. Wzgórze już przywraca wagę. Przeciwdziałaj temu, zwiększając ciężar z przodu.
 • Pociągnij kierownicę dłońmi jak najdalej do przodu. Używam bardzo długich pasków pościgowych / typu bullhorn, które pomagają na wzgórzach.
 • Poświęć tyle samo energii na pociągnięcie pedału, co pchanie w dół lub więcej. Innymi słowy, spróbuj użyć różnych mięśni w sposób odmienny od normalnego pedału.

 • 3

  Jestem z M. Wernerem - nie można tego lepiej powiedzieć!

  Kompromisowym pomysłem może być zastosowanie 3-biegowej przekładni piasty Sturmey Archer.

  Jest niewielka kara za ciężar, a ta dźwignia kierownicy całkowicie zepsuje wygląd motocykla, ale dostaniesz sprzęt do wzniesień / szybkich startów na stojąco, biegi przelotowe i bieg nadbiegowy. Musisz zmienić pedały, aby zmienić bieg, ale możesz również zmienić, gdy się nie poruszasz. 3-biegowa zabawa jest przyjemna, ponieważ możesz szybko zmienić bieg na niższy, przejść do trybu wysokiej kadencji, wyczyścić wszystko, czego potrzebujesz, aby przejść, a następnie wrócić do biegu przelotowego. Zewnętrznie minimalistyczny i kuloodporny (mam 3 prędkości od 1954 r.), 3 prędkości wyróżnią cię spośród tych, którzy jeżdżą z dala od świateł stopu.

  Wdrożenie 3-biegowej prędkości może być zabawnym projektem, jeśli zbudujesz własne koło ze starego śmieciowego 3-biegowego koła. Klipsy, kabel i manetka są łatwo dostępne na rynku za niewielkie sumy, zmieszczą się również na twojej ramie, nie wymagając haków ani żadnych innych przykręcanych ram. Jeśli zdecydujesz się na Sturmey Archer, do swojego motocykla dodana zostanie również prawdziwa retro, ponadczasowa klasyka.


  2

  Jako kolejna sugestia - zastąp swoją piastę tylną jednobiegową piastą 2-biegową piastą Duomatic Sturmey Archer. Jest to obsługiwane przez pedałowanie wsteczne, dzięki czemu możesz zachować czysty, prosty wygląd pojedynczej prędkości, ale masz niższy bieg na wzgórzach. Mam jeden - działa świetnie.


  2

  Najprostszą odpowiedzią jest warunkowanie. Spróbuj pchać się mocno przez trzy minuty z trzy minutowymi regeneracjami. Zrób to trzy razy w drodze do pracy. Rób trening dwa lub trzy razy w tygodniu. Codziennie jadę dziesięć do dwudziestu mil dziennie przed pracą. Korzystając z tego prostego programu, doszedłem do momentu, w którym mogłem przejechać jedną prędkość czterdzieści mil na wysokości w ciągu kilku tygodni. Jeśli chodzi o sprzęt, wyższe siodełko często pomaga w wspinaniu.


  1

  Biorąc pod uwagę, że jeździsz na jednej prędkości, moja rada brzmi: ruszaj w dół wzgórza i pedałuj w górę. To oszczędza twoją energię najlepiej i daje ci więcej mocy podczas podjazdu.

  Powodem jest marnowanie pewnej ilości pedałowania w dół. Grawitacja pociągnie cię w dół wzgórza, więc musisz pedałować określoną ilość, aby jechać szybciej, niż grawitacja i tak by cię poruszyła.

  Z drugiej strony, pod górę każda przydatna część energii jest przydatna.

  Będziesz więc najbardziej wydajny, jeśli wybiegniesz na pedał i zaczniesz pedałować.


  0

  Zgadzam się z radą udzieloną przez @GuyZee: Chodzi o pęd. Upewnij się, że ustaliłeś rytm z rytmem ( ruszanie ) i tuż przed wspinaniem się, pchaj i nigdy nie oglądaj się za siebie! Robię to osobiście, z dodatkiem dostosowania postawy rowerzysty szosowego (przynajmniej lekko pochylonego do przodu) i działa całkiem dobrze. Nie wspominając już o tym, że następnym razem, gdy wspinam się na to wzgórze, czuję się znacznie silniejszy i bardziej pewny siebie.


  -1

  Zgadzam się z większością tego, co zostało powiedziane (z wyjątkiem Campagnolo, niektórzy ludzie po prostu nie dostają prostoty!). Jak większość rzeczy, ćwiczenia ułatwiają połączenie siły i udoskonalenia techniki. Regularnie robię odległości ponad 40 mil na moim fg i nie zmieniłem trybików, pozycji, wyposażenia, kiedy to działa. Tyle jest psychologiczne niż fizyczne! Myślę, że jeśli przeczytasz to po około roku jazdy, albo przełamałeś trudność i cieszysz się, albo wciąż masz trudności ze wzniesieniami. Mam nadzieję, że to ten pierwszy! Moja żona właśnie dostała ss i uwielbia bezpośredniość podjeżdżania pod wzgórza. Mówisz, że jesteś młody i silny, jako 60-letni chyba mogę powiedzieć, że moja grupa utrzymuje mnie starą i silną! Cieszyć się.....


  -2

  użyj pojedynczej prędkości dla high-endu i po prostu polegaj na uchwycie na rączce i pedałach. Robiąc to, możesz zwiększyć bezwładność swojego mtb, aby poruszał się wraz z tobą. Po drugie, jeśli używasz błotników w deszczu, usuń je, jeśli nie są wymagane. To wszystko, co mogę powiedzieć.


  Witamy w Bicycles @llkokn. Zapoznaj się z przewodnikiem i przeczytaj nasze centrum pomocy, aby zobaczyć, jak działa ta strona. Pierwsze zdanie odpowiedzi tutaj mogło być komentarzem. Przykro mi, że reszta nie rozwiązuje problemu - to nie jest MTB, a błotniki tak naprawdę nie są problemem.
  andy256,
  Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
  Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.