Jaka jest zalecana procedura regulacji dopasowania mojego roweru?


8

Mam rower szosowy, który jest rozsądnie dopasowany, jaka jest zalecana procedura regulacji pozycji siedzenia i wysokości kierownicy, aby uzyskać „idealne dopasowanie”?

Pełna odpowiedź powinna zawierać kolejność dokonywania korekt; jak określić wysokość siodła, przednie i rufowe położenie siodła na szynach i wysokość kierownicy. Jakie testy są wymagane. Czy to wszystko jest wykonywane przy pomocy dotyku, czy istnieją podstawowe pomiary i mechanizmy, które wpływają na zmiany? Czy pomaga turbo-trener i duże lustro lub kamera wideo?

Czy te same zasady dotyczą rowerów hybrydowych i / lub górskich? Jakie zmiany w procesie są potrzebne w przypadku innych typów rowerów?

Wiem, że jest to usługa, za którą można płacić w niektórych sklepach rowerowych, ale ponieważ mam wiele różnych motocykli, chciałbym być w stanie dobrze dopasować się do każdego z nich w domu przy minimalnym układzie. A także, rozumiejąc proces i robiąc to sam, uzyskując lepsze zrozumienie między mną a rowerem ...


można uzyskać dopasowanie roweru, co dla mnie zadziałało. zobacz to pytanie: bicycles.stackexchange.com/questions/3549/…
fady

Odpowiedzi:


6

Jest sporo dyskusji na temat dopasowania, a niektórzy ludzie mają w tym względzie znacznie różne pomysły. Używam oldschoolowych metod, aby się zbliżyć, a następnie próbuję „wybierać” rzeczy zgodnie z tym, co mówi mi moje ciało.

Wysokość siedziska powinna być taka, aby można było z łatwością pedałować „kółkami” bez kołysania i rozciągania, ani też przez nadmierne zginanie kolana. Trudno to opisać ... Zasadniczo noga nie powinna być całkowicie wyciągnięta na dole skoku. Niedługo będzie w pełni rozbudowany. Udo powinno znajdować się mniej więcej na poziomie u góry udaru.

Pomiar przed i za rufą jest często pomijany, a nawet ignorowany. Ponownie, klasyczny pomiar polega na tym, że przy poziomie pedałów (godzina 3 i 9) linia pionowa zrzucana z procesu kostnego tuż poniżej rzepki powinna przecinać trzon pedału. Zakłada się, że właściwie siedzisz na siodle, z „kościami siedzącymi” na mocno wyściełanej części siodła. Siodło jest nastawieniem osobistym; Wolę tylko kilka punktów od martwego poziomu. „Zasięg” jest nieco zależny od typu roweru. W roadsterach chcesz mieć dostęp do kapturów, abyś mógł jeździć ze zrelaksowaną górną częścią ciała pod rozsądnym kątem. Niektóre władze zalecają taki a taki procent wagi na rękach, a taki a taki na siedzeniu. Jesteś skończony' chcę całkowicie wspierać górną część ciała rękami. Widziałem ludzi, którzy twierdzą, że te rzeczy są „wszystkie złe”, i proponują różnego rodzaju pomysły na uzyskanie idealnej pozycji. Wiem, że mogę jeździć wygodnie i nie raniąc niczego przy użyciu tych metod ....


wspaniały!!! chciałbym móc dodać więcej plusów.
Dave

2

Zgadzam się z M. Wernerem i poprzednio użyłem tej odpowiedzi (ktoś głosował w dół: -O) na podobne pytanie:

Najważniejszym czynnikiem IMO radości z jazdy na rowerze jest FIT!

To świetne narzędzie i warte wysiłku: http://www.competitivecyclist.com/za/CCY?PAGE=FIT_CALCULATOR_INTRO

Skorzystałem z niego osobiście i odniosłem się do niezliczonych ludzi, wszyscy z wielkim sukcesem! Powodzenia!

Dodano do tego postu: Po wykonaniu pomiarów i wprowadzeniu danych do kalkulatora dopasowania możesz wysłać wyniki pocztą e-mail. Przez lata mogłem przenosić się z roweru na rower, koncentrując się na dwóch pomiarach, które początkowo zostały dostarczone przez kalkulator dopasowania: 1. Wysokość siodełka 2. Długość kurka, który jest wierzchołkiem siodła do kierownicy.

Ponadto zostałem profesjonalnie dopasowany i wyszedłem z identycznym ustawieniem, jak wtedy, gdy zrobiłem zalecany kalkulator dopasowania.

Kolejność regulacji w oparciu o metody opisane przez M. Wernera: 1. Ustaw wysokość siodła 2. Ustaw przednią i tylną część siodła (używam tutaj poziomu i zdecydowanie polecam użycie jednego)

Po ustawieniu pozycji siodła przejdź do kierownicy / mostka, 3 opcje tutaj:

  1. Skorzystaj z rekomendacji Rywalisty
  2. Odwiedź LBS i pożycz / wypożycz za pomocą regulowanego trzpienia, aby określić prawidłowy kąt i długość na podstawie prób i błędów.
  3. Na koniec chciałbym odnieść się do osobistego komfortu pod względem tego, ile stresu / rozciągania pragniesz dla swoich pleców - stara zasada kciuka polega na tym, że podczas montażu na rowerze chcesz przecięcie punktu mocowania kierownicy / mostka, aby zasłonić widok twojego przednia piasta.

Bez względu na to, jaką ścieżkę wybierzesz, zalecam wykonanie i zarejestrowanie następujących pomiarów, dwóch głównych #, których używam podczas przemieszczania się z roweru na rower: 1. Góra siodła do środka suportu dolnego 2. Końcówka siodła do kierownicy

Mam nadzieję że to pomoże! Wszelkie pytania lmk!


0

Używam wielu tych samych technik, które poleca @ M.Werner. Uzyskaj ogólne dopasowanie, a następnie dostosuj w razie potrzeby. Zasadniczo zgadnę, gdzie powinno być, a potem będę się wspinał. Zazwyczaj jest to oczywiste, kiedy się mylę. Aby trochę dostroić, zrównoważy się z blatem lub tym podobnym, a następnie trochę pedałuję do tyłu, oczywiście nie działa z FG, zeskakując i poprawiając. Ostatnie poprawki, które robię, pochodzą z jazdy po okolicy i odnotowywania zmian, które należy wprowadzić, a następnie, gdy robię sobie przerwę lub jestem gotowy, aby się odwrócić, dokonuję korekt. Uważam, że mam lepszy pomysł na to, jak dobrze szlifowane jest moje ustawienie przez jazdę, niż przez pomiary.


0

To zależy od rodzaju jazdy. Siedzenie powinno być nieco niższe, aby styl jazdy był mniej konkurencyjny. Mój rower jest obecnie ustawiony na kostkę, która wymaga nieco wyższego zestawu siedzeń. Przekonałem się, że orientacja ustawień na rowerze zależy od stylu jazdy.
Osobistą preferencją jest ustawienie wysokości siedzenia, siedząc na rowerze z nogą prostą i palcami uniesionymi lekko do góry. Następnie ustawiana jest wysokość kierownicy, a na końcu orientacja siodła.
To, co to robi, daje mi największą moc, gdy docieram do dolnej części skoku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.