Przyczepy rowerowe jedno i dwukołowe


18

Zastanawiam się nad stworzeniem lub zakupem przyczepy rowerowej.

Wydaje mi się, że najważniejszym krokiem, jaki muszę podjąć, jest to, czy mieć przyczepkę na jedno koło jak Bob, czy przyczepkę na dwa koła. Wydaje mi się, że oba mają swoje zalety. Czy ktoś ma jakiś powód, dla którego jeden jest lepszy od drugiego?

Przyczepa na jedno koło rowerowe (przyczepa Bob):

alternatywny tekst

Dwukołowa przyczepka rowerowa:

alternatywny tekst


2
W przypadku codziennego użytku w mieście należy wziąć pod uwagę, że trzeba trochę lepiej przymocować przyczepę 1-kołową, natomiast w przyczepie 2-kołowej (zwłaszcza w stylu dziecięcym) można zabrać kilka toreb spożywczych i nie martw się rozlaniem rzeczy, jeśli upadniesz lub będziesz musiał położyć rower.
Daniel R. Hicks

1
Interesujące jest dla mnie to, że inne odpowiedzi zalecają przyczepy dwukołowe do większych ładunków, ale wygląda na to, że nie mają one miejsca na hamulec przyczepy. Ściągnąłem ładunki zbyt ciężkie, aby zatrzymać je bez hamulca przyczepy z przyczepą jednokołową (i złamałem ramię). Przyczepy jednokołowe dobrze ciągną przy dużym obciążeniu, ale cokolwiek robisz, dostajesz hamulce !!!
hildred

1
Nie przebudowuj swojej przyczepy - wczoraj pojechałem na wzgórze z pustą przyczepą. i to było okropne. Zbuduj go wystarczająco mocnie, ale nie tak ciężko, aby sam był obciążeniem.
Criggie

Odpowiedzi:


17

Przyczepy jednokołowe są bardziej zwrotne i nie zwiększają szerokości motocykla. Opierają się o rower. Jeśli zamierzasz jeździć w bardzo wąskich miejscach, potrzebujesz jednego koła.

Przyczepy dwukołowe mogą ogólnie przenosić większą masę i są mniej podatne na przewracanie się motocykla po zatrzymaniu.

Co zamierzasz zrobić z przyczepą? Wjeżdżanie w góry i w dół wąskimi szlakami: weź jednokołową przyczepę. Przewożenie 50 kg sprzętu z domu sklepu ze sprzętem przy użyciu ulic i szerokich ścieżek: zdobądź przyczepę dwukołową.


3
Zmieniłem to na zaakceptowaną odpowiedź, ale chciałem dodać jedną notatkę. Po wypróbowaniu obu rodzajów przyczep mogę dodać, że unikanie dziur w garnku jest prawie niemożliwe w przypadku przyczepy dwukołowej, ale jest proste w przypadku przyczepy jednokołowej. Przyczepy jednokołowe podążają za kołami rowerowymi, więc jeśli przegapisz nierówność, przyczepka również. Z dwukołową przyczepą rowerową musisz ominąć nierówność z 3 kołami o różnych szerokościach.
sixtyfootersdude

12

Zalety jednokołowej przyczepy rowerowej

  • Łatwiej dodać zawieszenie
  • Mniej szeroki (mniej prawdopodobne, że kierowca go uderzy)

Zalety dwukołowej przyczepy rowerowej

  • Bardziej stabilny przy niskich prędkościach
  • Wspina się lepiej (ponieważ nie potrzebuje rozpędu, aby utrzymać właściwą pozycję)
  • Prawdopodobnie ma większą pojemność ładunkową
  • Łatwiejszy do zrobienia

8

Właśnie zbudowałem przyczepę opartą na zestawie do majsterkowania Wike.

Postanowiłem to zrobić po obejrzeniu tego świetnie wyglądającego zwiastuna .

Nie mam doświadczenia z przyczepami jednokołowymi. Jak dotąd jestem szczęśliwy, ale moje doświadczenie było bardzo ograniczone. Chodziło o to, aby wykorzystać go do lokalnych przejazdów ładunkowych - a nie do dalekich tras / wycieczek

Z biegiem miesięcy będę zgłaszać więcej

Oto mój strzał z pierwszym ładunkiem alternatywny tekst


Wow, to wygląda jak świetny zwiastun! Dzięki za link.
sixtyfootersdude

6

Moje osobiste doświadczenia związane są z przyczepą jednokołową ... nawet nie poznasz jej za sobą, jeśli spakujesz ją wyważoną. Moja przyczepa jest jak pierwsze zdjęcie i podczas treningu na ponad 100 km - załadowałem ją galonowymi dzbankami z wodą ... a jeśli naprawdę mnie to zmęczyło, po prostu wylałem wodę (zwykle trochę na mnie - robi się naprawdę gorąco w SC). Kiedyś przyzwyczaiłem się do tego za sobą - pokonywanie zakrętów było bardzo łatwe. Moi znajomi z przyczepami dwukołowymi zawsze muszą poszerzać zakręty (zwiększając odległość skrętu), a przyczepa przechyla się na jedno koło, gdy muszą pokonywać ostry zakręt, ryzykując wypadnięcie rzeczy.


5

Mam tylko przyczepę jednokołową (Bob Yak), ale po przejechaniu ponad 4000 km z ciężką przyczepą podczas kilku tandemowych tras nie zmieniłbym się. Nie mieliśmy nawet problemów przy niskiej prędkości (wspinaczka pod górę).

Naprawdę lubię wąską przyczepę, która podąża za rowerem po tym samym torze. W przypadku przyczepy dwukołowej należy zwrócić większą uwagę, zwłaszcza gdy nawierzchnia drogi jest zła i pokryta dziurami.

Ale jeśli masz duży ładunek z wysokim punktem równowagi i lekki rower, prawdopodobnie lepiej użyć przyczepy dwukołowej.


4

Użyłem obu stylów. Polecam przyczepę jednokołową do zwiedzania lub szybkiej jazdy, ponieważ skręcają one z tobą, a mniej kół powinno oznaczać mniejszy opór toczenia, a mniej kół, aby uzyskać płaskie opony.

Do transportu po mieście polecam zakup przyczepy Bikes-At-Work. Mają modułowy system, który pozwala naczepie wynosić około 3 ', 6' lub 8 ', i możesz zmieniać, gdzie jest oś.

Na przykład, jeśli chcesz holować drabinę przedłużającą o długości 32 cali, możesz ją ustawić w ten sposób .

Ale jeśli zmieścisz swoje towary w dużych pojemnikach, możesz wybrać długość 3 stóp.

Powyższe zdjęcie jest moim zwiastunem Bikes-at-Work. Mam dużo więcej na Flickr .


1

Jeśli kiedykolwiek zastanawiasz się nad posiadaniem roweru z więcej niż dwoma kołami, np. Wózka poziomego, nie możesz już używać jednokołowych, inaczej zwanych przyczepami rzędowymi, ponieważ dodają one dużo bocznego momentu obrotowego podczas pokonywania zakrętów, dzięki czemu cały pociąg przewraca się na poza rogiem o wiele łatwiej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.