Dlaczego cykl ścieżek jest wykonywany w lewo?


20

O ile widziałem, cykl jazdy na torze odbywa się tylko w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara / przeciwnie do ruchu wskazówek zegara / tylko z zakrętami w lewo, ale przeglądając to, co mogę znaleźć (w niepełnym wyszukiwaniu) nie mogę znaleźć żadnej wzmianki o tym w przepisach i przepisy, czy istnieje zasada lub przepisy stwierdzające, że kolarstwo na torze musi być przeciwne do ruchu wskazówek zegara, czy to tylko konwencja? A może gdzieś przegapiłem jazdę po torze zgodnie z ruchem wskazówek zegara?

Dla wyjaśnienia mam na myśli jazdę po welodromie


8
To różni między północną i południową półkulę . (Proszę sprawdzić datę w tym artykule, zanim podejmie się ją zbyt poważnie ...)
Greg Hewgill

Widziałem to, próbując znaleźć jakieś przepisy wcześniej XD
Drsparta92

Dunno - Pewne domysły ... Więcej jeźdźców jest praworęcznych niż leworęcznych, dlatego 6-dniowe przekazywanie wyścigów odbyło się ze spowalniającym jeźdźcem ciągnącym nowego jeźdźca wraz z jego silniejszą ręką. Przekładnia motocykla znajduje się po prawej stronie, a zatem kończy się na zboczu toru?
Criggie

1
Z zasad i przepisów UCI: „3.2.043 Jeździec nie może rzucić wyzwania lub spuścić z lewej strony przeciwnikowi jadącemu na linii sprinterów. Jeśli prowadzący jeździec opuści linię sprinterów, a jego przeciwnik spróbuje przejść na lewą stronę, nie może wrócić na tę linię, chyba że nadal ma wyraźną przewagę na długości cyklu 3.2.044 Zawodnik przechodzący na prawo od swojego przeciwnika, który jest na linii sprinterów, nie może go przepchnąć ani spowodować nagłego zmniejszenia prędkości. „
R. Chung

1
Najprawdopodobniej zaczęli jechać w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i utrzymywali to (podobne rzeczy dzieją się na torach i innych wyścigach (choć w F1 jest kilka torów CCW w większości zestawów CW)). Ludzie też się do tego przyzwyczaili.
Batman

Odpowiedzi:


9

Często zadawane pytania na temat brytyjskiego krajowego centrum rowerowego (PDF) :

Dlaczego jeźdźcy skręcają w lewo?

Rydwany w czasach rzymskich ścigały się w ten sposób, a wyścigi sportowe i większość innych sportów szły w tym samym kierunku.

The Straight Dope mówi:

Jak te rzeczy się zaczynają? Dostałem kilka listów z pytaniem, dlaczego rasy są „zawsze” przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, i zauważam, że mój kolega z pracy, czarnoksiężnik z magazynu Omni, Scot Morris, napisał na ten temat długi traktat. Scot wymyślił następującą listę zjawisk przeciwnych do ruchu wskazówek zegara: Indianapolis 500 i inne wyścigi samochodowe, zawody lekkoatletyczne, Roller Derby, wyścigi rowerowe w pomieszczeniach, wyścigi konne, łyżwiarstwo szybkie, karuzele i inne przejażdżki karnawałowe, drzwi obrotowe, wyścig rydwanów w Ben-Hur , zwyczajowy przepływ ludzi wokół lodowiska, zwykły kierunek, w którym ludzie kręcą Hula Hoops, podstawowi biegacze w baseballu, modele samolotów z napędem linowym oraz tornada i huragany na półkuli północnej . ...

Na podstawie teorii, że może istnieć jakiś ciemny związek z naszą pierwotną przeszłością, Morris zapytał kilku wybitnych antropologów, ale bez powodzenia. Morro podsumowuje: „uprzedzenie do poruszania całym ciałem w cyklach przeciwnych do ruchu wskazówek zegara można niewątpliwie przypisać prawości naszego gatunku i każdego odkrytego społeczeństwa ludzkiego, ale sposób, w jaki jedno doprowadziło do drugiego, jest niejasny”.

Nie znalazłem go w ogólnych zasadach toru UCI, ale w regulaminie torów (PDF) Światowego Centrum Kolarskiego UCI w Aigle w Szwajcarii:

  1. Wszyscy zawodnicy muszą jechać w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

1
Ach, więc to wszystko wina Ben Hura!
andy256

Obwiniaj Rzymian! Dobra robota do znajdowania cytatów dla twoich wypowiedzi.
Criggie

3
Po obejrzeniu kilku wyścigów konnych zauważę, że konie mijają się przed widzami idącymi od lewej do prawej. Wydaje się to „właściwe” osobom, które są przyzwyczajone do, na przykład, pisania od lewej do prawej.
Daniel R Hicks

1
Człowieku, to zawiodła konkluzja Morrisa - jest w 100% pewien, że kierunkowość większości ras jest powiązana z ręcznością, ale nie ma poparcia co do tego, jak i dlaczego tak jest.
Nuclear Wang

3

Krótka odpowiedź - nikt nie wie na pewno.

To pytanie jest bardziej szczegółowym duplikatem /sports/1000/are-all-oval-track-races-done-counter-clockwise-if-so-why

Za przyczynę uważam fizjologię człowieka - gdzieś między 70% a 95% dorosłych ludzi woli swoją prawą rękę. I nikt też nie wie, dlaczego.

Cytaty: http://www.bbc.com/future/story/20141215-why-are-most-of-us-right-handed i http://www.scientificamerican.com/article/why-are-more- ludzie-prawo /

Istnieje teoria, że ​​praworęczność jest związana z położeniem serca po lewej stronie klatki piersiowej, co zachęca osobę do ochrony lewej strony. Od tego momentu skręcenie w lewo na najkrótszej linii trzyma serce z dala od osób przechodzących po prawej stronie.

Krótko mówiąc, nikt nie wie, dlaczego rozwijamy odchylenie prawe / lewe i czy zwinność zależy od kierunku toru wyścigowego.


Jako komentarz, osobiście wiem, że klatka schodowa w widdershins wydaje się dziwna, zawrotna i niepoprawna. To klatka schodowa, na której skręcasz w lewo, aby zejść na dół i na prawo, idąc w górę. Konwencjonalne klatki schodowe są budowane skręć w prawo podczas schodzenia.
Criggie

To właściwie preferowana orientacja schodów w średniowiecznych zamkach. Klatka schodowa, która zakręca w lewo podczas schodzenia, daje obrońcy przewagę, ponieważ może machać mieczem prawą ręką wraz z krzywizną ściany, podczas gdy atakujący musi walczyć z środkowym filarem, trzymając miecz po prawej stronie dłoń.
Nuclear Wang

-1

Kierowcy z prawego pasa ruchu, jeżdżąc rowerem lub samochodem po drodze, robią to w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wydaje mi się, że bardziej naturalne było dla nich zdefiniowanie w ten sposób.


1
Czy masz referencje? Historycznie częściej przepisy drogowe stosowały się do nawyków rowerowych niż odwrotnie, przynajmniej w przypadku wczesnych zasad. SE działa znacznie lepiej z badaniami niż spekulacjami i opiniami w przypadku takich pytań, które mają merytoryczne odpowiedzi.
Móż

Jest faktem (i bez spekulacji), że rower (kierowcy) lub samochód (kierowcy) objeżdżają rundę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Nie chodzi mi o to, że reguły są stworzone dla motocykli lub samochodów, nie próbowałem powiedzieć, skąd pochodzą reguły. W ten sposób z pewnością każdy kraj ma swoje historyczne wymówki. Nie ma to nic wspólnego z pytaniem. Teraz pytanie: dlaczego cykl śledzenia jest wykonywany w lewo? Ponieważ władcy tak to napisali . Dlaczego to zrobili? Próbuję zgadnąć, tak, nie jestem w głowie władcy, aw regułach nie można znaleźć żadnego uzasadnienia reguły, tylko samą regułę.
juagicre

@juagicre Link do ronda jest jednak całkowicie bezpodstawny. Można by gdzieś zapisać, dlaczego wybrano jeździć na welodromach przeciwnie do ruchu wskazówek zegara; W każdym razie, nie ma odpowiedzi na to pytanie faktyczny, nawet jeśli nikt o tym wie.
Will Vousden,

Wątpię, by przepisy drogowe miały jakikolwiek wpływ na nawyki rowerowe na welodromie. Cykle były obfite, zanim samochody były na tyle powszechne, że wymagały regulacji.
Criggie

2
Według Wikipedii pierwsze welodromy zostały zbudowane po pierwszym rondzie , ale nie jestem pewien, jak spójne były reguły ruchu w 1777 roku, więc trudno powiedzieć, jaki wpływ wywarły na kierunek welodromu. Ponadto najwcześniejsze velodromy wydają się być brytyjskie, co prowadziłoby do obrotu zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół toru w oparciu o twoją teorię.
FreeMan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.