Brooks B-17 nie włamuje się, jak przyspieszyć proces?


15

Mam na nich dwa motocykle z siodłami Brooks B-17:

  • Mój pełnoklatkowy rower turystyczny: Siodło ma ładną patynę, która była używana podczas kilku tras i dojazdów do pracy.

  • Składany rower My Bike Friday Tikit: ten nie przyzwyczaja się do jazdy o tej samej długości, głównie dlatego, że mogę korzystać z roweru z ładnie włożonym siodłem. Ponadto ten rower ma bardziej agresywną postawę niż rower turystyczny i utrzymuję większy ciężar na nogach niż na siodle; czy może to być jeden z powodów, dla których siodło się nie włamuje?

Używam proofride co pół roku na obu siodłach. Mam Tikit od ponad roku.

Pytanie: Czy możliwe jest szybsze włamanie lub starzenie się B-17? W tej chwili wydaje się bardziej plastikowy niż skórzany i nie jest wygodny w przypadku przejażdżek dłuższych niż dziesięć lub piętnaście mil.

Alternatywnie, czy próba starzenia się i zmiękczenia skóry uszkodzi skórę? Może B-17 jest niewłaściwym siodełkiem dla tego motocykla?


Aktualizacja: Wydaje się, że wszystko, czego potrzeba, to czas. Minęło półtora roku, odkąd o to zapytałem, a siodło jest wyraźnie bardziej wygodne. Jednak nieco węższe siodło mogłoby być bardziej odpowiednie dla tego roweru. Dziękujemy wszystkim tutaj za wszystkie wspaniałe odpowiedzi.
Neil Fein

Spróbuj tego Selle An-Atomica, może ci się spodoba. Właśnie kupiłem ostatnią noc do użytku na moim MTB.
Zippy The Pinhead

Przejechałem z moim ponad 1400 km i wciąż jest okropnie.
Nova

@Nova Z niektórymi Brooks po prostu nie działa, i niestety nie ma sposobu, aby powiedzieć, jak spróbować jednego.
Neil Fein

Odpowiedzi:


10

Wbijanie skórzanego siodła jest czasem długim i bolesnym procesem. Istnieją techniki, takie jak zanurzanie go w oleju przez 30 minut do godziny, a następnie ponowne nakładanie co kilka miesięcy, ale nic nie zadziała, jeśli nie złapiesz tyłka na siedzeniu i nie jedziesz. Przełamanie siodła może zająć nawet 1000 mil. Najlepsza rada, jaką mogę dać, to uzyskać parę dobrych szortów rowerowych i dużo jeździć.

Pamiętaj również o nałożeniu warstwy ochronnej na spód siodła, aby zapobiec pękaniu.


Tak, pojechałem dziś na 15-milowy rower składany. Zastanawiam się, czy moja postawa powoduje część tego problemu; moja żona mówi, że mam tendencję do uginania kostek i kolan podczas jazdy.
Neil Fein

1
@LyzardSkynard, proszę, nie rób tego - możesz napisać własną odpowiedź na pytanie lub skomentować odpowiedzi innych osób, ale nie próbuj zastępować odpowiedzi innej osoby swoją. Nie po to jest Edit. Zapoznaj się z przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak działa SE - różni się znacznie od zwykłej strony z forum na czacie.
Criggie

15

Czy nie byłaby najprostsza odpowiedź na zmianę siodeł między rowerami? Prawdopodobnie skończyłbyś bardziej rzadziej używanym rowerem, a tym bardziej zepsuty w siodle.


Gdyby oba motocykle były podobnymi rowerami o podobnej pozycji, być może. Ale jeden to rower składany o dość agresywnej postawie, drugi to rower turystyczny z bardziej wyprostowaną postawą. To zadziałałoby, po prostu nie jestem pewien, czy byłby to najlepszy sposób. (A jeśli to nie zadziała, wskaże coś złego w siodle.)
Neil Fein

Zmienia się szerokość sitbone w różnych pozycjach. W bardziej pionowej pozycji szerokość sitka jest szersza.
olee22

9

Sprawdź komentarz Sheldona Browna na temat siodeł skórzanych. Na stronie znajduje się sekcja poświęcona łamaniu skórzanych siodeł około 2/3. http://www.sheldonbrown.com/leather.html

Oprócz tradycyjnych metod kondycjonowania, sugeruje również dość radykalny 2-etapowy proces, który polega na całkowitym zanurzeniu siodła w oleju przez godzinę, a następnie na przejażdżce. Nie jestem pewien, czy pójdę tak ekstremalnie, ponieważ mój Brooks B-17 był wygodny od razu po wyjęciu z pudełka.

Niezależnie od tego, ile czasu zajmuje włamanie, trzymaj się go. Zostaniesz nagrodzony najwygodniejszym siodłem, na jakim kiedykolwiek jeździłeś.

Aktualizacja: Dzisiaj zaparkowałem swój rower na słońcu i nałożyłem dużą ilość dowodu na wierzch siodła. Ciepło słońca sprawiło, że skóra bardzo szybko go wypiła. Nałożyłem pięć warstw, to mniej niż godzina. Kiedy przestanie to wchłaniać, wypoleruj nadmiar i wybierz się na przejażdżkę.


5

Naprawdę „włamanie” się do siodła Brooks może zająć trochę czasu, w którym to momencie będzie idealne dla wielu ludzi. Jednak gdy jest nowy, nie powinien być przerażająco niewygodny ani nawet znacznie bardziej niewygodny niż przyzwoite siodło innych producentów.

Wiesz, kiedy Brooks się włamuje, kiedy widzisz wgłębienia kości siedzenia na siodle. Zdobycie wcięć zajęło mojemu Brooksowi Pro około 200 mil i od tego czasu idealnie pasuje.

B17 to dość szerokie siodło, które najlepiej nadaje się do rowerów stojących. IMHO, jeśli jesteś w kropli lub nawet trochę aero, bardziej wąskie siodło, takie jak Brooks Pro, jest znacznie lepsze.

Wreszcie może być tak, że siodło po prostu nie pasuje do twojego tyłka. Brooks robi świetne rzeczy, ale nie są dla wszystkich - nie ma siodła.


5

Używam Brooks Proofride i najwyraźniej możesz go użyć na spodzie siodła, aby pomóc się włamać.

Odkryłem, że mój był naprawdę wygodny po około 7 miesiącach codziennego użytkowania. To lub mój tyłek został włamany!


4

Użyj Proofide!

Jedź w lekkim deszczu! (siodła przylegają do ciebie znacznie lepiej, gdy są lekko mokre - ale nie są nasiąknięte)

Używaj wyściełanych lycr rowerowych (abyś mógł mniej odczuwać ból na początku)!

Wszystkie te metody działały dla mnie bardzo dobrze.

Mimo to zajęło mi około czterech miesięcy, aby naprawdę osiągnąć ostateczny kształt.


3

Odniosłem sukces dzięki tej metodzie i nie mam problemów z pękaniem lub uszkodzeniem siodła. Codziennie moczyłem nowe siodło Brooks w oleju ze stóp bez stóp, a na dzień w wiadrze z wodą, a potem jeździłem na mokro. Po przejechaniu około 20 mil będziesz zaskoczony, jak wygodne będzie siodło. Następnie używam Proofide i napinam siodło, jak zaleca Brooks. Mam dwa siodła B-17 z tysiącami mil na nich, w tym 4000 mil jazdy przez USA. Jedno z tych siodeł ma 8 lat, drugie 3 lata i nie wykazuje żadnych oznak uszkodzenia ani pogorszenia.


1

W tym roku kupiłem Brooks B-17. Użyłem ich Proofide na siodle, zgodnie z sugestią. Lekka powłoka na górze, włóż ją i wypoleruj w skórę, a także powłoka na spodzie siodła, aby chronić przed ewentualną wodą unoszącą się pod spodem z wody z tylnej opony. Ta „podkładka” nakładana jest tylko jeden raz i ma niewiele wspólnego z faktycznym docieraniem siodła, a jedynie ochroną skóry. Oczywiście czas siodełka jest jedyną rzeczą, która sprawi, że twoje skórzane siodło zostanie zerwane i wygodniejsze na „kościach sitowych”. Zajęło mi to około dwóch miesięcy i około 300 mil, zanim zauważyłem, że siodło staje się bardziej wygodne pod koniec jazdy. To jest moje pierwsze skórzane siodło i wydaje się, że jest coraz lepsze, gdy jest używane. Wierzę z troską o siodło i właściwe użycie Proofide,


1
Dziękuję za odpowiedź. Z upływem czasu, odkąd zadałem to pytanie, omawiane siodło stało się znacznie wygodniejsze w jeździe. Nadal nie jest tak wygodny jak moje inne Brooks, ale bardziej aerodynamiczna postawa tego motocykla jest prawdopodobnie znaczącą częścią tego problemu. (Jak zauważył Angelo , to może nie być najlepsze siodełko dla mojego motocykla, ale w tej chwili nie stać mnie na kolejne.)
Neil Fein

Właściwie nie jest to odpowiedź, której chcesz, ale mam Selle An-Atomica i nigdy nie wymagała włamania. 3000 mil później i wciąż jest to idealne siodło ... dla mnie. Wybór siodła jest bardzo osobisty, a ludzie, których znam, nie lubią Selle An-Atomicas (próbowali ich). Ale jeśli twoje Brooks powoduje cierpienie, rozważ wypróbowanie Selle An-Atomica. W tej chwili mają wyprzedaż: selleanatomica.com
Zippy The Pinhead,

0

Po prostu zmocz to i wybierz się na przejażdżkę za 50 000. Gotowy. Zrobiłem to z moim nowym Brooks Pro i po jeździe pod moimi siedzeniami było kilka ładnych zanurzeń. Teraz jest naprawdę confy.


-2

Po prostu ODKRĘĆ śrubę napinającą! Ta cudowna wskazówka jest tak prosta, że ​​nie rozumiem, dlaczego właściciel strumyka miałby włamać się do siodła. Mil Printemps


2
Witamy w Bicycles @Mil. Dzięki za próbę odpowiedzi na jedno z naszych pytań, ale nie sądzę, że to odpowiada na pytanie. Zalecamy, aby nowi członkowie wybrali się na wycieczkę, aby jak najlepiej wykorzystać stronę, a także jak odpowiedzieć .
andy256,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.