Koło aerodynamiczne z przodu, regularne z tyłu - dlaczego?


8

Widziałem wielu jeźdźców w mieście, zwykle naprawiających jeźdźców lub kurierów, jeżdżących na rowerach z drogim kołem aerodynamicznym z przodu i zwykłym, tanio wyglądającym, nie aerodynamicznym kołem z tyłu.

Dlaczego ktoś miałby to robić? Głównym powodem, dla którego mogę myśleć, jest to, że:

  • Jeden budżet uniemożliwia zdobycie drugiego koła aerodynamicznego.
  • To tylko kwestia stylu
  • W rzeczywistości ta konfiguracja ma pewną zaletę

To pytanie zawiera wiele istotnych informacji i wydaje się wskazywać na fakt, że prowadzenie roweru będzie znacznie gorsze przy tego rodzaju konfiguracji, więc prawdopodobnie wyeliminowałbym możliwość oferowania pewnej przewagi.

Czy to tylko kwestia stylu czy co?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Wadą tego ustawienia jest to, że wysoka obręcz przedniego koła sprawia, że ​​jest on bardzo wrażliwy na wiatr, szczególnie w (porywistych) warunkach bocznego wiatru.
Carel

2
Chodzi o to, że koło aerodynamiczne jest jeszcze bardziej bezużyteczne z tyłu, ponieważ jeździec i rama roweru całkowicie zniszczyli laminarny przepływ powietrza przez tylne koło.
Daniel R Hicks

Może być postrzegany jako żagiel, gdy wiatr podchodzi pod kątem z tyłu. Dlatego używają go na próbach czasowych!
Carel

4
@DanielRHicks Wydaje się to prawdopodobne, ale prawdopodobnie niedokładne. Firmy z wyższej półki, takie jak Enve, produkują zestawy kół aerodynamicznych z asymetrycznymi, głębszymi obręczami kół tylnych w porównaniu do kół przednich. Jeśli tył nie miałby znaczenia, wątpię, by tak zaprojektowali. Zobacz SES 6.7.
ebrohman

@ebrohman - Przepływ powietrza na trasie znacznie różni się od przepływu na ulicach miasta.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


6

Jak stwierdzono w drugiej odpowiedzi, siła napędowa tych ustawień wykorzystywana była do budżetowania. Tylne koło ma ustalony bieg, który ogranicza wybór budżetu do starych kół gąsienic, przekształconych kół wolnego koła i własnej konstrukcji. Dwa pierwsze mają wysoką liczbę szprych, ponieważ to było wszystko, co istniało w ciągu dnia, a łatwo dostępne komponenty do samodzielnego budowania są różnorodne. Z przodu zadziała dowolne koło jezdne.

Twierdzono również, że posłańcy faworyzowali Aerospoke, trójramienne i tym podobne, ponieważ są one szybsze do zablokowania: zamiast ostrożnego nawlekania można po prostu rzucić łańcuchem przez jeden. Nie dotyczy to oczywiście roweru na zdjęciu.

Innym powodem takiego ustawienia jest to, że wygląda on zupełnie inaczej i jest podobny do tego, z którego korzystają niektórzy posłańcy.


9

Myślę, że to jest przemyślane. Aerowheele na platformach komunikacyjnych nie mają nic wspólnego z wydajnością, szybszym blokowaniem itp. To tylko nowa generacja naśladująca starszą generację, starająca się być cool.

Kiedy byłem posłańcem, wielu z nas kontynuowało karierę wyścigową. Koncerty z posłańcami były zasadniczo szkoleniem biednych ludzi i stałym źródłem dochodu, ponieważ sponsorzy nie dawali ci wystarczająco dużo, by żyć nawet na ramen. Kiedy poprawki zaczęły być fajne, następna generacja posłańców była głównie pozerami. Mówię, że z miłością - spędzaj wystarczająco dużo czasu na rowerze, a najbardziej rażący, świadomy mody pozer stanie się prawdziwym jeźdźcem, i na ich zasługę, właśnie to zrobili, a wielu z nich zakończyło się bardzo fajnymi ludźmi zakochanymi z rowerem. Ale czasami niektóre kiepskie rzeczy z początku tego procesu mogą przetrwać, a nawet stać się normą.

Tak też było z afektami kierowców, takimi jak aerowheels. Wielu z tych facetów spoglądało na starszych posłańców, widzieli ich po mieście na swoich platformach wyścigowych, gdy nie pracowali, i małpa-patrz-małpa.

Pamiętam, jak kiedyś wypróbowałem siodełko pełne (bez wyściółki) od sponsora. To były banany w tamtych czasach, ponieważ chociaż węgiel nie był specjalnie nowy dla ram, był najnowocześniejszy w tego rodzaju zastosowaniach. W każdym razie natknąłem się na niektórych młodych w sklepie i jak dwa tygodnie później wśród hipsterów, którzy pracowali, było pełno karbonowe szaleństwo. To siodło było okropne nawet z kozicą - w zasadzie spróbowałem go i sprzedałem. Nie mogę sobie wyobrazić, jak to musiało być z dżinsami i obciążeniem 24 kilogramami na pocztę. Ale zakołysali ich, niech Bóg błogosławi te szalone dzieciaki.


6

Czy w twoim mieście jest spółdzielnia rowerowa? Kiedy biegłem na takim szczurze, to dlatego, że po prostu złapałem wszystko, co ludzie leżą wokół i położyłem to tak tanio, jak to możliwe, zwykle nie myśląc o niczym innym niż to, co było przede mną wtedy. Potrzebowałem koła, które by się toczyło, a kiedy go założyłem, w ogóle o tym nie myślałem.

Założę się, że ogólnie rzecz biorąc, istnieje nadwyżka „drogiego wyglądu”, ale faktycznie używane i niedopasowane przednie koła się obracają. Koła tylne łamią się częściej, ponieważ mają większe naprężenia. Założę się, że podnieśli to koło o wiele taniej, niż myślisz.


3

Z perspektywy aerodynamicznej największe korzyści aerodynamiczne wynikają z ustawienia przednich kół, ponieważ są one wiodącą krawędzią przełamującą czyste powietrze. Tylne koło porusza się w „brudnym” powietrzu, więc zyski aerodynamiczne będą mniejsze.


Czy ta konfiguracja była kiedykolwiek używana w prawdziwym wyścigu?
ojs

@ojs - pewnie na lokalnych TT z pasami aerodynamicznymi. Sponsorzy dali zawodowcom oba koła, abyś nie widział takiej konfiguracji w zawodach. Nie zrozumcie mnie źle, aero aerodynamiczny tył ma jeszcze pewne zalety, ale nie tyle, co aerodynamiczny przód.
Rider_X

Mamy zatem różne kultury. W tym miejscu lokalny sprzęt TT jest albo zwykłym rowerem szosowym z przypiętym klipsem na pasku aerodynamicznym, albo całym układem aerodynamicznym, niewiele pomiędzy nimi.
ojs

Znaczne zalety kół aerodynamicznych występują podczas bocznych wiatrów. Przy wysokich kątach odchylenia wzmocnienia aerodynamiczne między przednim a tylnym kołem będą bardzo podobne.
AzulShiva
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.