Plastikowy pierścień w nowym korbie Shimano, podrzucasz czy trzymasz?


17

Właśnie dostałem nowy mechanizm korbowy Shimano i ma ten plastikowy pierścień po „wewnętrznej stronie” małej tarczy. Myślę, że to tylko jakiś materiał do pakowania. Czy mam rację i czy mogę to podrzucić, czy to jest prawdziwa część?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Czy sprawdziłeś schemat techniczny otrzymanego zestawu korbowego?
Batman

@ Batman, najpierw sprawdziłem gazetę. Podaje tylko specyfikacje dla popularnych modeli i specyfikacje dla kompatybilnych suportów i bardzo lekką instrukcję (poważnie, jednoetapowo) dla instalacji suportu i jaki klucz imbusowy do śrub korbowych. Numer dokumentu to si-0094a-001
BPugh


Szukasz czegoś takiego jak EV-FC-M411-2466C bike.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/EV/bikecomponents/… .
Batman

Odpowiedzi:


23

Nie widziałem żadnego z nich wcześniej, ale wygląda na to, że mógłby zatrzymać łańcuch spadający między skorupą suportu (rama roweru) a korbą, jeśli kiedykolwiek upuścisz łańcuch z wnętrza małego pierścienia. Kiedy tak się dzieje, może być trudne wyciągnięcie go z powrotem, a jeśli łańcuch jest tłusty, wszędzie znajdziesz olej (głównie na rękach i ubraniach). Widzę to od czasu do czasu, gdy zatrzymuję się, aby pomóc osobom stojącym obok roweru wyglądać na bezradnych podczas jazdy do pracy. W niektórych rowerach można wprawić łańcuch w ruch tak, aby nadal był ruchomy, ale nie można go wyciągnąć bez zdejmowania korby (widziałem to w sklepie rowerowym).

Chciałbym zostawić plastikowy pierścień na miejscu na wypadek, gdyby tak się stało. Jest to jedna z tych „5 gramów zatrzymuje problem raz na 10 lat”.

Może również zmniejszyć uszkodzenia spowodowane ocieraniem się łańcucha o ramę, jeśli łańcuchy spadną jak powyżej.

Edycja: po tym, jak Batman znalazł część (Shimano EV-FC-M410-2465A), oto schemat czegoś bardzo podobnego za pośrednictwem tego łącza pdf

fragment schematu pdf Shimano


Też to rozważyłem. Jestem gotów się założyć, że masz rację, ponieważ jeśli ma branding i inne rzeczy. Nie było żadnego innego materiału do pakowania oprócz małej osłony, która zapobiegałaby wbijaniu się zębów w pudełko. Pomyślałem, że może tam być, żeby śruby pierścieniowe nie kopały w pudełku.
BPugh

3
Według Shimano EV-FC-M410-2465A jest to poprawna odpowiedź - jest to osłona łańcucha.
Batman

1
@ Batman wow, aktualna oficjalna dokumentacja. Dobrze znaleziony!
Móż
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.