Czy istnieje góra ulocka, która wykorzystuje otwory w klatce na butelki?


6

Znalazłem taki, który facet sprawił, że myślę o drukarkach 3D lub czymś takim, ale wydaje się, że to doskonałe rozwiązanie.
enter image description here

Mam rower z ramą węglową i nie chcę używać tradycyjnego mocowania ulocka na górze, ponieważ tworzy on punkt naprężenia poprzez kompresję. A dolna część tego roweru jest zbyt gruba dla uchwytu.


2
Nie mam odpowiedzi, ale to świetny pomysł. Wadą jest to, że zamek jest dużo cięższy niż pompa i butelka wody, więc mocowanie może wymagać większej grubości / mięsa, co oznacza dłuższe śruby. Waga mogłaby być łatwiejsza do opanowania, gdybyś był gotów zrezygnować z butelki z wodą w tej pozycji, aby utrzymać blokadę na linii środkowej.
Criggie

1
Na stalowej ramie tak, ale mam poważne wątpliwości co do karbonowej ramy. Naprężenie śrub może je rozerwać, ponieważ grubość ścianki prawdopodobnie nie ma na celu wytrzymania ciężaru i wibracji związanych z użytkowaniem drogi.
Carel

@carel - Uchwyt na butelkę z wodą jest przeznaczony do przechowywania butelki wody o pojemności 800 ml, tak więc 800 gramów, a niektórzy ludzie również tam montują pompy / nadmuchiwacze. Przyjmij więc 1 kilogram. Ale te zamki ważą nieco więcej. Nolawi, jak ciężki jest twój zamek?
Criggie

1
@ Criggie: Ciężar i CG butelki są bliżej ramy, więc jest mniejsza dźwignia.
Carel

1
To około 2,2 funta
nolawi petros

Odpowiedzi:


1

To nie jest ulock, ale to ten sam pomysł.

enter image description here

Jest to zamek rowerowy 0,9 funta wykonany z tytanu. Kosztują 99 USD i są wyposażone w uchwyt na bidon, jak pokazano na rysunku.

TiGr® mini Bike Lock wprowadź opis linku tutaj

enter image description here

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.