Jak nosić duży plecak na stojaku na rowery?


5

Moje 3 dzieci jeżdżą na rowerach do szkoły i niosą ze sobą dość duże pakunki. Nie zmieści się w żadnej sakwie, jaką mogę znaleźć.

Zastanawiałem się nad powieszeniem ich z boku sakwy za pomocą szpuntów, aby nie przesuwały się, i być może kawałka sztywnego plastiku, aby trzymać je z dala od szprych.

Kosze boczne są zbyt duże, aby zmieściły się w rowerze @ bagażnik rowerowy @ szkoła. Zastanawiałem się również nad bardzo wąskim koszem na bagażniku, ale wysoko umieszczam środek ciężkości, utrudniając przesuwanie nóg nad rowerem itp.

Szukasz lepszych pomysłów.


7
Porozmawiaj o tym ze szkołą. Poważnie. Nie należy wymagać od dzieci noszenia tak ciężkich ładunków tylko po to, aby dostać się do szkoły. Dzieci powinny mieć możliwość noszenia własnego plecaka na plecach. Postaraj się uzyskać coś dobrego za pomocą paska biodrowego, aby odciążyć ramiona.
Kibbee

1
@Kibee pasek w talii podtrzymuje torbę, ale nie przyjmuje dużego ciężaru. Pas biodrowy przybiera na wadze, ale jeśli jadę na wycieczkę, rozpinam go lub naciska na brzuch. Uważam, że pas piersiowy jest bardzo pomocny podczas jazdy z plecakiem, aby zatrzymać jego kołysanie.
Chris H

2
Niosą za dużo rzeczy. Co niosą - wszystkie podręczniki, laptop, sprzęt gimnastyczny, lunchbox i butelki z wodą? Zostaw rzeczy w szkole w szafkach.
Criggie

1
Wald ma składane kosze. Czy rozważałeś to? Wierzę, że oferują również wkładki dla nich, a także do drobiazgów. Kolejne pytanie, czy eskortujesz również swoje dzieci do szkoły?
BPugh

Możesz kupić kopie książek używanych w szkole, aby dzieci mogły uniknąć noszenia podręczników do domu. 20 funtów to dużo dla dziecka do noszenia w plecaku.
Batman

Odpowiedzi:


4

Mam to wyzwanie z moim rowerzystą ze szkoły podstawowej.

Plakaty, które zalecają dzieciom przyjmowanie mniejszej ilości rzeczy, odsuwają winę na odpowiedź na twoje pytanie, bo co powinny zostawić? Wszystkie są niezbędne: pudełko na lunch (wielokrotnego użytku, ponieważ jest to lepszy wybór w szkole), butelka na wodę (ołów w fajkach szkolnych), teczka, dziennik pisania i książka biblioteczna lub dwie. Po prostu nie możesz znaleźć plecaka dla dzieci poniżej 80 USD, który zmieści się w folderze i będzie trwały.

Jedna opcja: sakwy spożywcze. Mam torebkę Arkel podobną do sakwy Banjo Brothers . Jest wystarczająco przyzwoity i pasuje do plecaka córki, chociaż jest ciasny.

Córka mojego przyjaciela ma torbę Ballard Market od Detours . Jest to ładna torba, ale droga (90 USD) i trochę mała, jeśli dziecko niesie lunch.


Ciąg dalszy ... Chciałbym móc kupić ten konwerter z tyłu, aby przypiąć plecak do stojaka, ale recenzja pochodzi z 2010 roku, a link do produktu jest martwy: bicycletouringpro.com/blog/hybrid-backpack-review This Banjo Brothers 80 $ sakwa / plecak jest przyzwoity: banjobrothers.com/products/current/panniers/…
bikeyparent

Witamy w Bicycles @bikey. Osoby używające komentarzy często dodają przydatne informacje, ale w tym przypadku nie. W swojej odpowiedzi dobrze jest skoncentrować się na odpowiedzi na pytanie, aby uniknąć rozpraszania uwagi odbiorców, zwłaszcza że komentarze te można usunąć w dowolnym momencie. Ładna pierwsza odpowiedź. Tak trzymaj :-)
andy256,

Hybrydowy konwerter tylnego stojaka jest naprawdę interesujący, istnieje zapisana wersja strony produktu na archive.org: web.archive.org/web/20160205031808/http://hybridbackpack.com Plus, filmy są nadal na YouTube: youtube. com / user / HybridBackpack? feature = mhee
newenglander

2

Używam dużej, otwartej torby, gdy chcę nosić duży plecak lub torbę sportową na rowerze (jest podobny do torby na zakupy, ale tak naprawdę nie jest przeznaczony do noszenia rzeczy bez roweru). Ponieważ jest szeroki i nie ma góry, duże przedmioty zwykle mieszczą się bez problemów (mogą się wystawać, ale można je zabezpieczyć za pomocą napinających pasków na sakwie). Sakwa ma pozostać na rowerze (mam zabezpieczone opaskami kablowymi, aby nikt nie mógł od niej odejść). Tak to wygląda (ale jestem pewien, że istnieją inne podobne produkty):

https://www.greengurugear.com/collections/bike-gear/products/freerider-31l-pannier


2

Odwiedź niektóre sklepy spożywcze i sklepy z dolarami, znajdź miejsce, w którym przekażesz skrzynkę z mlekiem. Użyj mocnych pasków na suwak, aby przymocować skrzynkę na mleko do stojaka na rowery. Wrzuć plecak do skrzynki na mleko w drodze do szkoły. Jeśli pojawi się plecak, jesteś zbyt szalony. Jeśli plecak nie pasuje, masz za dużo badziewia w plecaku. Miłego dnia.


1
Lub kup coś podobnego w sklepie z artykułami biurowymi zgodnie z prawem ... różnorodne rzeczy, które nosiłem tam na studiach, wahały się od zdrowych do szalonych.
Chris Stratton

2

Ja też miałem ten problem i znalazłem nieco unikalne rozwiązanie. Eksplorowałem za pomocą sakwy, ale ponieważ codziennie noszę laptopa, martwiłem się, co by się stało, gdyby rower poślizgnął się na lodzie i zmiażdżył moją torbę na laptopa (coś, co faktycznie przydarzyło mi się jako nastolatka)

Jak już wspomniałeś, kosze są zbyt wysokie i niewygodne, więc zamiast tego znalazłem metalową tacę 19 na 13 cali i zamontowałem ją przy użyciu wytrzymałych gumowych pasków. Nawet pasuje do koloru moich sakw rowerowych, więc myślę, że to dobre rozwiązanie. Bardzo swobodnie jest móc nosić tyle na moim rowerze bez stałego obciążenia ramion.

Plecak przypięty do metalowej tacki 19 na 13 cali

Ponieważ laptop znajduje się na dole plecaka, wydaje mi się, że metalowe ścianki tacy powinny absorbować wstrząsy poślizgnięcia lub upadku i chronić je w środku. Do tej pory otrzymałem wiele komplementów dla tego projektu. Minęło ponad rok na moim rowerze i dobrze sobie radził.


1

20 funtów po jednej stronie szafy prawdopodobnie będzie stanowić problem. Spojrzałbym na stałą sakwę po jednej stronie roweru z haczykiem na górze bagażnika, aby umożliwić zawieszenie plecaka naprzeciwko sakwy. Połóż arkusz plastiku lub sklejki, aby plecak nie wpadł do koła :) Weź trochę ciężkich rzeczy i włóż do sakwy.

Kiedy dużo wędrowałem, liczyłem, że limit wynosi 1/4 masy ciała w plecaku dla osoby dorosłej (jeśli są wysportowane i silne) lub 1/5 dla dziecka. Więc patrzysz na 100lb + dzieci, mam nadzieję. Dzieci, które widzę, walczące z dużymi plecakami martwią mnie, większość z nich wydaje się mieć zbyt dużą wagę. Ja również nie widziałem sakwy, która zabrałaby jeden z tych plecaków.

Problem ze wszystkimi sakwami ​​na plecaki, które widziałem, polega na tym, że nie są one bardzo odporne na zarysowania i nie są tak zaprojektowane, aby przetrwać to, przez co przechodzą plecaki dla dzieci.


Czy spojrzałeś na błąd Arkel? Miałem jeden od kilku lat (codzienne dojazdy do pracy) i stwierdziłem, że jest bardzo odporny na zarysowania. To powiedziawszy, paski plecaka nie są najwygodniejsze.
newenglander

1

Pomyślałbym, że mniejsze sakwy i może bagażnik w połączeniu z plecakiem. Powiedzmy, ~ 5 funtów książek w każdej sakwie i równowagę w plecaku (prawdopodobnie zeszyty ... ponieważ i tak nie zmieszczą się w mniejszych sakwach) ... a potem obiad w bagażniku - rozpakuj książki z sakw do plecaka w szkole, a następnie zdejmij bagażnik na oddzielne paski

W przypadku kufrów coś takiego jak nashbar daytrekkers lub coś równie niedrogiego (mniej niż 50 $ i łatwo naprawić) ... Chodzi o to, że pozostają na rowerze - puste, gdy dziecko jest nieobecne.

Pień może być twardy lub miękki ... miękkie pnie będą wymagać sztywnych pojemników na lunch, twarde nie tyle ... jednak ... miękkie są łatwiejsze do wrzucenia do prania w celu wyczyszczenia, gdy nieuchronne rozlania się zdarza się ... albo śmierdzi ... Poza tym niektóre pudełka na lunch można rozbić, więc może nie potrzebować bagażnika ...

Ogólny budżet na takie przedsięwzięcie dla trzech rowerzystów wyniósłby (bez robocizny, rowerów, pojemników na lunch, plecaków - wszystko, co powinieneś już mieć) co najmniej 25 USD za bagażnik, 50 USD za trekkingi i kolejne 40 USD za bagażnik. .. to około 115 USD na zawodnika ... najlepszy przypadek .. w rzeczywistości spodziewałbym się, że będzie to mniej więcej 150 USD na zawodnika ... to około 450 USD za trzy. Pamiętaj, że będziesz potrzebować wsparcia dla sakw na bagażniku, jeśli dostaniesz również bagażniki w stylu sztycy ... aby trzymać sakwy z dala od tylnych kół. Możliwe jest również zaopatrzenie się w wodoodporne pokrowce na czepki, które będą pasować do sakw, aby utrzymać je suche podczas jazdy i podczas parkowania roweru. Należy również rozważyć błotniki. Chociaż niektóre motocykle są wyposażone w odpowiednie błotniki ...

Jeśli pojemnik na lunch można zatrzymać z zapasami daytrekkera, a bagażnik i błotniki są już obecne ... budżet spada tylko do kosztu daytrekkerów ...


Kolejną zaletą jest to, że gdy dzieci są w szkole, mają taki sam wygląd pojedynczego plecaka, jak inne dzieci. A jeśli nie chcą, mogą pozostawić sakwy puste. Korzystanie z mniejszych sakw oznacza mniejszą szansę na ingerencję sakwy w piętę rowerzysty przy mniejszych rozmiarach ramy.
david1024

1

Najpierw zapytałbym, co jest nie tak z samym noszeniem paczek? Gdyby to były wyścigi przygodowe na duże odległości, powiedziałbym, że na pewno weźmiesz torby na rower. Ale jeśli chodzi o dojazdy, zawsze uważałem plecak za lepszy. Łatwiej jest zrównoważyć duży ładunek, ponieważ ciężar można dynamicznie przesuwać razem z tobą. Ponadto w miejscu docelowym nie ma potrzeby manipulowania bagażnikiem ani sakwami, a niskie prawdopodobieństwo zapomnienia o spakowaniu na rowerze. Dopóki paczka nie jest tak duża (ponad ramiona), że kask można nadal nosić z głową wyprostowaną, nigdy nie miałem problemu z jazdą na krótkich dystansach, nawet z dość ciężkim plecakiem.


1
Plecak może działać na kilometr, a na odcinku przez dwa kilometry. Kiedy dotrzesz do odległości dojazdów, które faktycznie pozwalają Twojemu ciału osiągnąć temperaturę roboczą (cokolwiek więcej niż pięć kilometrów), po prostu pocisz się jak diabli pod plecakiem. Jednak jeden kilometr to nie to, co nazwałbym odległością dojazdową. Już za rogiem ...
cmaster

Istnieje wiele paczek wykonanych z obszarami odciążającymi lub przepływowymi, które zapobiegają przegrzaniu. Przez lata dojeżdżałem do pracy z różnymi plecakami, które nie miały tego problemu.
Usunięto użytkownika

Chociaż prawdą jest, że plecak sprawia, że ​​plecy stają się cieplejsze i wilgotniejsze, nie jest to niemożliwe. I przez kilka zwykłych mil, gdy dziecko może jechać do szkoły, nic wielkiego. Co więcej, kiedy pokonasz wiele kilometrów, i tak będziesz w trybie ciągłego potu; Latem nosiłem jeden przez minimalnie wspierane stulecie, ponieważ nietypowy rodzaj ramy, której użyłem do tej jazdy, wykluczał jakąkolwiek inną opcję.
Chris Stratton

1

Wiem, że jest późno, ale znalazłem kilka możliwości.

1) „Bug” firmy Arkel szybko przekształca się z plecaka w sakiewkę i zawiera wiele rzeczy. (Wada: Sam nie wytrzymuje.) Cykl Vaude 22 i Cykl 28 są również dobrymi kabrioletami.

2) Nie brzmi jak reklama Arkel, ale zazwyczaj wkładam plecak do torby z torbą na zakupy Arkel i to działa naprawdę dobrze. Chroni nawet plecak przed deszczem i błotem podczas jazdy. Mam kilka pasujących do niego paczek ... Myślę, że coś do szerokości około 12 cali.

3) Właśnie dostałem jeden z nich: https://www.amazon.com/gp/product/B00521GWDQ/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3AXSEGOILU14U Jak to jest, paski są trochę krótkie jak na duży plecak, ale myślę, że mogę dopasować dodatkowy element, aby wydłużyć główny pasek. Następnie muszę jakoś przymocować go do bagażnika roweru, ale myślę, że końcowy wynik będzie tego wart.


Trudno tego uniknąć, ale wolimy nie wydawać konkretnych zaleceń dotyczących produktów. Rozważ skupienie się bardziej na cechach produktu niż na marce.
Criggie

Dzięki, @Criggie. Podałbym bardziej ogólne zalecenia, ale w tym przypadku przetestowałem i przetestowałem wiele różnych marek i modeli i mam bardzo specyficzne różnice. Zobacz na przykład tutaj: humanpoweredvehicles.net/2016/09/…
Tech Curmudgeon

Nie twierdzę, że ostatni link (stojak Vario) nie jest fajny - w rzeczywistości chcę taki. Ale Q pyta o duże plecaki iz limitem wagi 7 kg, który nie pasuje do mojej definicji dużego (chociaż jest bliżej OP przy ~ 9 kg). Ten limit jest prawdopodobnie realistyczny, ponieważ mocowanie klickfix jest tylko plastikowe i ma tendencję do obracania się wokół prętów. Gdybyś mógł postawić duży (dla mnie) plecak na tym stojaku, nie byłbyś w stanie zobaczyć ponad nim!
Chris H

Zgadzam się, Chris H. W ogóle nie planuję używać stelaża z mocowaniem Klickfix. Sam stojak jest rurowy z aluminium i wydaje się bardzo wytrzymały. Podejrzewam, że limit ciężaru jest większy dla części Klickfix niż dla samego stojaka.
Tech Curmudgeon

1

Możesz zajrzeć do rozkładanych sakw plecakowych. Mój jest trochę mały jak na twoje standardy, ale jest w większej wersji. Jest tani i odporny na zużycie, więc nie poleciłbym go, ale kiedy szukałem, istniały odpowiednie marki bagażników rowerowych sprzedające porównywalne torby z lepszym sprzętem do montażu.

Odkąd napisałem to rok temu, opcje dla sakwalnych kabin stały się lepsze.


-3

Najlepszym sposobem jest całkowite uniknięcie problemu.

Zabieram swoje dzieci na rowery, jeśli mam czas. Jeśli ich nie wezmę, nie jadą rowerem. Rozwiązuję problem z torbą, nosząc wszystkie torby samodzielnie. Domową sakwę mam bardzo tanią, bardzo prostą, jak widać na zdjęciu. Jest dość szeroki i ma dwa występy, dzięki czemu mogę zawiesić torbę z każdej strony z tyłu i trzymać je z boku z dala od koła. Gdzie na zdjęciu wiszą zakupy. Zwykle mam laptopa i narzędzia, na których siedzi także moja córeczka.

Miałem więcej szwów niż Frankenstein, więc nie będę wyglądać gorzej z kilkoma zadrapaniami, jeśli coś pójdzie nie tak. Ale nie interesuje mnie utrata dzieciaka ani zbulwersowanie moich dziewczyn.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


5
Siedząc córce czeka Cię poważna kontuzja. Proszę nie rób tego.
David Richerby

@DavidRicherby, chyba żartujesz
Kilisi

5
Nie, jestem absolutnie poważny. Na początek, co chroni ją przed zmiażdżeniem stóp tylnym kołem? Na pewno nie te małe sandały.
David Richerby,

@DavidRicherby Nie jestem idiotką, jej stopy nie mogą dosięgnąć szprych ani nawet się zbliżyć, to szeroki stojak, a przód rozkłada nogi. Ma taką samą szerokość jak obudowa mojego laptopa. Nie jest to świetny kąt na zdjęciu, ale uwierz mi na słowo. Również jeżdżę bardzo powoli i ostrożnie, biorąc moje dzieci.
Kilisi,

5
Mam 2-calową bliznę na lewym pięcie od kiedy miałem 5-6 lat jadąc z tyłu roweru mojego dziadka, podobnie jak twoja córka. Moja pięta poszła w szprychy, poszedłem na pogotowie, mój dziadek czuł się okropnie. Podczas gdy twoja córka może „normalnie” nie być w stanie wbić pięty w szprychy, zastanów się, co może się stać, jeśli skręcisz, aby uniknąć niebezpieczeństwa na drodze, a ona prawie spadnie, obrót jej ciała może łatwo spowodować wywrócenie się i zablokowanie stopę w szprychy, zmieniając siniaka w trwałą niepełnosprawność.
RoboKaren,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.