Transport artykułów spożywczych


15

Jaki jest najlepszy sposób transportu artykułów spożywczych na nierównych drogach bez uszkodzeń? (Moje miasto ma duży budżet na dziury.) Obecnie używam 2-kołowej przyczepy towarowej , ale czy jest coś, co mogę zrobić, aby amortyzować delikatniejsze przedmioty (np. Jajka)? A co z przedmiotami takimi jak mleko, gdzie każdy otwór powoduje, że płyn się ślizga?


2
Pamiętam okropny film, w którym transportowali lotną substancję chemiczną pół, i zawiesili ją w powietrzu z tyłu ciężarówki za pomocą gumowych linek / kabli.
Jared Harley

To wygląda na całkiem niezły dwukołowiec. Jak ci się podoba? Czy mocowanie działa dobrze? Mocowanie na mojej przyczepie do roweru dwukołowego często się obraca i uderza w tylne koło roweru.
sixtyfootersdude

@sixtyfootersdude - Mocowanie jest solidne, podobnie jak przyczepa. Jednak mechanizm zaczepu może utknąć od czasu do czasu; Zajmuje się to poluzowaniem osi zaczepu i obróceniem go z powrotem do pionu. Brak problemów z zaczepem uderzającym w tylne koło podczas jazdy.
Neil Fein

Odpowiedzi:


14

Delikatne przedmioty prawdopodobnie przetrwałyby najlepiej w małym plecaku. Twoje ciało zachowuje się jak naturalny amortyzator, więc wszystko, co przyczepia się do twoich pleców, powinno uzyskać płynniejszą jazdę, szczególnie jeśli nie masz siodła w najbardziej wyboistych sekcjach. Pamiętaj jednak, aby paczka była lekka.

Połóż cięższe przedmioty, takie jak mleko, na tylnym stojaku, tylnych sakwach lub idealnie na przyczepie. Na twoich plecach mogą być naprawdę męczące, a na przednim bagażniku mogą naprawdę zdestabilizować twoje przednie koło (nawet gorzej dla czegoś, co się ślizga).

Kruchy i ciężki? (np. słoiki, szklane butelki) Umieść je w bagażniku na tylnym bagażniku, ale upewnij się, że są dobrze wyściełane zarówno od roweru, jak i od siebie nawzajem.


10

Nie przewożę zbyt wielu artykułów spożywczych, ale fizyka mówi nam, że tak naprawdę nie powinniśmy się tak bardzo przejmować wzlotami i upadkami, ale powinniśmy bardziej martwić się o to, że coś się przewróci. Jajko w kartonie nie powinno pęknąć po prostu dlatego, że przyspieszysz je szybko, zostanie rozbite, gdy ucieknie, a następnie spadnie. Problem stanowi tu nierówna presja. Pamiętaj, że tył ciężarówki prawdopodobnie nie jest bardziej płynny niż jazda rowerem. Powinieneś upewnić się, że twoje produkty spożywcze są ciasno zapakowane, aby nie mogły się tak dużo przemieszczać, a może nawet użyć sznurków z ładną miękką pianką na górze i na dole, aby nie podskakiwały w górę i w dół, gdy trafiłeś dziurę w puli.


Wybrałem odpowiedź darkcanuck jako najlepszą ogólną odpowiedź, ale jest to doskonały punkt. +1!
Neil Fein

4

Co sądzisz o modyfikacji przyczepy?

  • dodanie zawiesiny może wchłonąć niektóre nierówności
  • większe koła i wysokoprofilowe (tj. dużo gumy) opony niskociśnieniowe również przeszłyby długą drogę w kierunku wygładzenia nierówności na drodze, jednak ostrzeżenie: jeśli są zbyt szerokie, mogą zmniejszyć manewrowość z przyczepą
  • trochę trwałej wyściółki do przyczepy (i może wodoodpornej osłony, aby utrzymać suchą wyściółkę, jeśli jeszcze jej nie używasz)

W przeciwnym razie może po prostu wyściełana torba na delikatne przedmioty (a jeśli jest tylko kilka, zdecydowanie przyklej ją do pleców, jak sugeruje darkcanuck dla maksymalnego zawieszenia).


Może uda mi się zdobyć większe opony do 16-calowych kół przyczepy, to nie jest zły pomysł.
Neil Fein

Burley odpowiedział mi tym e-mailem CYA: „Nie testowaliśmy Nomada pod kątem szerszych opon, więc nie możemy zagwarantować integralności strukturalnej ani bezpieczeństwa przy jakichkolwiek modyfikacjach”.
Neil Fein,

jako inżynier (w Australii) sensowne jest ujęcie tego w taki sposób z etycznego / prawnego punktu widzenia - jeśli nie jesteś całkowicie pewien, nie będziesz udzielać porad technicznych. w przeciwnym razie ktoś może Cię pozwać, jeśli się mylisz, więc równie dobrze, powiedziałbym to samo, zwłaszcza że nie widziałeś przyczepy ani nie przeprowadził żadnej analizy rozmiarów / szerokości kół / ... ale ...
drfrogsplat

... chyba że jest to szczególnie lekka rama lub wokół kół jest mało miejsca, to prawdopodobnie byłoby dobrze. jeśli masz znajomych / rodzinę ze stopniem inżyniera mechanika lub mechaników, którzy wykonują dowolne niestandardowe projekty / modyfikacje ram itp., poproś ich o radę i dowiedz się, czy są oni pewni w ten czy inny sposób (i nie pozywaj ich jeśli się mylą, jeśli poprosiłeś ich tylko o szybką / darmową poradę!)
drfrogsplat

3

Przydałoby się coś takiego jak zwiastun Boba . Ma zawieszenie.

Przyczepa BoB jest przyczepą jednokołową, więc prawdopodobnie modyfikowanie twojej pracy tak, aby Bob był niemożliwy. Jeśli jednak zbudujesz nowy, tworzenie czegoś takiego jak bob może być dobrym pomysłem.

Rozumiem, że przyczepy jednokołowe są lepsze w trudnych warunkach.

alternatywny tekst

Edycja : Inną korzyścią może być to, że możesz łatwiej ominąć dziury. Mam teraz przyczepę dwukołową, ale trudno jest uniknąć dziur z trzema kołami w różnych miejscach na drodze. Może to być łatwiejsze dzięki przyczepie jednokołowej, która śledzi bezpośrednio za rowerem.


Niestety, zastąpienie mojej przyczepy nie jest w tej chwili na to stać, ale od jakiegoś czasu mam oko na przyczepę z zawieszeniem Boba - wygląda to na słodki kawałek sprzętu.
Neil Fein,

2

Miałem doświadczenie w transporcie laptopa, którego też nie chciałem popychać. Najlepszą wyściółką nie była oficjalna „kieszeń na laptopa”, ale owinięcie jej obszerną polarową kurtką, a następnie włożenie jej do sakwy, która dobrze się dopasowała. Byłbym skłonny przyjąć to samo podejście w przypadku kartonu z jajami: owinąć je polarową kurtką, włożyć do pojemnika i przymocować mocno do przyczepy.

Wypuść trochę powietrza z opon przyczepy, aby uzyskać swobodną amortyzację. (Wykorzystałem tę sztuczkę dzisiaj, kiedy zabrałem mojego 3-miesięcznego dziecka na jego pierwszą przejażdżkę rowerem, siedzącym tyłem do kierunku jazdy samochodem przypiętym do pieczywa).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.