Jak bezpiecznie usunąć zawór Presta z pompy?


10

Bez względu na to, co próbuję, nie mogę zdjąć pompy z gwintowanego zaworu Presta bez zranienia rąk na szprychach koła.

Zaczynam myśleć, że robię coś złego.

Po odblokowaniu po prostu pociągam, aż zawór pompy się zwolni. Czasami jest to dość prosty proces. Innym razem muszę użyć dość siły. A najgorsze chwile stykam się ze szprychami i tracę trochę skóry.

Wszelkie wskazówki będą mile widziane. Posiadam pompę Avenir Air Source Pro z zaworem z podwójną głowicą.

Avenir Air Source Pro


2
Czy możesz powiedzieć nam model pompy lub przedstawić zdjęcie pompy? Nie wszystkie pompy podłączają się lub blokują tak samo.
freiheit

Posiadam pompę Avenir Air Source Pro z zaworem z podwójną głowicą, ale myślę, że @moz i @Karl przedstawili kilka dobrych ogólnych rozwiązań. Następnym razem spróbuję usunąć kombinację rotate-karate-chop.
ashley

Edytowane w celu dołączenia obrazu od producenta.
RoboKaren

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​problem ten wynika z niewłaściwie wyregulowanego uchwytu lub uchwytu, który jest po prostu źle wykonany. W szczególności przy przełączaniu między Presta i Schrader z uchwytem „agnostycznym” zwykle konieczne jest dostosowanie „nakrętki” na końcu.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


12

Za każdym razem zdejmowałem uchwyt z zaworu. Potem to rozgryzłem (ból jest akceleratorem krzywej uczenia się).

Ustaw koło tak, aby zawór Presta był najbliżej Ciebie i był skierowany od Ciebie. Użyj kciuków po obu stronach koła, aby odepchnąć uchwyt prosto (w kierunku piasty koła).

Zapobiega to zginaniu / łamaniu trzpienia Presta i ogranicza odległość, na jaką możesz poruszać rękami, gdy trzpień wyskakuje. Nigdy więcej nieudanych kostek.


4

To wydaje się być powszechne. Wiem, że mam ten sam problem. Myślę, że każda pompa, która używa gumowego cylindra z otworem i ściska to, aby się zablokować, będzie miała ten sam problem.

Jedynym prawdziwym rozwiązaniem jest jedna z przykręcanych głowic. Są denerwujące na swój sposób - przykręcanie ich jest uciążliwe. Są również uważane za opcję wysokiej klasy, więc za pompę zapłacisz więcej. Lub mniej, jeśli wybierzesz starą pompę ramową ze stylem węża, który również jest ssący (wąż zatrzymuje powietrze, które nie dostaje się do opony, co utrudnia pompowanie opony). Nie ulegaj pokusie przejścia na zawory Schradera, mają one ten sam problem.

Najlepsze, co znalazłem, to odpowiednio wyregulować pompę / głowicę. Większość z nich ma regulację stopnia sprasowania gumowego cylindra, co wpływa na stopień sprasowania. Ideałem jest oczywiście to, że jest wystarczająco luźny, aby łatwo się zsuwać i zsuwać, ale gdy jest ściśnięty, jest wystarczająco ciasny, aby nie przeciekać. Baw się tym.

Zauważyłem, że na mojej pompie rowerowej „topeak road morph” muszę dokręcić głowę, gdy nie używam pompy lub lufa regulacyjna poluzuje się i spadnie (na szczęście do sakwy). Ale żeby go użyć, cofam baryłkę o jeden obrót, a potem pompuję oponę. Teoretycznie mógłbym zwolnić dźwignię kompresji, a następnie nieco cofnąć tę beczkę, aby wyłączyć pompę, ale trudno jest dostać się do beczki, gdy jest na zaworze.

Dla mojej pompy podłogowej jest łatwiej - po prostu nałożyłem trochę kleju blokującego nitkę, odpowiednio ją wyregulowałem i zostawiłem. Gdy ktoś go użył, dokręcił beczkę do góry, a potem narzekał, że ciężko jest ją zdjąć z zaworu. Mam przydatny wyraz twarzy w takich sytuacjach, łącząc niedowierzanie i irytację.

Ale nawet najlepsza regulacja wydaje się nie działać szczególnie dobrze. Myślę, że kiedy pompujesz gorące powietrze, podgrzewa mechanizm, guma mięknie i lekko się rozszerza, i przylega do zaworu. Ale nawet drogie pompy używają podobnej gumy, więc podejrzewam, że jest to kompromis między skutecznym uszczelnieniem a długowiecznością. FWIW, zdaję sobie sprawę, że zastosowany miękki plastik nie jest tak naprawdę gumą.

Rzeczywiste wskazówki bezpieczeństwa dotyczące robienia tego, co robisz teraz bez utraty skóry ... przesuń zawór do górnej części koła, pociągnij w dół i użyj drugiej ręki jako podkładki nad wszystkim, co chcesz uderzyć.


Dzięki @moz. Obracanie opony w celu uzyskania lepszej dźwigni ma taki sens. Spróbuję twojej techniki i zobaczę, czy to działa dla mnie.
ashley

3

Uważam, że krótki, ostry (karate) kotlet oddalony o około cal od zaworu działa dobrze. Musisz jednak upewnić się, że jest prosty, aby zminimalizować obciążenie zaworu.


Dzięki @Karl. Spróbuję twoich sztuk walki (cyklu) i zobaczę, co się stanie!
ashley

„Kotlet karate” jest nieco dramatyczny, ale zgadzam się - zawsze upewniam się, że zawór znajduje się u góry koła (tj. Jest skierowany w dół), a następnie wystarczy krótkie stuknięcie lub pociągnięcie, aby uwolnić się. Zakłada się, że masz pompę z dźwignią blokującą, co wydaje się obecnie najbardziej.
user814425

3

Zainwestuj w pompę gąsienicową z podwójną głowicą Presta / Shrader i „dźwignią blokującą”, którą możesz obrócić, aby uzyskać dokładne dopasowanie, niezależnie od typu zaworu. Upewnij się, że pompa jest wyposażona w miernik ciśnienia i utrzymuj ciśnienie w oponach, ponieważ wówczas prawdopodobieństwo ich przebicia jest mniejsze. Sprawdzaj ciśnienie co dwa tygodnie lub co miesiąc, w zależności od tego, jak ważna jest prędkość na rowerze. Jeśli zastosujesz się do tej rady (i upewnisz się, że w oponach nie ma kawałków szkła), będziesz potrzebować swojej zwykłej pompy na drodze tylko wtedy, gdy dostaniesz przebicie.

Jeśli masz luksus pompy gąsienicowej, potrzebujesz tylko taniej mini pompy na drodze, czegoś, co po prostu dostarczy wystarczającej ilości powietrza, aby zabrać Cię do domu. Tanie mini pompy są szczególnie korzystne, ponieważ mają mniej części i rzadziej grzechotają na kawałki w torbie niż ich droższe odpowiedniki.

Wspomniana technika „kotletowania” jest sposobem na zdjęcie pompy z zaworu, jednak nawet w taniej mini-pompie powinieneś być w stanie zdobyć pompę z dźwignią blokującą.


2
Całkowicie zgadzam się z tą odpowiedzią. Zaskoczony ludźmi uciekającymi się do karate itp.! Wystarczy zdobyć pompę z zamkiem, zwolnić blokadę, a pompa ześlizgnie się bez wysiłku.
Sam Meldrum,

1

Po prostu wsuwam kilka palców pod uchwyt (i koło koła) i zasadniczo podważam koło. Zajmuje niewiele wysiłku w porównaniu z próbą pociągnięcia, i wyrywa uchwyt bez ryzyka zmiażdżenia rąk.


1

Miał dokładnie ten sam problem z tą samą pompą. Wyciągnął trzon Presta prosto z tuby. Próbowałem nasmarować mydłem. Przednia opona nie działała, a potem tylna działała, ale wydaje się, że odpowiedź polega na odkręceniu nakrętki na trzpieniu zaworu. Odsuwa uchwyt bez obciążania części.


0

Rozwiązaniem jest uzyskanie rur z bezgwintowymi zaworami Presta. Jest ich niewiele, ale można je znaleźć, zwykle w złym rozmiarze. Factor robi kilka, ale trzeba je zamówić z Australii, co jest śmieszne. Michelin również produkuje niektóre, ale znowu, zwykle w złych rozmiarach.

Nigdy nie widziałem wiarygodnego powodu do gwintowania zaworu Presta. Podobno utrzymuje rurkę na miejscu podczas pompowania. Ale tak nie jest - robi to ciśnienie powietrza z pierwszego lub dwóch skoków pompy. Wszystko to sprawia, że ​​bardzo trudno jest uwolnić uchwyt pompy z zaworu.

Stwarza to również znaczne ryzyko zerwania zaworu z rury podczas próby uwolnienia uchwytu pompy. Co oznacza, że ​​rurka, którą próbujesz wymienić, jest nadal płaska i właśnie zniszczyłeś zapas. Więc jesteś osierocony z powodu bezsensownych gwintów na zaworze Presta. Wielkie dzięki, cokolwiek idiota myślał, że gwint zaworów jest dobrym pomysłem.


1
Witamy w Bicycles @Jack. Dziękujemy za odpowiedź na jedno z naszych pytań. Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych członków, zalecamy wycieczkę , aby jak najlepiej wykorzystać witrynę.
andy256

Zauważyłem, że nadal nie wybrałeś się na wycieczkę Zrozumiesz, jak wszystko działa lepiej, jeśli przeczytasz wycieczkę .
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.