Dźwignia hamulca przerywacza kompatybilna z hydraulicznymi mechanicznymi hamulcami tarczowymi?


2

Niedawno zainstalowałem hydrauliczne hamulce tarczowe JuinTech R1 w moim rowerze szosowym. Chciałbym dodać kilka dźwigni hamulca Cyclo Top lub przerywacza. Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie? Jakieś problemy?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
O co się martwić? Hamulec nie wie, czy jego linka jest ciągnięta przez dźwignię przerywacza, czy oryginalną dźwignię.
Batman,


@ Batman, powiedziano mi, że hamulce te wymagają stosunkowo długiego ciągnięcia. Ponieważ nigdy nie korzystałem z dźwigni przerywacza, nie byłem pewien, czy można uzyskać taką samą długość ciągnięcia przerywacza jak główny hamulec.
Matt9,

Są zaprojektowane do pracy z normalnymi dźwigniami hamulca / STI. Dźwignie przerywacza działają tak samo, jak normalne dźwignie hamulca - kabel nie jest ciągnięty przez dźwignię przerywacza (tylko porusza segment obudowy). Dźwignie przedłużające (jak w rowerach z lat 70.) powodują problemy.
Batman,

Odpowiedzi:


2

Hamulce te są zaprojektowane do przełajów przełajowych, co oznacza użycie „brifters” STI, jak bez wątpienia masz na swoim rowerze. Dźwignie przerywacza są również przeznaczone do użytku z dźwigniami STI. Trio powinno być idealnie kompatybilne.

Jedynym wyjątkiem od powyższego byłoby posiadanie „górskich” hamulców przeznaczonych do dźwigni MTB. Ale tutaj tak nie jest.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.