Czy rolki niszczą opony?


12

Tej zimy zacząłem używać aluminiowych rolek do jazdy w pomieszczeniach i zauważyłem smugi pozostawione na oponach. Widziałem także opony reklamowane specjalnie do użytku z rolkami.

Zastanawiam się, czy użycie rolek w jakikolwiek sposób rozerwa lub zniszczy wysokiej jakości oponę drogową?


Jeżdżę na moich rolkach na rowerze górskim z haczykami Maxxis 26 "x 2,5". I mam dość małe rolki o średnicy. Po 2-3 latach zacząłem dostawać bańkę w oponie, która rosła i rosła. Prawdopodobnie prowadziłem je około 35-40 psi. Wymieniłem inny zestaw (wciąż owsiki) i prowadzę je teraz przy około 50 PSI, co jest bardzo wysokie (ale nie więcej niż Max) dla opony tego rozmiaru. Dlatego z pewnością mogą uszkodzić NIEKTÓRE opony. Ale opony drogowe? Nie wiem.
l008com

Odpowiedzi:


12

Zasadniczo dobrym pomysłem jest użycie opony do trenażera, ponieważ opona zużywa się znacznie szybciej (a ponadto robi się cieplejsza, powoduje większy hałas itp.).

Rolki nie powodują tak dużego zużycia opon, jak trener, ale nie są dokładnie drogą. Wiele osób używa na nich zwykłych opon drogowych bez żadnych negatywnych skutków. Niektóre osoby doświadczają zwiększonego zużycia (zwykle z tyłu).

Jeśli naprawdę się martwisz, po prostu kup tanie opony za 15 dolarów i załóż je na koła. Na trenerze nie wytrzymają tak długo, jak opona na trenera, ale uratują twoje dobre opony. Na rolkach na ogół masz mniejsze zużycie, ale nadal będziesz oszczędzać oryginalne opony (ponieważ nie są używane).


1
+1. Nigdy nie widziałem potrzeby kupowania opony do konkretnego trenera. Tania twarda opona mieszana zawsze dobrze mi szła. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są miękkie opony mieszane na plastikowych rolkach, ponieważ słyszałem, że nagrzewanie się powoduje wybuchy.
Andy P

1
Właściwie mam plastikowe rolki i jeżdżę na nich co jakiś czas. Zaskakujące jest, jak mało się tam gromadzi ciepło. Z drugiej strony problemem jest gromadzenie się elektryczności statycznej.
ojs

1

Różnica polega na tym, że rolki nie generują dużo ciepła podczas jazdy na nich, podczas gdy wielu trenerów. Ciepło pomaga zdjąć opony i degraduje gumę na bieżniku.


0

Jeśli twoja opona ma bieżnik, absolutnie. Wiem, że powiedziałeś oponę drogową, ale niektóre nadal mają bieżnik. Trener ma również tendencję do kwadratowania opony.

Wolę używać opon do butów treningowych, ponieważ często są one nieco cichsze, ale też nie podoba mi się pomysł, że moje przednie i tylne opony zużywają się znacznie różniące się w ciągu roku.

AKTUALIZACJA: pomyliłem walec z trenerem (trenerzy mają rolki ...), więc zużycie różnicowe nie powinno mieć większego zastosowania. Wyobrażam sobie, że kwadraty nadal by się pojawiały, podobnie jak zużywałyby się z powodu stopni. Mogą być ciszej, choć nie miałbyś tak dużego kontaktu z trenerem.


Trenerzy i rolki to różne rzeczy. Oto rolki: youtube.com/watch?v=3WCUN7-nezQ
ojs

Ach, racja, widziałem je, ale nie od razu o nich myślałem. Wyobrażam sobie, że wyrównanie nadal będzie obowiązywać, zwłaszcza jeśli dużo przyspieszasz. Ale zużycie różnicowe nie.
jhaagsma,

Kwadrat można zminimalizować, kupując rolki o profilu dolinowym zamiast płaskich.
Criggie

@ Criggie to interesujące. Ciekawe, dlaczego płaska droga nie równałaby się tak często z oponami?
ebrohman

1
@ebrohman Jeśli pozostaniesz pionowo na drodze, opona ześlizgnie się z największym zużyciem po stronie najbliższej środkowej części drogi. Jeździmy po lewej stronie, więc moje opony są bardziej zużyte w prawo, ze względu na pochylenie drogi. Na rolkach nie ma tendencji do pchania motocykla i oczywiście nie ma narożników do oparcia się, więc rower pozostaje dość pionowo. Profil doliny (niewielka krzywizna na szerokości walca) zapewnia nieco tego grzbietu.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.