Czy mogę skakać na rowerze z małej wysokości?


13

Niedawno kupiłem rower Merida Matts 40-D . Nie kupiłem go do sportów ekstremalnych, a nie na rekreacyjną jazdę na rowerze itp., Ale ponieważ mam zaledwie 22 lata, zbyt kuszące jest zeskakiwanie z małych schodów podczas jazdy po mieście. Powiedzmy, że wysokość do skoku jest mniejsza niż 1 metr, a moja waga to 74 kg (162 funty). Czy od czasu do czasu mogę korzystać z tego roweru, czy też nie? Nie chcę go łamać, ani niszczyć kół itp.

EDYCJA: Aby wyjaśnić, co mam na myśli, stworzyłem ten prosty schemat:

Schemat skoku

Zasadniczo więc nigdy nie uderzyłem w schody, tylko w ziemię podczas lądowania.


Przynajmniej masz kilka szprych. Warto mieć pewność, że masz mocne koła - szczególnie na tylnym kole.
Pożegnanie wymiany

2
Cokolwiek zrobisz, uzyskaj trochę utrzymania stopy.
whatsisname

2
Cokolwiek robisz, posiadaj ubezpieczenie medyczne.
Daniel R Hicks

Należy pamiętać, że większość rowerów biegowych należy do kategorii 3 ATSM, co oznacza, że ​​skoki i spadki mają być mniejsze niż 61 cm (24 ").
Cristian Ciupitu,

Odpowiedzi:


9

Twój rower jest przeznaczony do jazdy w trudnym terenie, takim jak leśne ścieżki, korzenie, od czasu do czasu spadaj. Nie powinien on pękać po kilku kroplach z niskich wysokości, jeśli zastosujesz tę technikę poprawnie. Oczywiście skróci to jego żywotność, więc jeśli stanie się regularną praktyką, powinieneś zmienić swój rower z podstawowego poziomu MTB na coś bardziej odpowiedniego.

Na motocyklu możesz znaleźć naklejki, które nie są przeznaczone do wyścigów, a jedynie do rekreacji. Może to ograniczać gwarancję.


8

Ten rower powinien być w stanie wykonywać takie małe skoki bez większego problemu, ale zawsze istnieje ryzyko, że coś złamiesz (w tym siebie). W większości przypadków należy najpierw rozbić względnie zamienne części.

Największe ryzyko, jak sugerujesz, dotyczy kół. Jeśli opony nie są wystarczająco napompowane, jest to dobry sposób na uszczypnięcie (gdy rura zostaje ściśnięta między oponą a obręczą, gdy opona się ściska - będzie wyglądać jak ugryzienie węża). Możesz także znokautować felgi, jeśli nie masz odpowiedniego napięcia w szprychach. Ale znowu są to drobne problemy, z którymi każdy regularny rowerzysta będzie musiał sobie poradzić.

Jak sugeruje @Papuass, technika jest ważna. Kluczem jest pozwolenie swojemu ciału zsunąć rower na ziemię. Możesz rozproszyć dużą część siły dzięki dobrej technice.

Zasadniczo chcesz oderwać tylko włosy do tyłu, aby tylne koło łączyło się najpierw, ale tylko tuż przed przednim (tak, aby przednie koło nie spadło). Wyciągnij rower w kierunku ziemi rękami i nogami (ale nie blokuj stawów). Użyj zginania rąk i nóg, aby pochłonąć siłę lądowania.

Kluczem do dobrej techniki jest zacząć od małych i przejść do większych kropli. Jeśli podczas lądowania czujesz się niekontrolowany, a motocykl ma wrażenie, że uderza w ziemię, powinieneś rzucić mniejszą liczbę uderzeń, dopóki nie uzyskasz odpowiedniej techniki. Dzięki dobrej technice możesz rzucić to wszystko, co chcesz (oczywiście z rozsądku), z niewielkim ryzykiem dla roweru lub dla ciebie - ale nie żadne :)

Baw się dobrze!


3

Jestem starszym facetem, 54. Całkowicie przed zawieszeniem. Chodziłem po schodach na rowerze takim jak twój. Czy trochę skakał. Zamieniony na rower szosowy głównie do szybkiej jazdy na rowerze. Skakanie się zestarzało. Lubię prędkość.


6
Większość moich przyjaciół lubi golfa. Są również grubi .... i to inna historia.

Nie jestem jeszcze tak stary, ale miałem też dawną podstawową MTB ze stalową ramą bez zawieszenia. Po wielu latach znęcania się nie jest już całkiem proste (a koła nie są okrągłe, ale nadal można je serwisować). Nigdy nie udało mi się złamać niczego na sobie ani na rowerze ... Jeszcze ... :-)
Brian Knoblauch

3

Pamiętam, jak zrzuciłem ramkę BMX od znanej firmy BMX, która miała reklamy profesjonalistów wykonujących masywne grindowania poręczy, przewracania się przez skoki po ziemi itp.

Po zakupie pękło zaledwie 3 miesiące, a odmówiono mi wymiany z powodu niewielkiego nadruku gwarancyjnego stwierdzającego, że jeśli został użyty do zjechania z krawężnika, uznano za niewłaściwe użycie.

Krótko mówiąc, istnieją dwa główne czynniki, które pomogą ci uniknąć uszkodzenia roweru podczas upuszczania.

Prędkość

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Największym sposobem na „przeciwdziałanie” grawitacji jest zwiększenie prędkości ruchu do przodu.

Zasysanie uderzenia ciałem Największym błędem, jaki ludzie popełniają podczas skoków lub upuszczeń, jest wpuszczenie strachu i sztywność. Prowadzi to do wyładowania na kolana / kostki / nadgarstki / ramę

Musisz użyć własnego ciała, aby przeciwdziałać upadkowi. tj. wyssać uderzenie kolanami.


2

Każdy musi gdzieś zacząć od każdego hobby, prawda? Być może nie jest to idealny rower do akrobatyki ulicznej, ale nie jest to złe miejsce na rozpoczęcie - na rozpoczęcie techniki opisanej przez innych użytkowników.

Jedź na tym i wiedz, że z każdą kroplą skracasz życie roweru i zwiększasz swoje doświadczenie. Wszystko ma swoją cenę, co?

Rower, który nigdy nie jeździ, ale jest bezpiecznie przechowywany, wytrzyma bardzo długo. Rower, który jest dobrze utrzymany, ale agresywnie jeździ, wystarczy na kilka sezonów w trudnym terenie (ważę ponad 200 #). To kompromis, który musimy zrobić - ale ważne jest, aby robić to świadomie, aby uniknąć marnowania idealnie dobrego roweru na ruch, który niczego Cię nie nauczy!

Podczas jazdy zacznij oszczędzać na specjalnie zbudowanej maszynie:
http://www.inspiredbicycles.com/inspired_fourplay_team_bike_p24.php


1

Rower taki jak ten powinien być w stanie przyjmować tego rodzaju krople bez problemu. Jedyny problem, jaki widzę, to to, że twoje tylne koło może bić, jeśli wylądujesz na ostrej krawędzi, takiej jak krawędź chodnika. Twoje przednie koło ma sprężyny, więc nie ma problemu. Oczywiście pogorszy się to nieco szybciej, w zależności od tego, jak często to robisz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.