Tłuszcz Innertube z jednej strony, chudy z drugiej [duplikat]


1

To pytanie ma już tutaj odpowiedź:

Właśnie kupiłem rurkę rowerową / rowerową (20 cali), kiedy ją napompuję, jedna jej strona staje się duża / tłusta, a druga po prostu napełnia się normalnie, co powinienem zrobić?


Nadmierna inflacja - zazwyczaj potrzebujesz tylko 15-20 PSI, aby sprawdzić, czy tubka przecieka. Za dużo i ryzykujesz wybuch. Rury mogą przenosić ponad 100 psi, gdy są ograniczone oponą / obręczą, ale same działają jak balony i ciągną się.
Criggie

Brzmi normalnie. Kiedy napompujesz rurę, aby przetestować ją pod kątem wycieków, części będą się łatwo rozszerzać, a inne części w ogóle się nie rozszerzą. Kiedy rura znajduje się w oponie, nie ma to znaczenia. (Aby włożyć rurkę do opony, napełniaj ją tylko do momentu, gdy zostanie ona wypełniona, ale nadal będzie kuleć.)
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


-1

Powinieneś najpierw założyć oponę, a drugą napompować.

Rury nie powinny być napompowane na zewnątrz opon, zachowują się jak balony, ale materiał, z którego są wykonane, nie jest tak rozciągliwy.


2
Po co odpowiadać na duplikat własnej odpowiedzi?
paparazzo

Drobna korekta: Powinieneś lekko napompować rurę przed włożeniem opony - do punktu, w którym jest ona w większości „wypełniona”, ale nadal utyka.
Daniel R Hicks

1
Centrum pomocy ma dobry artykuł na temat myślenia za sposób, w jaki powinny być obsługiwane duplikaty.
PeteH

@Frisbee Zauważyłem duplikat po odpowiedzi. Nie sądziłem, że odpowiedź jest wystarczająco zła, by ją usunąć, ale najwyraźniej ktoś się nie zgodził.
ojs

@ojs Nie głosowałem na ciebie.
paparazzo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.