Ostatnia wielka trasa wygrała na aluminium?


11

Jaka była ostatnia wielka trasa wygrana na aluminiowej ramie? Docenione zostaną również wszelkie szczegóły dotyczące samego motocykla i kierowcy.


4
Nie mogę dać ci jednoznacznej odpowiedzi, ale być może będę w stanie pomóc ci po drodze. Wiem, że ostatnim niewyciężonym zwycięzcą Tour de France był Pantani, w 1998 roku, na ramie aluminiowej. Wiem, że wygrał także Giro w tym roku. Nie jestem pewien, czy Giro lub Vuelta zostały wygrane po 1998 roku na aluminium. Jeśli tak jest, istnieje naprawdę tylko kilka lat, ponieważ węgiel był prawie wszechobecny na początku 2000 roku
PeteH

1
Pamiętaj jednak, że po ostatnim zwycięstwie w aluminium nie następuje pierwsze zwycięstwo w karbonie. Wydaje się, że Carbon był już w 1986 roku, a LeMond jeździł na mieszance węgla i kevlaru podczas swojej wygranej trasy. Były też mieszane ramy węglowo-aluminiowe. Więcej informacji można znaleźć w lookcycle.com/en/it/look-cycle/histoire.html
gaurwraith

Jan Ullrich (Team Telecom) wygrał Vuelta w 1999 roku na Pinarello, które moim zdaniem było aluminium. Zobacz www.pinarello.com/en/hall-of-fame/2000-jan-ullrich
PeteH

@PeteH - Ta strona jest dwuznaczna - mówi o Vuelcie z 99 roku, ale na górze jest napisane „2000”. A oto zdjęcie Ullricha w '99, to zdecydowanie nie ten sam rower: photos.grahamwatson.com/Print-Gallery/JanJan/i-Qb8DZbn
Mike Baranczak

@MikeBaranczak tak, moja interpretacja strony jest taka, że ​​jeździł na tym rowerze alu (lub jego odmianach) aż do 2000 roku, aw 2000 roku wygrał World TT i Igrzyska Olimpijskie, ale żadnych tras koncertowych. Ale zgadzam się, to nie jest jednoznaczne.
PeteH

Odpowiedzi:


6

Abraham Olano wygrał Vuelta 1998 na ramie ze stopu aluminium. To może być ostatnie zwycięstwo Grand Tour na stopie - ponieważ Vuelta jest ostatnim Grand Tour w roku.


1
Dzięki za odpowiedź, jakie jest źródło tych informacji? Czy masz więcej informacji na temat samej ramki?
ebrohman

Mam nadzieję, że to pomoże rodafixa.blogspot.com/2012/04/…
OraNob

5

Według tego artykułu ostatnią wygraną Tour De France na aluminiowej ramie (Bianchi jeżdżony przez Marco Pantani) był 1998.

Mówi także, że ostatnia wygrana TDF na rowerze stalowym miała miejsce w 1994 roku. To ciekawe, że aluminium miało tak krótki bieg.


Niezłe znalezisko. Czy gizmodo jest jedynym źródłem tego?
ebrohman

Nie mogłem znaleźć innych źródeł, ale spędziłem kilka minut z Google i nie mogłem znaleźć żadnych kontrprzykładów po 1998 roku.
Mike Baranczak

1
Jest wiele dowodów na poparcie pierwszego akapitu, przejrzałem „Historię rowerów w Francji” i dostałem kilka interesujących artykułów, w szczególności ten . Ponadto, niektóre z nas, biedne dusze, są wystarczająco dorosłe, aby po prostu zapamiętać te rzeczy. Ciekawe, jeśli spojrzysz na TdF 1997, wygrany przez Ullricha na alu Pinarello. Ullrich wygrał również Vuelta w 1999 roku. Zastanawiam się, na jakim rowerze jeździł?
PeteH

Sugerowałbym wibracje i zgodność z niewielkimi nierównościami byłaby przyczyną krótkiego uruchomienia aluminium.
Rider_X
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.